VIP оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Мистичен, 4 септември 2007.

 1. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.634
  Допаѓања:
  24.825
  da

  edit: greska, go trgnale, bukvalno pred 3-4 dena go gledav, sea 2017ta verzija samo...
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Го нема, можеби негде во некој салон да го има по неколку парчиња
  https://www.vip.mk/uredi/telefoni
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Јефто

  Јефто @Jefto101ot | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.333
  Допаѓања:
  1.047
  Дали имате приметено намалување на брзината на мобилниот интернет, посебно на 4G па те префрла на 3G...
  Податоциве се правени во реон на Топанско поле (Чаир), а дел и на Рекорд во Центар.
  Едино тој со 52Mbps е исто во Топанско, ама во влез кај што има базна станица над него.
   

  Прикачени податотеки:

 4. darknight

  darknight

  Член од:
  19 јули 2012
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  4
  После искористување на 50 гб од Vip Net S на колку се намалува брзината ?
   
 5. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.417
  Допаѓања:
  588
  На ВИП не се намалува него ти го наплаќаат само
   
 6. JD Red

  JD Red

  Член од:
  22 октомври 2011
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  768
  Дечки,сакам да го земам овој новиот Самсунг ј5 2017,е сеа мајка ми е на претплата и плака по 490 денари..што претплата е тоа и колку треба да доплатам за да го земам телефонов ако знае некој нека пишее...фала!
   
 7. micho73

  micho73

  Член од:
  15 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  153
  Screenshot_20170910-221432.png
   
 8. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Javi se na 077 1234
   
 9. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.653
  Допаѓања:
  11.785
  Знае некој колку време трае префрлање на број од Вип во Т-Мобиле, и колку кошта истото?
   
 10. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.295
  Допаѓања:
  479
  236 denari, i za pri i za post pejd portirajneto e 2 dena ako si post trba da ti e izminat dogovorot ako si pri- treba da imas 236den,kredit i tocni podatoci za brojceto sto kese portira
   
 11. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.295
  Допаѓања:
  479
  [​IMG] Vip- ovcive mnogu se zabrzale posledno vreme......

  Sent from my LG-H440n using Tapatalk
   
 12. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Вчера и денес многу е тапа нетот.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.380
  Допаѓања:
  9.924
  Со што телефон мериш и локација?
   
 14. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.295
  Допаѓања:
  479
  Prilep-skoro sekade e taka, telefon Lg spirit , denovive ke imam i nov 4g telefon, pa ke meram pak,
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AstroBoy :)

  AstroBoy :)

  Член од:
  25 јуни 2013
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  188
  здраво дечки да ве прашам нешто значи на претплата сум на онаа Л од 699 денари што е и сега сакам да прашам дали може јас тоа во пакетот што го имам значи и на друг број да може да го користи а сепак таа цена да плакјам но да си делиме тоа од пакетот
   

Сподели преку: