А1 Македонија (VIP)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Од мапава се гледа дека во цели урбани области 4г има САМО НА ОТВОРЕНО! , значи зима,лето, снег дожд, излези надвор и сурфај....
не ја читаш ок мапата - види ја легендата со боите..
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
пуштија срце малку овие, на бројчето од мајками на вип фри м тарифа со 550 ден, дадоја дупло интернет т.е. 1гб без никаков надомест или било шо. просто изненадувачки
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
не ја читаш ок мапата - види ја легендата со боите..


Писмен сум брат....Ти ???

Еве ти на пример општина Ѓорче - почеток на Партизанска....се е жолто/окер. Црвена тук таму.. Градот е Скопје....да не зборам за другите градови

upload_2017-4-25_21-40-17.png
 

Attachments

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Писмен сум брат....Ти ???

Еве ти на пример општина Ѓорче - почеток на Партизанска....се е жолто/окер. Црвена тук таму.. Градот е Скопје....да не зборам за другите градови

Прегледај го приврзокот 169359
па тоа значи дека има силен LTE сигнал на отворено, црвеното е силен сигнал на затворено
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
па тоа значи дека има силен LTE сигнал на отворено, црвеното е силен сигнал на затворено

Силен сигнал во затворено е ЦРВЕНА БОЈА. Поголеми минусни децибели значи послаб сигнал!!!
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Дали тие што имаат постари ONE картички треба да ја изберат VIP мрежата на телефон? Така прочитав на web-страницата на Vip, ама ми се појавува горе R што значи роаминг, па не ми е јасно дали така треба да биде.. помош некој?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Дали тие што имаат постари ONE картички треба да ја изберат VIP мрежата на телефон? Така прочитав на web-страницата на Vip, ама ми се појавува горе R што значи роаминг, па не ми е јасно дали така треба да биде.. помош некој?
Taka treba toa se vika nacionalen roaming (nemas gajle ok e ) smenisi vip sim ke nemas problemi.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Има ли опција кога сум надвор од државата да го исклучам телефонот и на тие што би ме барале да имаат говорна порака или некое инфо од типот ,, корисникот се наоѓа надвор од државата'' или нешто слично од тие стандардни говорни секретарки?
 
T

Techguru

Гостин
Договорот ми истекува на 15 ти Септември да не знае некој дали можам да го продолжам 3 месеци пред да истече на истата тарифа , инаку се работи за роденденската тарифа за 8 ми роденден на Вип 699 денари со 8гб 4г интернет и неограничени разговори и смс.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Договорот ми истекува на 15 ти Септември да не знае некој дали можам да го продолжам 3 месеци пред да истече на истата тарифа , инаку се работи за роденденската тарифа за 8 ми роденден на Вип 699 денари со 8гб 4г интернет и неограничени разговори и смс.
Мислам дека можеш на 3 месеци пред истек, прашував ама не се сеќавам добро - да не беше можеби и месец.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Договорот ми истекува на 15 ти Септември да не знае некој дали можам да го продолжам 3 месеци пред да истече на истата тарифа , инаку се работи за роденденската тарифа за 8 ми роденден на Вип 699 денари со 8гб 4г интернет и неограничени разговори и смс.
Зошто да го продожуваш? И по истекот на договорот истиот ќе ти се продолжува месец за месец
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Зошто да го продожуваш? И по истекот на договорот истиот ќе ти се продолжува месец за месец
Да земе телефон[DOUBLEPOST=1495175064][/DOUBLEPOST]
Договорот ми истекува на 15 ти Септември да не знае некој дали можам да го продолжам 3 месеци пред да истече на истата тарифа , инаку се работи за роденденската тарифа за 8 ми роденден на Вип 699 денари со 8гб 4г интернет и неограничени разговори и смс.
Може
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Se prefrliv od pripejd na postpejd vo tarifa so vklucen 4g internet,probuvam so internetot mi vadi H+ namesto 4g istotaka koga prebaruvam mrezi mi gi dava samo vip 2g i vip 3g..Telefonot si podrzuva 4g i vo settings e namesteno lte/3g/2g autoconnect.Dali posto kartickata dosea mi e od pripejd treba da ja smenam za da imam 4G ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Se prefrliv od pripejd na postpejd vo tarifa so vklucen 4g internet,probuvam so internetot mi vadi H+ namesto 4g istotaka koga prebaruvam mrezi mi gi dava samo vip 2g i vip 3g..Telefonot si podrzuva 4g i vo settings e namesteno lte/3g/2g autoconnect.Dali posto kartickata dosea mi e od pripejd treba da ja smenam za da imam 4G ?
treba da imas usim, a telefonot da podrzuva Lte 800/1800mhz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom