А1 Македонија (VIP)

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Неделна понуда од 1 гигабајт за 100 денари е непотребна.
Затоа што е кратка и нема да ја искористиш?

Генерално се согласувам со тебе, но во конкретниот случај кој го опишав претходно ми одговара 100 денари за недела дена 1 гига нет.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Затоа што е кратка и нема да ја искористиш?

Генерално се согласувам со тебе, но во конкретниот случај кој го опишав претходно ми одговара 100 денари за недела дена 1 гига нет.

Сигурен сум дека и мене некогаш ќе ми биде потребна, меѓутоа тоа ќе биде еднаш во 10 недели (на пр.)
Ете и ти користиш само поради тоа што главниот интернет извор ти е во прекин.
Сакам да кажам дека фали златната средина. Нудат или нешто што е малку, или нешто што е многу за генерална и долготрајна употреба. И не дај боже да заборавиш да ја стопираш услугата, малку по малку отиде кредитот.
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
По ретардиран оператор од Вип нема.Дефинитивно планираат да избркаат многу народ од нивната Вип Крш Мрежа..1 гига 100 денари па уште и со валидност од една недела..Или нивните очајни 100 мб ...Овие од 100мб нема да мрднат верујте ми..100мб се трошат за 5минути..
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
abe ima 1 giga cel mesesc, mene mi treba 1 giga nedelno Nethervor da ne znae?
Мислам дека може повторно да ја активираш тарифата иако не поминале месец дена и ќе ти даде нови 1 гига нет :) За да си посигурен прашај во некој салон или пак во контакт центарот, јас предходната тарифа од 500 мб неделно ја активирав дури трипати за 4 дена :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Мислам дека може повторно да ја активираш тарифата иако не поминале месец дена и ќе ти даде нови 1 гига нет :) За да си посигурен прашај во некој салон или пак во контакт центарот, јас предходната тарифа од 500 мб неделно ја активирав дури трипати за 4 дена :)
druze 10 giga imam potroseno minatiov mesec imam iskustvo so ovie raboti :D no so novive paketi mi e malce zeznato dur da se uhodam :P
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.328
има ли денес некој проблем со мрежата во ВИП или само јас ?? воопшто не сум достапен доаѓа мрежа по 2-3 минути и бега :D
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
има ли денес некој проблем со мрежата во ВИП или само јас ?? воопшто не сум достапен доаѓа мрежа по 2-3 минути и бега :D
Кај мене е океј, иако немам правено муабет последниве саат-два.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom