А1 Македонија (VIP)

Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Не ми е нов, со години го користам. Вртев во а1 рекоа ке пријават, ни на нив не им е јасно што е работата.
Баш пиши кога ќе ти одговорат што си направил. Имав и јас сличен проблем пред пола година
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Чудно... Ти ја приметив тарифата, гледам е стара ама имаш доста интернет. Колку плаќаш?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Чудно... Ти ја приметив тарифата, гледам е стара ама имаш доста интернет. Колку плаќаш?
Изгледа има 3гб со тарифата и активирано 10гб за 300 ден.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
Прво кај будаливе од А1, а ако не иде, со приговорот одма у АЕК, а барај и мислење од Организацијата за заштита на потрошувачите (ако се нафатат да помогнат).
DDB7FCAE-3542-4B46-BFBC-F55F5D5FC95E.jpeg
Вчера пријавив во техничка поддршка, денеска го отстранија проблемот. Но што ако јас немав инсталирано апликација? Ке си лапнаа +3500 денари.
Автоматски споено мислење:

Изгледа има 3гб со тарифата и активирано 10гб за 300 ден.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Токму така.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Прегледај го приврзокот 222879
Вчера пријавив во техничка поддршка, денеска го отстранија проблемот. Но што ако јас немав инсталирано апликација? Ке си лапнаа +3500 денари.
Автоматски споено мислење:


Токму така.
ОК де, софтвер е. Не мора да значи дека те крадат.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
ОК де, софтвер е. Не мора да значи дека те крадат.
Токму тоа значи. Како сите проблеми во државава поради системот/софтверот се на штета на корисникот. Како тој систем/софтвер еднаш по грешка не заборави да ми издаде фактура или избрише заостанат долг?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
софтвер не софтвер кој не примети плус на сметката ќе си плати појќе, ако помине ..помине е работава со А1
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
Na tarifata imam 5gb internet sekoj mesec ne gi ni trosam tie 5gb trosam okolu 3ipol 4 gb a ovoj mesec mi stiga poraka deka celiot internet mi e istrosen? Smetam na telefonot kolko imam istroseno pokazuva 3.8 gb a na aplikacijata mojot A1 pokazuva deka celiot internet od 5gb e istrosen. Sto im e fintata ovoj mesec.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Na tarifata imam 5gb internet sekoj mesec ne gi ni trosam tie 5gb trosam okolu 3ipol 4 gb a ovoj mesec mi stiga poraka deka celiot internet mi e istrosen? Smetam na telefonot kolko imam istroseno pokazuva 3.8 gb a na aplikacijata mojot A1 pokazuva deka celiot internet od 5gb e istrosen. Sto im e fintata ovoj mesec.
Имаше еден хак каде што ти праќа некој нивни број 141700 порака за наградна игра или да влезеш на чат кај што има голи тетки, кога ќе кликнеш автоматски имаш претплата таму и ти цица пари. Кај татко ми го фатив на време имаше само 500ден плус на сметка. Кога се јавив да гасат ми кажа таа среќа на време се јавувавте луѓе и по 30000 сметка прават. Провери тоа да не е.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
8 godini na vip /a1, poslednite 2 godini prerplati mesecno od po 1800 plus denari si plakjam, doagja vreme za prodolzuvanje dogovor. Mi vikaat subvencija 5000 denari ke sum dobiel koja treba da ja odzemam od osnovnata cena toest isto kako na m prerplata da sum zel telefon. Sakam da kazam vip/a1 kjao posle tolku godini. Ne me interesirate vekje.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Имаше еден хак каде што ти праќа некој нивни број 141700 порака за наградна игра или да влезеш на чат кај што има голи тетки, кога ќе кликнеш автоматски имаш претплата таму и ти цица пари. Кај татко ми го фатив на време имаше само 500ден плус на сметка. Кога се јавив да гасат ми кажа таа среќа на време се јавувавте луѓе и по 30000 сметка прават. Провери тоа да не е.
Кај мене на една Нокиа што ја купив со претплата од кај нив пред 5-6 години, во телефонот имаше фолдер Games, и кога отворив онака една игра ми стигна смс:"Ви благодариме на изборот, вашата уплата од 99 денари + ддв е евидентирана." :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom