А1 Македонија (VIP)

Т

Триптико

Гостин
pa imas i na eden, 4.500/5.000 denari popust na sekoe prodolzuvanje dogovor plus 1.000 do 2.000 ako ne e nov dogovor.

t mobile imaat samo kvalitetna mreza a jas od 4-5 god samo ednas snemav mreza na vip zemajki predvid deka se otepav zborejki dodeka na tmobile i da imav stabilna mreza nwmase olku oti e skupo

baska za cenite se nenormalni t mobile vcera gledav bas i nemat nesto pojaka ponuda eve izbroj ako sakas

jes da se vip gomnari i momentalno ima sranje ponudi ama mislam povekebse dobiva za poeftino[DOUBLEPOST=1457375331][/DOUBLEPOST]poeni idi zberi za usb poveke ako mozes na vasite 500 denari pretplati

zenska mi na one laninplati 7.000 smetka za zborenje mesecno kolku ja so i zvonev od vip

za poeni li se lazete?
Е баш тоа "на еден" нема! Прашав: А на еден број? Одговор: Нема на еден. Најмалку 2! Или тој не знаел да ми каже, или нема.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Е баш тоа "на еден" нема! Прашав: А на еден број? Одговор: Нема на еден. Најмалку 2! Или тој не знаел да ми каже, или нема.
И ја кога продужуав договор прашав, ми рекоа дека нема.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.164
Поени од реакции
3.550
Што ќе ми се 2 броја? Зошто на еден да немам некаков попуст или поени или што и да е?
vidi vaka deka nema nikakov popust nee bas taka-eve jas pred prodolzuvajne na dogovori vo avgust 2015- mi ponudija 3 opcii- popust na telefoni,dopolnitelen od redovniot, popust na pretplata ili popust na kombo M- i sega jas si pravam matematika 2x broevi na 555 =1110den, a tie mi ponudija vaka combo M =24meseci po 579denari/ ednata linija morase daja prefrlam vo specijal na 699 so popust na neja mie 560denari i popust na drugata linija od 555,popust 50 denari =505den vkupno = 1644den, se komplet 4play
a do togas imav 2x555 i telecabel 820 = 1930 - namaliv 286denari- no dobiv 50mbit internet doma i7 gb 4g do togas imav 15mbit doma, dobiv i 2 smartfoni od koi edniot go doplativ 1500den lg spirit, a drugiot bese 0 den alcatel ,go prodadov naredniot den neotpakovan 4000den,
taka da nee bas taka se crno- e sega kaj tebe e lutinata sto nesi nacekal ni edna promocija .....bar jas taka mislam....
 
Т

Триптико

Гостин
vidi vaka deka nema nikakov popust nee bas taka-eve jas pred prodolzuvajne na dogovori vo avgust 2015- mi ponudija 3 opcii- popust na telefoni,dopolnitelen od redovniot, popust na pretplata ili popust na kombo M- i sega jas si pravam matematika 2x broevi na 555 =1110den, a tie mi ponudija vaka combo M =24meseci po 579denari/ ednata linija morase daja prefrlam vo specijal na 699 so popust na neja mie 560denari i popust na drugata linija od 555,popust 50 denari =505den vkupno = 1644den, se komplet 4play
a do togas imav 2x555 i telecabel 820 = 1930 - namaliv 286denari- no dobiv 50mbit internet doma i7 gb 4g do togas imav 15mbit doma, dobiv i 2 smartfoni od koi edniot go doplativ 1500den lg spirit, a drugiot bese 0 den alcatel ,go prodadov naredniot den neotpakovan 4000den,
taka da nee bas taka se crno- e sega kaj tebe e lutinata sto nesi nacekal ni edna promocija .....bar jas taka mislam....
Море јас ништо не те разбрав што си добил, што си изгубил :pos: Лутината е што НЕМА ништо за продолжување на договор, а уште помалку додека трае договорот. Баш ќе ја разгледам математикава, ама како што ми се чини, ти пикнале под нос договор за Комбо М, наместо само продолжување на договор. Не е работата да имаш 1 број (неважна претплата) и за да "добиеш" нешто да мора да го смениш целосно пакетот на услуги со друга цена.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
@ts01
Како се покажа Спиритот?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.164
Поени од реакции
3.550
@ts01
Како се покажа Спиритот?
super e za sega nema problemi nikakvi, so 4g 1 den baterija so 3g ili wi-fi 2 dena,so po 60~70 min prosek vo denot zboruvajne i po 15~20 sms,a vo pozadina fb,i viber zadovolitelno,-posto e low budget, telefon
sliki za kamerata denski gi vadi preku 3mbslika, za selfi nee nesto posebno,[DOUBLEPOST=1457438868][/DOUBLEPOST]
Море јас ништо не те разбрав што си добил, што си изгубил :pos: Лутината е што НЕМА ништо за продолжување на договор, а уште помалку додека трае договорот. Баш ќе ја разгледам математикава, ама како што ми се чини, ти пикнале под нос договор за Комбо М, наместо само продолжување на договор. Не е работата да имаш 1 број (неважна претплата) и за да "добиеш" нешто да мора да го смениш целосно пакетот на услуги со друга цена.
druze dobro e sto te nasmeav vo celava situacija....haaa..... e sega mene mi bese celta da go namalam vkupniot trosok za mob,tv,fix,net, -toaa i go postignav a dobiv mn, povejke od prethodno sto imav na skrateno me svajkas, skrativ od budzetot 300den a dobiv xx- raboti povejke ...toa e se ...
e sega ako mislis deka pod nos migo piknale komboM za579denx24m toa e drugo daj kazi mi kade ima za taa cena 3play paket,so 50/3mbsek internet 2camoduli(120kanali 23 hd), neogranicen fix, -mojot paket eve go na slika, vidi gi cenite, a vidi kolku plajkam jas...pa sporedi sam
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
VIP има нова припејд понуда т.е. ги зголеми цените за минута разговор во припејд, воведе времетраење на тарифата според тоа колку кредит имаме ставено а промотивно во следните 10 месеци даваат по сто денари доколку се надополни сметката предходниот месец:
http://www.vip.mk/pripejd/promocii/bonus-sto-trae-vip-fun
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.164
Поени од реакции
3.550
VIP има нова припејд понуда т.е. ги зголеми цените за минута разговор во припејд, воведе времетраење на тарифата според тоа колку кредит имаме ставено а промотивно во следните 10 месеци даваат по сто денари доколку се надополни сметката предходниот месец:
http://www.vip.mk/pripejd/promocii/bonus-sto-trae-vip-fun
vo telekom e 1.9+vospostavuvajne 4.9= se pumpaat cenite vestacki , koga ke se pusti virtuelniot da ima isti vakvi ceni.....kako veke postoeckive....
DUOPOL...ova me vraka pred 12 god, i povejke koga vleze cosmofon.....
 
K

kicodarker

Гостин
daj kazi koja e taa tarifa na pripejd, ziti se ......
Неограничено кон сите за 130 денари. Неделна тарифа неограничени разговори смс и 250мб интернет. Месечно доаѓа 520 денари и еден гига интернет. А најблику до таа цена на претплата е 470 и само на вип неограничено а на другите 200 минути и 100 мб интернет. Значи припејдот е поевтин ни обврски ни казни и пенали.

Моментално вип ги следи телеком. Оваа тарифа беше на телеком ја направија и вип. Изгледа сакаат да станат како нив.
Ми мириса на 2006та кога беше изгор скапо. Најпрво ги скинаа сите оператори малите претплати па после м тарифите станаа S со минимални поволности а M тарифата се искачи на веќе 800 денари. Припејдот наместо најефтин станува пак за титкање.
Немаат лојалност кон корисниците ниеден оператор. Наместо на прв договорд а дадњ попуст,па колку повеќе си корисник толку поголеми поволности и со секој продолжен договор поголем попуст за телефон овие те третираат како нов корисник.
Затоа златен припејд и толку. Сакаш ѕвони сакаш не ама бунар со дно е. Ова претплатите се ПРЕПЛАТА.
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Се сoглaсувaм. Припејд му е мaјкaтa.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
za 520 ova ne se isplaka
za 590 imam ja na sekade besplatno, neograniceno sms i 6gb net

ako trosis veke 500 na mesec bolje obvrzi se em imas sekogas kredit em telefonce moze da zemes, ima eftini lumii za eden dogovor so mala tarifa
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
za 520 ova ne se isplaka
za 590 imam ja na sekade besplatno, neograniceno sms i 6gb net

ako trosis veke 500 na mesec bolje obvrzi se em imas sekogas kredit em telefonce moze da zemes, ima eftini lumii za eden dogovor so mala tarifa
Моментално не се ислпаќа нов корисник да склучи договор. 700 ден е со 2GB интернет.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
K

kicodarker

Гостин
Моментално не се ислпаќа нов корисник да склучи договор. 700 ден е со 2GB интернет.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Тој има некој промотивна тарифа затоа се фали. 10 евра е одлична сума за неограничено на сите мрежи смс и интернет. Ама моментално цените се креваат така да припејдот е добар и немаш обврски. Постпејд плаќаш секој месец ама не трошиш исто. Некогаш повеќе некогаш помалку а припејд колку трошиш толку плаќаш и не си врзан 2 години.
П.С телеком (mobimak) ја кренале неделната тарифа МЕГА со неограничени кон сите од 130 на 150.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Тој има некој промотивна тарифа затоа се фали. 10 евра е одлична сума за неограничено на сите мрежи смс и интернет. Ама моментално цените се креваат така да припејдот е добар и немаш обврски. Постпејд плаќаш секој месец ама не трошиш исто. Некогаш повеќе некогаш помалку а припејд колку трошиш толку плаќаш и не си врзан 2 години.
П.С телеком (mobimak) ја кренале неделната тарифа МЕГА со неограничени кон сите од 130 на 150.
Pa ke si pocekate, tretiot broj mi e od pred 3 godini na nekoja retardirana tarifa so 200mb net a go plakam skapo. Istecen mi e od septemvri, ke nacekas praznicna, rodendenska.. redovno vadat dobri ponudi. Jas ne go smeniv oti sakav so drugite dva da go spojam za dobar ured da zemam so mala doplata. Zatoa sega ne odam za 700 den mesecno so 2 gb. Ova e retardirano. Gomnari se. Ne sum vraboten tamu pa slepo da gi branam. Ke si pocekam, mi odgovara.

Ako trosis redovno voopsto ne se ispolaka pripejd. Kaj koj ima takvi fluktuaciii, mesecov 700 sledniot ic? Ili si na pretplata ili pripejd so 200 denari na tri meseci go koristis samo za dostapnost i kako vtor broj. Za redovno koristenje ne se isplaka pripejd. Baska zamaranje e...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Како може да се провери предходната сметка преку интернет, преку,, мојот вип?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom