VIP наплаќа за услугата iMessages (глобално бесплатна услуга)

Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
При активација на iMessage се испраќа порака. Некогаш знае да не се активираат на прва па истата порака да ја препраќа повеќе пати. Проверете си во деталната сметка. Кај мене нема ништо дополнително наплатено а користам iMessage.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Кој рече дека сум бил надвор од Македонија?
Гледам погоре си споменал дека сум праќал од iphone на обичен телефон. Не, од iphone на iphone праќав.
И да, сум бил конектиран цело време. Џабе тупиш.
И не сум само јас: http://forum.it.com.mk/threads/izvestuvanje-vip-i-iphone-povtorno-neprijateli.62936/
Мрдни малку од кајгана, многу ке научиш.
Мрдни од пред компјутер и форумите, сертифицирај се за работите кои за кои сакаш да се докажуваш, работи во мобилен оператор 10 години, многу ќе научиш. За жал, ти нема да научиш. Ти си корисник и можеш да бидеш "во право" само затоа што "корисникот е секогаш во право". Но, во реалност е малку поинаку.

За се има запис во логови. На дискусии од типот "вип и ајфон повторно непријатели" не планирам да дискутирам, кога секој што користел iMessage и интернет повеќе од 6 месеци може да сфати што се случило.
 
T

templar55

Гостин
Мрдни од пред компјутер и форумите, сертифицирај се за работите кои за кои сакаш да се докажуваш, работи во мобилен оператор 10 години, многу ќе научиш. За жал, ти нема да научиш. Ти си корисник и можеш да бидеш "во право" само затоа што "корисникот е секогаш во право". Но, во реалност е малку поинаку.

За се има запис во логови. На дискусии од типот "вип и ајфон повторно непријатели" не планирам да дискутирам, кога секој што користел iMessage и интернет повеќе од 6 месеци може да сфати што се случило.
Учам јас нон стоп за тоа што ми е работа а за сертификати подобро да не правиме муабет. Туку...глеј среди го форумот малку, секој втор ден има некои грешки со датабази, поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom