VINI VICI - Urban Dance - 22.04.2017

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Ashburton Grove, 14 март 2017.

 1. Ashburton Grove

  Ashburton Grove

  Член од:
  28 ноември 2009
  Мислења:
  2.845
  Допаѓања:
  3.539
  НА 22 АПРИЛ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМАТА СВЕТСКА АТРАКЦИЈА ВО МОМЕНТОВ, ЛУЃЕТО КОИ ЗАЕДНО СО ARMIN VAN BUUREN СЕ АВТОРИ НА НАЈГОЛЕМИОТ СВЕТСКИ ХИТ ЗА 2016 И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ.ДАМИ И ГОСПОДА, НОВИТЕ ДОМИНАТОРИ НА СВЕТСКАТА ЕЛЕКТРОНСКА СЦЕНА - VINI VICI.
  Актуелни со хитот “Great Spirit” заедно Armin van Buueren кој на Youtube има повеќе од 5 милиони прегледи а повеќе од 1 милион за првите две недели.Понатака актуелни со ремиксот на Hilight Tribe – Free Tibet koј na Youtube има рекордни 20 милиони преслушувања.
  Хедлајнерите НА ASOT, CREAMFIELDS, BOOM, TOMORROWLAND, TRANSMISSION, ULTRA, ELECTRIC DAISY и сите поеминентни светски фестивали.
  Во 2016 имаат рекордни 220 настапи низ целиот свет.На 22 Април ќе настапат во Скопје, а локацијата и влезници ќе бидат објавени за неколку дена.
  Aye or nay ? :D
  [​IMG]
   
  На G@rfielD и Ендорфиниус им се допаѓа ова.
 2. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.179
  Допаѓања:
  5.695
  31/03 - Orjan Nilsen
  07/04 - Deborah De Luca
  22/04 - Vini Vici


  Swell raves, swell vibes ..
  [​IMG]
   
  На dragonsky, Ashburton Grove и G@rfielD им се допаѓа ова.
 3. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.475
  Допаѓања:
  2.423
  Има некоја организација за Орјан од кај нас или приватно?
   
 4. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.179
  Допаѓања:
  5.695
  Приватно. Во Софиа ќе биде на 31ви ..
   
 5. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.475
  Допаѓања:
  2.423
  Знам, баш затоа и прашав. :D
  Автобуси хир ај кам. :д
   
 6. Ashburton Grove

  Ashburton Grove

  Член од:
  28 ноември 2009
  Мислења:
  2.845
  Допаѓања:
  3.539
  Продажбата на билети започнува во Среда во 1/2 Југотон и мрежата на Купикартизасе. Цена на билетите е по ултрапромотивна цена од 500 денари во претпродажба.
   
 7. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
  Psytrance во покушај, апла комерцијален.Публика - 90% нафурани средношколци на лоша хемија. Не фала
   
  На PsychoThink1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: