VIDATOX капки, лек против рак

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Itno imam potreba od Vidatox kapkite koj se lek protiv rak, moze li nekade da se najdat vo Makedonija i prodaznite mesta kade go ima. Itno imam potreba od lekot.
fala
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
барај по аптеки, можи негде вршат набавка по порачка само, дека не се баш ефтини.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
барај по аптеки, можи негде вршат набавка по порачка само, дека не се баш ефтини.
(nemam mk poddrska ne mozam ni da instaliram)
probano e sekade leko go ima sigurno u albanija i srbija...i u mk go uvezuvat luge i go prodavat ako nekoj znae mesto apteka ili nekoj sto prodava neka me kontaktira
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Itno imam potreba od Vidatox kapkite koj se lek protiv rak, moze li nekade da se najdat vo Makedonija i prodaznite mesta kade go ima. Itno imam potreba od lekot.
fala
Доколку најдеш информација те молам испрати ми во порака. Итно ми треба и мене, знам дека го имало во албанија и дека може да се порача преку интернет. Но некако ми е страв да го порачувам преку интернет бидејќи никој не ми гарантира што ќе ми продадат така. Колку толку преку некоја аптека е посигурно. Исто ми треба инфо за ова http://puredca.com/ дали знаеш како може да се набави. Читав на многу места дека било многу ефективно, но се појавауваат некои Side efects и поради цената никој не сака да го патентира. Има клиника која третира со ова (имаат дозвола) во Торонто, но сеуште немам исконтактирано со нив за цената на лекувањето и условите.
http://puredca.com/ со овие исконтактирав и велат дека плаќањето одело преку банка и дека можат да ја испратат за македонија. Но не ми е сигурно што ќе ми испратат, можеби се преваранти.
 

Nex

Член од
31 декември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
192
Pocekaj den dva da se rasprasam iako mislam deka tie kapki ne se vo soglasnost so medicinata potocno toa e proizvod na medicinskata psevdonauka Homeopatija .

Vo sekoj slucaj ke se rasprasam I ke pisam dali go imaat bidejki ne baras samo ti tuku I jas ama se mislam deka e samo kupuvanje nadez no mora znaes kako e :(
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Pocekaj den dva da se rasprasam iako mislam deka tie kapki ne se vo soglasnost so medicinata potocno toa e proizvod na medicinskata psevdonauka Homeopatija .

Vo sekoj slucaj ke se rasprasam I ke pisam dali go imaat bidejki ne baras samo ti tuku I jas ama se mislam deka e samo kupuvanje nadez no mora znaes kako e :(
Доколку најдете инфо ве молам контактирајте ме и мене. Сакам да го купам и тој лек. Ми треба инфо како да набавам DCA Dichloroacetate. Според коментари кои ги најдов по странски форуми е моментално најуспешен лек против ова. Од оваа страна ми се согласија да ми ја испратат за мк али ме фаќа страв со порачување од вакво место за тоа што ќе ми пратат. Дали ќе ми ја испратат дихлорацетат или можеби сосем трето. И многу е значајно колку е чиста супстанцата. Не смее да има примеси. Моментално се користи како триал во една болница во торонто за лекување на рак и има многу задоволителни резултати.http://www.pharma-dca.com/ ovie mozi da mi go ispratat vo mk, se plaka plus shiping i se odi plakanje preku banka.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Немам слушнато за овие Vidatox капки, меѓутоа, релативно добри резултати покажуваат Б17 капките. Истите се добиени од смеки на дива кајсија и содржат во себе мала доза на цијанид кој делува како отров на канцерогените клетки. Кај нас се регистрирани како "екста масло до семки од дива кајсија". Познавам човек кој веќе 5 години е со дијагностициран канцер и ги пие овие капки и има значително подобрување. Поради содржината на цијанид во себе мора претпазливо да се користат бидејќи може да дојде до труење, меѓутоа при правилна употреба даваат релативно добри резултати. Цената им е околу 900 ден, знам 100% дека ги има во Зегин па сега човек кој има мака се ќе проба. Јас ова го кажувам како инфо можеби ќе помогне некому.
 

Nex

Член од
31 декември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
192
Колку е таа мала доза во Микрограми?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Немам слушнато за овие Vidatox капки, меѓутоа, релативно добри резултати покажуваат Б17 капките. Истите се добиени од смеки на дива кајсија и содржат во себе мала доза на цијанид кој делува како отров на канцерогените клетки. Кај нас се регистрирани како "екста масло до семки од дива кајсија". Познавам човек кој веќе 5 години е со дијагностициран канцер и ги пие овие капки и има значително подобрување. Поради содржината на цијанид во себе мора претпазливо да се користат бидејќи може да дојде до труење, меѓутоа при правилна употреба даваат релативно добри резултати. Цената им е околу 900 ден, знам 100% дека ги има во Зегин па сега човек кој има мака се ќе проба. Јас ова го кажувам како инфо можеби ќе помогне некому.
моментално татко ми има рак и почнавме со диетата на Јохана Будвиг. Таму го сретнав ова и затоа не сакам да го купам Б17 а го има како етерично масло од дива кајсија во зегин.
Dr. Budwig warned against using her protocol in conjunction with other therapies that could go against the benefits of her formula. Oxygen therapies, Laetrile (Vitamin B17 injections), Vitamin C infusions should not be combined with the program. Check with the Budwig Center if you are not sure.
Јас му давам и сода бикарбона во комбинација со лимон али и тоа ме плаши да не му штети.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Vo VERO-podrum ili TGC najgore se prodava maslo od marihuana...Pogledaj go linkov:

http://www.youtube.com/watch?v=g-vVX...layer_embedded

Ili odi na sajtot:
islamski-centar.org
potoa na Forum, a potoa na Filosofija religijata i prvata tema e "Allahova bilka"
видеото не го прикажува вика дека не постои. Инаку ај поточно кај можи да се најде ова маслото од марихуана?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Колку е таа мала доза во Микрограми?
Ако ова се однесуваше на каките Б17....капките не содржат чист цијанид туку амигдалин чии продукт на метаболимот е цијанидот. Не го знам точно составот во микрограми еве два линка можеш да прочиташ но и таму мислам дека го нема точниот состав. Единствено на кутивчето може да пишува, меѓутоа колку што се сеќавам таму пишуваше "чисто етеричнно масло" нешто така.

http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/cam/laetrile/patient/Page2#Section_20

http://www.cancerresearchuk.org/cancer-help/about-cancer/treatment/complementary-alternative/therapies/laetrile
 

Kajgana Shop

На врв Bottom