VELUX EHF Champions League (општа тема)

Кој ќе ја освои ЛШ 2020/21 ако го дочека крајот?


  • Вкупно гласачи
    14
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Денеска Нант не успеа комплетно да ја наметне играта со која дојде до Ф4. Пред се во делот каде Кире диригира, или ги мести конците во играта на Нант. На спротивната страна го имаше Чави Пасквал кој ќе пушти кој било друг да се курца ама фокусот на затворање ќе биде на Кире и тоа можевме да го видиме на дело. Ја немаше онаа препознатлива конекција на Кире со пикерите посебно со Печмалбек, како и неколкуте негови голови во клучните моменти кои итекако фалеа. И покрај се, Нант на 12 минути пред крај повторно беше во ситуација да зададе удар кога промаши напад за прво водство. Потоа дојде на дело сето она што го спомнав погоре. Одбраната малце подизлезена напред и спремна на секое вкрстување каде фокусот стриктно беше ставен на Кире. Едноставно не му се остави простор да развие игра со пикерите, се чекаа неговите пасови од кои доста беа пресечени и претворени во гол од цел терен. Плус денес до некаде и очекувано потфрлија и младиве играчи на Нант кои беа главни ѕвезди на натптеварите против Киелце и Веспрем. И секако може и најглавниот кој спушти ролетна Гонзало, меѓутоа по мене добрата тактичка поставеност на Пасквал, одбранбената игра и тактика каде точно се знаеше што се игра и каде е фокусот беше пресудна. Безидејноста во играта на Нант посебно во тие последни 12-13 минути беше очигледна. Се на се заслужена победа на Барса ( конечно да земат ваздух, го нема Вардар :D ), иако лично ептен имав желба Кире да запише уше едно финале зад своето име и на тој начин да се прости од ЛШ. Против Алборг ќе биде интересно, меѓутоа мислам дека ако Барса го има истиов фокус како денес, Алборг нема што да бара.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.289
Поени од реакции
2.914
Само шо изгледав снимката Алборг - ПСЖ.
Без голман нема победа , а Арапите имаат 18 милиони евра буџет а голман Жерард и Генти.
Ама и Раул има кривица , под толку авторитети во составот , не успеа да напрај тимски дух т.е. да се наметнат 1-2 играчи како лидери,него се распашана банда.
Одбраната очај ...
Мислам финале Барса лесно ќе ги тепа Алборг.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Опасни натпревари вчера. Поготово првиот. Нант - Барса, според мене потфрли Киро. Иако страшни голмани на двете страни, мерак да ти е да ги гледаш.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
594
Поени од реакции
778
Опасни натпревари вчера. Поготово првиот. Нант - Барса, според мене потфрли Киро. Иако страшни голмани на двете страни, мерак да ти е да ги гледаш.
Баш на почеток не играше Кире и Барса се одвои малце. После влезе Кире и ги разигра и ги стигнаа. И после го затворија и толку. Не може цела утакмица он да ги држи на 37 години. Мора и другите малце да преземат.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Не може цела утакмица он да ги држи на 37 години. Мора и другите малце да преземат.
Киро има 41. Ама му пресекоа доста топки и се гледаше дека нема баш идеа на моменти. Мислам Кире е легенда, ама според мене не изигра добро вчера. Паднат е он доста. Последниве две години го гледам и чат пат во француско првенство, не е тоа што беше, очекувано и оправдано.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
594
Поени од реакции
778
Киро има 41. Ама му пресекоа доста топки и се гледаше дека нема баш идеа на моменти. Мислам Кире е легенда, ама според мене не изигра добро вчера. Паднат е он доста. Последниве две години го гледам и чат пат во француско првенство, не е тоа што беше, очекувано и оправдано.
Абе без да гуглам помислив 40-41, ама си викам не беше толку стар :D
Како и да е се труди, ама пак ќе кажам не може веќе. Мора другите да помогнат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Не е само до тоа дека е паднат, туку дека Барса имаше дополнително спремено фокус на него. На претхотните натпрвари беше диригент, и главен играч во клучните минути со голови и асистенции. Вчера тоа го немаше. Посебно во последните десетина минути кога и најмногу се очекуваше од него. Не е дека не пробуваше, се обиде повторно на ист начин да ја превземе иницијативата во свои раце, од што на 2 пати беше залепен ала Дикембе Мутомбо, и на два или три пати му беше пресечен пас до пикер со директен гол од цел терен. Јебига, сето тоа пројде со Киелце и Веспрем, ама Барса не дозволи и тоа е тоа. Кажав ја, ако е фокусот на Барса ист ( пред се во одбрана) Алборг нема што да бара.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Ауу Барса го изгазила Алборг, сега гледам...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.468
Поени од реакции
11.628
Конечно со титула крунисан убедливо најдобриот ракомет неколку години наназад. Виска ел Барса :aplauz:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.570
Поени од реакции
11.642
ehvTV denes će gi dava samo Montpelier -Seged i PPD Zagreb - Aalborg, baška što sega treba registracija
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.570
Поени од реакции
11.642
Ja kkao sto gledam pisuva live na site natprevari, siguren si deka vardar nema da go davaat? Ondak ke mi treba link...
ај ќе видам, ама и да има сега бара регистрација, не може да се шверцаме како да сме од УК ??
сега видов, ехфТВ ако ставиш ХЦ Вардар препознава само 2 утакмици, на 22.09 со Мешков и на 29,09 со Аалборг, денешната ја НЕМА
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Дечки, зборено е илјада пати на темава. Направете профил на ehf.tv (регистрацијата трае 1 минута), симнете Hola addon, активирајте го и ставете дека сте од UK или било која друга ракометна утепана земја и ќе можете да ги гледате сите утакмици.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Интересни резултати денес. Динамо Букурешт одигра одличен натпревар против Киелце и победи 32-29 (14-10). Посебно им се повампири голманот Саид имаше сигурно околу 15 одбрани, а тамо отишол и гревот Гедбане, бранеше некои 7-8 минути го изрешетаа у тој периот топката не ја виде. Стварно црвста и солидна екипа склопи Динамо на чело со Чави Пасквал.Саид на гол, Бадур на десен бек, Дисинџер на лев, пикери египјанецот Мамуд и Сораиндо, Ракотеа, Гионеа десно крило. Ќе бидат тежок противник посебно на домашен терен каде има стварно добра атмосфера со фудбалски навивање.Веспрем се повампири во второ против Псж у успеа да тепа со 34-31. На полувреме губеа 13-17. И Мотор тепале лагано со Порто 30-27. Барса лаганица води на полувреме против Фленс во Германија со 10-13, ќе видиме као ќе заврши.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.570
Поени од реакции
11.642
Дечки, зборено е илјада пати на темава. Направете профил на ehf.tv (регистрацијата трае 1 минута), симнете Hola addon, активирајте го и ставете дека сте од UK или било која друга ракометна утепана земја и ќе можете да ги гледате сите утакмици.
има и друго... сега ми кажува новиот антивирус холата бил малвар... ќе видиме... јас всушност и кога ја користев Хола приметив дека влијае на часовникот на компјутерот, па ја исклучував, само за време на утакмица ја користев...
може ќе пробам на лаптопот, таму и онака имам проблем со часовникот ( треба изгледа батеријата од ЦМОС да се смени), па често го подесувам сатот....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom