Varna-Odesa Ferryboat

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Сакам да одам за Украина летово, па ги разгледувам можните варијанти.
Знам дека има директна линија со брод од Варна до Одеса, гледав нешто и на нет, но ме интересира дали некој на форумов има некое искуство патувајќи на некоја слична релација низ Црното море ?
Доколку има некој член што живее/студира во Варна и би можел да добие информации од прва рака околу условите, цената . . .
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
Не знам за Варна, ама сигурен сум дека VBB може да ти каже многу за Истанбул-Одеса. Знам дека тој ја има искуство со оваа релација и горе долу мислам дека искуството му беше добро. Најдобро него да го прашаш.
 
Член од
4 февруари 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Batistuta напиша:
Сакам да одам за Украина летово, па ги разгледувам можните варијанти.
Знам дека има директна линија со брод од Варна до Одеса, гледав нешто и на нет, но ме интересира дали некој на форумов има некое искуство патувајќи на некоја слична релација низ Црното море ?
Доколку има некој член што живее/студира во Варна и би можел да добие информации од прва рака околу условите, цената . . .
pobaraj na journey.bg, verovatno ima nekoja turistichka agencija za taa linija
 
Член од
27 септември 2005
Мислења
96
Поени од реакции
0
Аз живеја в'в Варна. Можеш да се качиш като п'тник на ферибота. Трјабва да си купиш билет от офиса на параходство Б'лгарски Морски Флот. Сега не мога да ти кажа каква е ротацијата на ферибота, но в понеделник ште питам колегите и пак ште пиша тек.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
Јас да сум како тебе не би ги слушал блгарчињава. Најдобро контактирај го VBB (има оставено имеил таму) и прашај го јас сум сигурен дека ќе биде среќен да ти објасни добро.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Sven напиша:
Аз живеја в'в Варна. Можеш да се качиш като п'тник на ферибота. Трјабва да си купиш билет от офиса на параходство Б'лгарски Морски Флот. Сега не мога да ти кажа каква е ротацијата на ферибота, но в понеделник ште питам колегите и пак ште пиша тек.

Супер ако можеш да прашаш, па пиши овде :wink:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Андроник напиша:
Јас да сум како тебе не би ги слушал блгарчињава. Најдобро контактирај го VBB (има оставено имеил таму) и прашај го јас сум сигурен дека ќе биде среќен да ти објасни добро.

Му пишав ПП ама не знам колку доаѓа на форум . . . ај и на меил ќе му пишам :wink:
 
Член од
27 септември 2005
Мислења
96
Поени од реакции
0
Batistuta напиша:
Супер ако можеш да прашаш, па пиши овде :wink:

Батистута, има обшто 4 ферибота. 2 украински и 2 б'лгарски. Програмата с датите за п'туванијата е готова в Параходство Б'лгарски Морски флот в началото на всеки месец. Линијата е Варна - Иличевск - Поти. Билета струва 75 штатски долара и се заплашта на мјасто на кораба. Деца до 7 годинки п'туват без пари. Резервација зја билет и информација можеш да получиш на телефон 359 52 683 693 - това е офиса на БМФ - Ферибот.
Ето и телефона на Укра-Фери в'в Варна 359 52 602 012.
Ако имаш други в'проси ште се радвам да помогна.
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
Андроник напиша:
Јас да сум како тебе не би ги слушал блгарчињава. Најдобро контактирај го...
Jesus!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom