VardarVoSrceto- не сум креативен и незнам што име да и дадам на темава

Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.919
После долго време конечно да седнам и јас да поиграм ФМ. Решив да почнам со некоја екипа од втора македонска лига. Ги разгледав тимовите и Тиквеш ми личеше на добар предизвика. Град како Кавадарци заслужува да има тим во ПМФЛ.


Како и 90% од клубовите во втора лига Тиквеш е полу-професионален тим со очаен буџет. Пред почетокот на сезоната ми предвидуваа дека ќе завршам 15 место, а јас на управата и кажав дека ќе бидам на средина на табелата иако се надевав дека ќе успеам да стигнам до 4 место и бараж.
Засилувањата ако може така да се каже сите ми беа фри трансвери и повеќето беа 30+ играчи.


Играв со 4-2-3-1 тактика со еден инсајд форвард.


Ми требаше време дур да ја најдам идеалната тактика, па еден период имав и 7 порзаи од 8 натпревари.


На мое изненадување растур направив и како прво пласиран отидов во ПМФЛ.Следната сезона очекувам да изборам опстанок и клубот да го трансформирам во професионален. Од тиквеш ќе си одам само ако ми стигне понуда од Вардар.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Секоја чест, одлично засега продолжи да играш и после секоја сезона апдтејт на темава.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Браво друже, чекај сега понуда од Работнички и онака тапа тренер земаа ... :P
Него мисли малце на оној од Маџари што си го земал, далеку му е Кавадарци да иде секој ден... :P

Малце шала не е на одмет се надевам... Браво и со среќа, па и шампиони во прва лига да ги направиш за некоја сезона... :)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Благоја Наумовски го имам јас у Тиквеш партали прави и доста зајакнува. А можело и во одбраната да го земиш Трајче Лостовски слободен играч кај мене еве 3 сезона сум во 1 лига ѕвер е дечкото машинка :)))
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.919
Благоја Наумовски го имам јас у Тиквеш партали прави и доста зајакнува. А можело и во одбраната да го земиш Трајче Лостовски слободен играч кај мене еве 3 сезона сум во 1 лига ѕвер е дечкото машинка :)))
Таман ми требаше CD. Дај предлози и на другите позиции пошто никој неќе во тим да ми дојде.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Таман ми требаше CD. Дај предлози и на другите позиции пошто никој неќе во тим да ми дојде.
Вареловски и Балдовалиев од Турново ке ги земеш џабе и гледај тимовите што одат 2 лига преда да испаднат зимај му ги добрите играчи кои немаат договори.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.839
Поени од реакции
10.597
Абе многу сте почнале со Тиквеш да играте, волку навивачи немаат во Кавадарци. :D Браво инаку што си почнал со Тиквеш, кога ќе го форматирам компјутерот и јас ќе почнам да играм ФМ.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.919
Немав време за играње и плус приметив дека во Македонска лига има само 22 утакмици ( ептен ми скрши филм ова ). Се мислам дали да продолжам да играм вака или да почнам нова кариера со некој друг пач кај што македонската лига ќе има 33 утакмици годишно. Најверојатно тоа второто ќе биде.


Направив неколку трансвери. Влатко Јовановски ми е најголема грешка во мојата играча историја на ФМ. Скаутот ме прелажа со атрибутите, а јас се залетав пошто очајно ми требаше одбранбен играч.


Изиграв до полусезона и досега одлично се држам.

Одбраната ми е очајна :)

Дефинитивно откритие на сезоната е Благоја Наумовски legend
To је то.
 
М

Мартин^

Гостин
Овој е Нуамовски, за каков Наумовски зборувате ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom