Vampire: The Masquerade Bloodlines

  • Креатор на темата Daedalus
  • Време на започнување
D

Daedalus

Гостин
za site fanovi na igrava, i za site sto mislat deka story lineto, muzikata i gameplayot se najdobroto nesto sto go gejmale do sega :) Povelete, diskusii za karakteri kako i fanovi na World of Darkness i rpg-to Vampire The Masquerade
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Почнав да ја играм бидејќи еден другар многу ми ја фалеше... и умрев од здодевност. Можеби затоа што не сум некој фан на видео игри (освен ако не се со Lara Croft во главна улога) :D
 
D

Daedalus

Гостин
hahhahha, igraj ja Blood Rayne ako sakas zenski gazinja i vampirki xD
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
6 години им требаше на луѓево да ја исправат од багови. Алал им вера. Инаку на секои 1-2 години си ја инсталирам и си продолжувам. Колку и да сакам поинаку да фатам, се со анархистите се здружувам. Не можам Белгиецот да го поднесам.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.340
Поени од реакции
4.951
meh Bloodlines ima strasno dobra atmosvera...Edna od retkite vampirski igri koja go prikazuva ona suptilno urbano ziveenje na vampiri vo gradska sredina...Ok toa bea vreminjata togas 2005-2006...Buffy, Angel...Steta sto nema nesto slicno ponovo napraveno
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Една од најдобрите RPG игри што сум ја играл. Штета е само што беше преполна со багови, па не ја завршив воопшто :( инаку storyline, музиката и атмосферата во играта беа навистина прекрасни...
--- надополнето: 30 март 2012 во 16:01 ---
Една од најдобрите RPG игри што сум ја играл. Штета е само што беше преполна со багови, па не ја завршив воопшто :( инаку storyline, музиката и атмосферата во играта беа навистина прекрасни...
 
D

Daedalus

Гостин
dada, ima dosta bagovi.... U globala ja uvek zavrsuvam sam, Beligecot nikako, anarhistite mn mi se nafurani i sam sve si praam, inace ja iam svrteno 4 puti, preporacuvam World of Darkness da citate ima mn mn dobar opis za sekoj lik, klasa i storyline za sve :)))
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Супер игра. Ена од најдобрите RPG што ги имам играно. Имаше многу багови ама се навикнав. :P
Анархистите ги замразив уште од почетокот. Чудно за нив ми беше како се нашол Isaac ( тој од Холивуд ) кај нив. Типот многу се занесува, уште кога видов за прв пат си помислив дека треба да му е десна рака на принцот. :P
Најчесто играв со Tremere кланот па завршував со регентот мој. Оној ќелавиот, Страус некако се викаше.

Ќе повторам, играта е супер и многу би сакал некакво продолжение или мод за НD текстури.
 
D

Daedalus

Гостин
PAZETE SPOIL SPOIL SPOIL KOJ NE JA IGRAL NE CITAJ
ја кога ја играв исто ги захејтав Анархистите, и мерак ми беше да му покажам среден прст на Nines. Само Џек ми беше протагониста од анархите :) зошто на крај саркофагот....Знаете кој е Каин така?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
PAZETE SPOIL SPOIL SPOIL KOJ NE JA IGRAL NE CITAJ
ја кога ја играв исто ги захејтав Анархистите, и мерак ми беше да му покажам среден прст на Nines. Само Џек ми беше протагониста од анархите :) зошто на крај саркофагот....Знаете кој е Каин така?
Таксистот. Цело време пред нос ми беше и ништо не забележав. :P
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
299
Поени од реакции
343
Страотен гејмплеј и сценарио. Уште кога ќе влезеш во Асајлем и кога ќе рокне синтисајзерот од Ајзолејтед, се гледа дека секој детал е до крај обмислен. Штета што вакво ремек дело беше објавено кога диносауруси доминираа со пазарот и тројка мораше да ја продава играта преку активижн, што ги дотера до пропаст. Да беше ова лансирано сега, во време на Валв, ќе се утепаа од пари праење и ќе имаше 10 продолженија.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Уште кога ќе влезеш во Асајлем и кога ќе рокне синтисајзерот од Ајзолејтед, се гледа дека секој детал е до крај обмислен.
Настрана тоа дека имаше неподносливо многу game breaking багови, од кои неколку дури ни со пачови не ги сошија...арна беше.
Troika, заедно со Black Isle, ја имаа несреќата да издаваат најдобри RPG кои нема да им се продаваат. Troika потфрли со Arcanum и Bloodlines, а Black Isle со Planescape: Torment.
Вечнаја памјат.
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
299
Поени од реакции
343
Ќе излага world of darkness mmo знаете?
http://www.penny-arcade.com/report/editorial-article/world-of-darkness-mmo-detailed-permadeath-player-controlled-cities-and-huma

Btw, мене најака трака ми беше A smaller god-Darling VIoleta песницата што свиркаше на радијцето кај тин бладс, на плажата на Санта Моника:D
Гледај го видеото на сајтот, штом ја дотерале графиката да вози, сигурно ќе ја завршат исланѓаниве. Види ја атмосферата, скроз е доловена оригиналната од Маскерејд!
 
D

Daedalus

Гостин
Гледај го видеото на сајтот, штом ја дотерале графиката да вози, сигурно ќе ја завршат исланѓаниве. Види ја атмосферата, скроз е доловена оригиналната од Маскерејд!
дада, и музиката и градот таков готик даутаунерски муабет, и да е со пари ќе ја играм жими све :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom