Value betting by RebelBetting

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.164
@SK-92 Да, реалниот % профит на целиот турновер ми е околу 5% што е негде на просек на сите корисници на сајтот, тоа е и поентата, со банкрол-от што го имаш да правиш што повеќе турновер. За некој што е брз на ПЦ и клика брзо се прават од 50-100 бета на ден во помалку од час.
@HEKOJ Го додадов Pinnacle во филтри, ќе видам прво колку бетови дава за таму па ако бива ќе релоцирам нешто и таму, фала за сугестија :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.246
Поени од реакции
16.244
Едно прашање, пошто никогаш не сум се коцкал преку овие онлајн сраници, како иде за вадење на парите, даночење и тн.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.164
Добив лимитирање на бет365 да не можам високи уплати да правам, толку засега од мене излегов со некои 4.500еур чист ќар за помалку од 2 месеци. Ако некој некогаш се реши да го прави ова можам да ви помогнам на почетокот, пишете слободно.
Како и да е, easiest money ever. :ojeaa:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.496
Поени од реакции
10.706
Добив лимитирање на бет365 да не можам високи уплати да правам, толку засега од мене излегов со некои 4.500еур чист ќар за помалку од 2 месеци. Ако некој некогаш се реши да го прави ова можам да ви помогнам на почетокот, пишете слободно.
Како и да е, easiest money ever. :ojeaa:
Што се подразбира под "високи уплати"? Гледам просечна уплата ти е 19 евра, тоа да не го сметаат за висока уплата од бет365?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.211
Поени од реакции
102.962
Добив лимитирање на бет365 да не можам високи уплати да правам,
As I said. :D
Како и да е со здравје да се трошат и овие што ги заработи, не се малце пари
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.164
Што се подразбира под "високи уплати"? Гледам просечна уплата ти е 19 евра, тоа да не го сметаат за висока уплата од бет365?
Зависи од лига и утакмици, максимум 3 па 4 па 6 итн. Така да не се исплаќа да се продолжува.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.479
Поени од реакции
1.666
Бетовите беа повеќе pre match или live? Во Австралија имат некој закон да се јавуваш на оператор за live да уплаќаш.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.042
Поени од реакции
2.064
Смешно е, ти нудат лажна сигурност дека играта е фер, ама човек најде начин да доаѓа до добивка одма лимити, незнам ограничување за упчаќање во живо.

Еве кај нас на страната ма СЛ ако во живо има граница пример т1 над 2.5 а резултат е 0:0, на шалтер можеш да уплатиш само на најниската граница, т1 над 0.5 и триста други примери.

На крај испаѓа најсигурно е уплаќање на 30+ коеф.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.326
Поени од реакции
20.288
Зависи од лига и утакмици, максимум 3 па 4 па 6 итн. Така да не се исплаќа да се продолжува.
Како што кажав, не се исплати на долг рок ваквата стратегија.
Особено не ако играш од Македонија каде сте многу лимитирани со изборот и имаш данок за плаќање.
Тука од Малта имам достапни милион страници па тоа можам да го правам ама никој пат нема да излезеш повеќе од 5-6% профит. Следи лимитирање па оди барај друга кладилница. За подолго да траеш треба пониски уплати и многу споро да зголемуваш ако сакаш да потраеш повеќе но во тој случај добивките би ти биле помали и ризикуваш одредена сума која си можел да ја ќариш ако си лупал повеќе.


Смешно е, ти нудат лажна сигурност дека играта е фер, ама човек најде начин да доаѓа до добивка одма лимити, незнам ограничување за упчаќање во живо.

Еве кај нас на страната ма СЛ ако во живо има граница пример т1 над 2.5 а резултат е 0:0, на шалтер можеш да уплатиш само на најниската граница, т1 над 0.5 и триста други примери.

На крај испаѓа најсигурно е уплаќање на 30+ коеф.
Ок, дечкото и сам има пишано дека не прати фудбал и дека го користи ова да направи пари само преку кликање на маусот. Во главном се уплаќаат натпревари со коефиценти повисоки од просекот. Тоа е фер игра? Која кладилница би опстојала ако дозволува вака да губи пари?
Пази, кладилниците имаат 80%+ исплата дневно. Не е дека кој и да стави губи...
Еве баш у моментов има еден играч кој го пратиме на работа, 55к евра е во добивка за месец ипол. Воопшто не игра ништо што би било ризично, строго јаки текми и јаки квоти и нема никаков лимит. Секако дека ако до утре-задутре не врати 10-15к (дека по 2.5-5к му е секој бет) ќе му следува лимит еден, па лимит друг и се така додека не престане.
Зарем мислиш туку така ќе пројде некој да исплатат 100к евра без да се прегледа работата на тие кои се платени за да се спречат вакви загуби?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.631
Поени од реакции
32.026
Добив лимитирање на бет365 да не можам високи уплати да правам, толку засега од мене излегов со некои 4.500еур чист ќар за помалку од 2 месеци. Ако некој некогаш се реши да го прави ова можам да ви помогнам на почетокот, пишете слободно.
Како и да е, easiest money ever. :ojeaa:
Друже собирај им ги пасошите на сите по дома, креирај 20 нови акаунти на бет365 и на други кладилници (руските), пајнакл и тн. прокси сервери или впн и шибај така :)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.207
Поени од реакции
1.620
Да беше толку лесно со акаунти и да не лимитираа кладилниците сега комотно можев да имам капитал од 500.000 евра. Порано беше полесно да се купи и акаунт и да се направи ама сега е ужас тежок.

Колку за пример СБОБЕТ што ми направи пред 2 недели.

1678161813172.png


И нормално отидов кај лиценцерот нивни и го добив овој одговор

1678161848749.png

А мој е акаунтот на мое име лично сите документи им ги дадов со печат и нотарски заверени.

Патем СБОБЕТ е една стара кладилница која имаШЕ реноме многу јако ама ете гледате за 1000 еур прават проблеми.

Тешка е работата со акаунтите и многу пазење сака.
Автоматски споено мислење:

1678162351113.png
Еве на една кладилница депозирав 400 еур и играв одма после првиот бет 20 еур ми беше максбет, а сега ми е 0.2еур
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.567
Поени од реакции
27.197
Добив лимитирање на бет365 да не можам високи уплати да правам, толку засега од мене излегов со некои 4.500еур чист ќар за помалку од 2 месеци. Ако некој некогаш се реши да го прави ова можам да ви помогнам на почетокот, пишете слободно.
Како и да е, easiest money ever. :ojeaa:
Најголеми ѓубриња се б365, мене на кошарка и играчи ме лимитираа на профит околу 7к евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom