USB тест за бременост

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
На пазарот излезе првиот USB тест за бременост. PTeq тестот (откога жената ќе стави дел од нејзината урина) треба да се стави USB-то на компјутер, и ќе се видат точните резултати. Досегашните тестови можат да ја покажат концентрацијата на hCG хормонот во распон од 15-50 15-50 mIU/mL, Pteq тестот ја покажува на компјутерот прецизно концентрацијата која може да биде на растојание од 5-50 mIU/mL.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.008
Поени од реакции
55
:pos2: ништо чудно, во денешно време веќе нема што не може да се измисли...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
се прават од усб значи, што има везе ако не е вака обично пак резултат ќе се добие
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
34
Значи така се раѓаат вирусите...
Да, баш така : -)

Инаку интересна ствар. Мора да смислуваат нешто, како иначе би ни биле интересни.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
А зошто ми е префрлена темата во Чек Дис Аут? Па ова не е заебанција, вистина е.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Хехехе леле сега што "спонтани" абортуси ќе искочат кај тинејџеркиве:pos:
 
P

Princ

Гостин
~*~

А зошто ми е префрлена темата во Чек Дис Аут? Па ова не е заебанција, вистина е.
Чек дис аут
Сеир, фрикови, смешни работи, трачеви!
Ова повеќе е смешно отколку корисно. Интересно е, смешно е.. но не и толку корисно. Што е наредно, тест за грип преку мобилен телефон по СМС? У стилу: Почитувани, тукушто бевте заразени со грип со сериски број 54651564798.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.894
Поени од реакции
263
Чек дис аут

Ова повеќе е смешно отколку корисно. Интересно е, смешно е.. но не и толку корисно. Што е наредно, тест за грип преку мобилен телефон по СМС? У стилу: Почитувани, тукушто бевте заразени со грип со сериски број 54651564798.
паметна идеја:vozbud::vozbud::vozbud::pos::pos::pos::aplauz:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
50
Добра ствар е ова со усб-во:)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Значи го купвиш го мочаш и го редиш в компјутер и провервиш, или прво го редиш па го мочаш ком...како и да е има да го размирисаш компјутерот :toe::pos2:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.782
Поени од реакции
728
Шо не ќе измислат.. Ај за вгодина усб шо мижи да забремени..
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.894
Поени од реакции
263
Значи го купвиш го мочаш и го редиш в компјутер и провервиш, или прво го редиш па го мочаш ком...како и да е има да го размирисаш компјутерот :toe::pos2:
лелелелеле ме изнасмеа еј...:pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos::zver:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
а за колку употреби е ова USB? еднократна или повеќекратна?
ако е повеќекратна се исплати секој месец да си проверуваш :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom