US Open 2015 [31 August - 13 September]

Кој ќе го освои US Open 2015?

  • Novak Djokovic

    Гласови: 21 35,6%
  • Roger Federer

    Гласови: 17 28,8%
  • Andy Murray

    Гласови: 6 10,2%
  • Kei Nishikori

    Гласови: 1 1,7%
  • Stan Wawrinka

    Гласови: 2 3,4%
  • Tomas Berdych

    Гласови: 0 0,0%
  • David Ferrer

    Гласови: 0 0,0%
  • Rafael Nadal

    Гласови: 8 13,6%
  • Marin Cilic

    Гласови: 0 0,0%
  • Milos Raonic

    Гласови: 1 1,7%
  • Gilles Simon

    Гласови: 1 1,7%
  • Richard Gasquet

    Гласови: 0 0,0%
  • John Isner

    Гласови: 0 0,0%
  • David Goffin

    Гласови: 1 1,7%
  • Kevin Anderson

    Гласови: 0 0,0%
  • Gael Monfils

    Гласови: 1 1,7%
  • Grigor Dimitrov

    Гласови: 0 0,0%
  • Некој друг

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    59
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2012
Мислења
54
Поени од реакции
20
Страна на која ќе може да се гледаат дуелите, освен EuroSport1 и 2?
@The King of Clay што бидна со темата за EuroSport Player?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Па доста удари кои беа по средина дегенов ги забиваше у земја, ептен е очаен.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
toa e taa igra shto e prepoznatliva za Djovak,da dominirat ramnite dlaboki udari I bezbedno baranje agli.Ovaa igra ne ja igrashe ni na Sinsi ni na Toronto.Tochno,Sousa e vo prashanje,prosechen igrach,ama po toa shto vidov mi vleva optimizam deka se vrakja vo negovata prepoznatliva forma.Za Coric-Nadal, pa Coric ima nula posto shansi da mu zeme tri seta na Nadal vo edna nokj.Eden set I taka I taka,ama tri e SF,posebno znaejki deka e igrach shto ima najmalki vineri,a protiv Rafa bez vineri I ofanziva nema shto da barash,pa kolku da e von forma.Fonjini bash od taa prichina go pobeduva ,mava rastereteno I shto da e.Navivam za Borna ama teshko,nevozmozno.Eve primer Per deneska protiv Nishikori,taka treba da se igra protiv dominatori,pa ushte ako ne im e denot,kako na Kei denes,ima iznenaduvanja.Borna tri seta vo takvo tempo,teshko[DOUBLEPOST=1441060780][/DOUBLEPOST]
Полека, Соуза е, поштеди не од есеј за надмоќноста на Џовак.
druze,uzivaj I ne se zamaraj so mene.Ako nekoj ovde na forumov ima pravo da zamara so nadmoknost na nekoj teniser,toa se fanovite na Novak.E sega ako na nekoj neopredelen fan ili bar ne tolku zagrean mu smeta toa ,koj go ebe,aj togash ke diskutirame za Agneshki,Cibulkovi I Navarovki I za propadnati talenti.Porano ,koga se pishuvaa romani za nepobedlivosta na Rafa ili Fed,na nikoj ne mu smetashe, ili ti ne se sekjavash a I mozebi ne si bil tolku aktiven.
 
Последно уредено:
B

Blade Torch

Гостин
Баба Винчи не можеше 6 гема разлика да ја тепа Баба Кинг. Иако Баба Кинг од дома ја дигнаа да поигра на УС ОПЕН. Секојпат сум ги мразел овие 20килските италјански тенисерки, посебно кога ќе ме паднат на ливче.

Поразот на Нишикори од таква нестабилна личност ми е хит. и тоа од 2:1 му ја сврте. Сериозно ? Од Paire?

Во исчекување на Борна - Надал, оди тоа во повеќе од 3 сета :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Vamos Rafa ! :D
Ако некому значи или бил заинтересиран, пред некој час платив 5 евра за 1 месец EurosportPlayer и да ви кажам дека сум доста задоволен. Имате 11 терени и доста брза навигација низ истите, доста брзо работат плеерите и имате можност да мотате наназад до првата минута од денот на секој терен. Исто така мислам дека во архива со 7 дена старост ќе ги има мечевите да ги гледате како снимка. Ако се уклучите на некој меч и веќе се одиграл сет,два или повеќе, има опција да отворите Highlights на мечот од тоа што е одиграно до моментот па да фатите подобар приклучок. Квалитетот е исто така солиден, единствено сум разочаран што во нашата мила Македонија нема можност да се користи апликацијата за на android со што сум спречен целосно да уживам мечевите.

screen shot во spoiler
П.С. ова ќе биде одличен меч, без разлика колку долго ќе се игра и кој ќе го добие. :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Вамос Рафа!!! Кинг оф клеј дај акаунтот :zloo::pos:
Ќе ти дам трансакциска да пуштиш 2.5 евра :P Шала на страна, пишува дека истовремено може само да е на еден компјутер логиран акаунтот.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Каков меч!Со сигурност најдобар меч на Рафа на Америчкава турнеја, нека не ве чуди резултатот(зборам за тие шо не гледале) шо изгуби 1 сет, последен гем у 3 сет направи 2 дупли и форхенд неизнудена и тоа му беше единствен слаб момент у мечот, ама во глобала убедливо најдобар меч последниве 2,3 месеци(може и воопшто сезонава на тврда).
Чориќ цела сезона го пратам каков талент е дечково, нз само кај го видовте дека нема форхенд.Психички стабилен е многу, после Монфилс, Димитров, Раонич и други вечни таленти, 99% сум сигурен дека овој ќе успее, ако ова дете не биде ГС шампион глава сечам.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Едноставно вредеше да се остане олку касно за ваков меч. Уште повеќе ме радува фактот што Рафа одигра одлично, мал пад на играта, за жал во незгоден момент па резултираше со губење на сет, меѓутоа и во останиот дел на мечот и двајцата тенисери беа извонредни. Баш ме интересира како ќе оди квотата за Рафа и освојување на US Open 2015, беше 20, очекувам драстичен пад, сепак покажа задоволителен тенис. Сите кои не сте гледале, утре ќе постираме обавезно некој проширен хајлајтс, секој поен беше мерак за гледање. :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Vamos Rafa ! :D
Ако некому значи или бил заинтересиран, пред некој час платив 5 евра за 1 месец EurosportPlayer и да ви кажам дека сум доста задоволен. Имате 11 терени и доста брза навигација низ истите, доста брзо работат плеерите и имате можност да мотате наназад до првата минута од денот на секој терен. Исто така мислам дека во архива со 7 дена старост ќе ги има мечевите да ги гледате како снимка. Ако се уклучите на некој меч и веќе се одиграл сет,два или повеќе, има опција да отворите Highlights на мечот од тоа што е одиграно до моментот па да фатите подобар приклучок. Квалитетот е исто така солиден, единствено сум разочаран што во нашата мила Македонија нема можност да се користи апликацијата за на android со што сум спречен целосно да уживам мечевите.

П.С. ова ќе биде одличен меч, без разлика колку долго ќе се игра и кој ќе го добие. :)
Јас окапав на ова терениве на Еуроспорт плеерот за време не Роланд Гарос. Сега немам време да ги гледам и затоа не ни се регистрирам. Инаку, сите може да си направите, картички имате сите, за ебани 300 денари секој меч го имате во висока резолуција.

А за на Андроид спушти си некоја VPN апликација и пренасочи го сообраќајот да оди преку друга држава (мислам дека преку Британија гледав цел РГ). Пред тоа направи Clear Cache на Еуроспорт апликацијата. Works as magic :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Јас окапав на ова терениве на Еуроспорт плеерот за време не Роланд Гарос. Сега немам време да ги гледам и затоа не ни се регистрирам. Инаку, сите може да си направите, картички имате сите, за ебани 300 денари секој меч го имате во висока резолуција.

А за на Андроид спушти си некоја VPN апликација и пренасочи го сообраќајот да оди преку друга држава (мислам дека преку Британија гледав цел РГ). Пред тоа направи Clear Cache на Еуроспорт апликацијата. Works as magic :)
Колку само добра идеја, воопшто не се сетив на ова. Ајде баш ќе пробам :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Каков меч!Со сигурност најдобар меч на Рафа на Америчкава турнеја, нека не ве чуди резултатот(зборам за тие шо не гледале) шо изгуби 1 сет, последен гем у 3 сет направи 2 дупли и форхенд неизнудена и тоа му беше единствен слаб момент у мечот, ама во глобала убедливо најдобар меч последниве 2,3 месеци(може и воопшто сезонава на тврда).
Чориќ цела сезона го пратам каков талент е дечково, нз само кај го видовте дека нема форхенд.Психички стабилен е многу, после Монфилс, Димитров, Раонич и други вечни таленти, 99% сум сигурен дека овој ќе успее, ако ова дете не биде ГС шампион глава сечам.
Чорич да биде ГС шампион, are you fucking kidding me, нема шанси според мене нешто такво да се деси, едноставно јас не гледам нешто специјално во него што би можело да го однесе до таков успех, пре би се кладел на Киргиос или Рубљев дека ке стигнат до ГС одколку Чорич
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Чорич да биде ГС шампион, are you fucking kidding me, нема шанси според мене нешто такво да се деси, едноставно јас не гледам нешто специјално во него што би можело да го однесе до таков успех, пре би се кладел на Киргиос или Рубљев дека ке стигнат до ГС одколку Чорич
Со оглед на тоа што Рафа и Ноле ќе завршат за 4-5 сезони да речиме, а тогаш овие момциве што ги спомна ќе имаат по 22-23 години, мислам дека некој ќе мора да ги освојува, па да видиме.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
1. Отворете Мозила
2. Инсталирајте Modify Headers аддон (Ќе се рестартира Мозила после инсталација)
3. Па после Open menu > Add-ons одберете Modify > Оptions
4. Одберете Select Action > Add напишете кај "Header name" X-Forwarded-For" a кај Header Value 98.229.51.231 па Add
5. Кликнете Enable All и ќе се запали зелена точка
И еве ја страната за гледање US Open http://www.usopen.org/en_US/interactive/video/live.html?promo=subnav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom