Unlocks Your Car Using A Tennis Ball

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ова вака е добро како за на филмче. Ама никој не ти гарантира дека снимателот нема далјинско во рака и тој ја отклучува колата. Некако не ми е многу за вервање.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Тешка глупост!
Како влијае на електрониката вакуум? Логичко објаснение? Зошто го напуштија вакумското централно? Глупости! Нема врска клипот!
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Пффффф старо е ова, башка нема везе(можда на некои коли) башка сите нови коли се со систем за заштита од пожар и ако фрлиш парче запален картон од доле одма се отвара
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
И тоа со противпожарните сензори е од времето...Имаше некои модели кои така се отвараа, ама и производителите не пијат нафта...Се е тоа решено.
Кај мене на ксарата на пр. стои на вратата само патронот. Механизмот на бравата не е директно поврзан...и што кога ќе му пуштам воздух? Прашината малце да ја размрдам :)

btw, електронски сигнал пренесуван преку радио - бранови од далечинското ја активира централната брава, т.е. модулот кој е одговорен за системот, а не вакум со систенм на црева како кај постарите возила, или директно механички преку клуч во бравата, каде сигналот се иницира преку вртењето на клучот....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
A системот против превртување? На ксантија јако беше (тетин ми имаше) крени ја на дигалка, башка кога ке работи шасијата е крената. Кога ке се угасне полека системот на потпирање (популарната хидраулика) попушта и паѓа. А ваму тркалото е во воздух. и по 3-4 мин без тркало сама се отклучува пошо е навалена повеќе од 40 степени.
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
ееее тоа ксантијата каква кола е, уште првиот пат кога ја видов ми се допадна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom