UNKLE

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Nе дека одамна ги слушам, нема цела недела но музичево стварно ми се допаѓа, ви го прелистив подфорумов и видов дека нема тема :(.

UNKLE се Британски бенд формиран во 1994 година од страна на школските другари Џејмс Лавел и Тим Голдсворти.

Жанр на музика: Трип-хоп, Алтернатив Рок и Електроника.
Дискографија: Имаат издадено 5 албуми. Првиот е издаден во 1998 и е насловен како Psyence Fiction кој трае околу 1 час и има 14 песни. Останати албуми

Never, Never, Land (2003)
War Stories (2007)
End Titles.. Stories for film (2008)
Where did the night fall (2010)

Останатото го оставам на вас, се надевам темава нема да умре и ќе има доста членови. И секако вечно благодарен на @turvior i @Andrew што ми го предложија бендов.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Одлична тема Бомбастичен (y)

Unkle се одличен состав кој експериментира, соработува со познатите и вади музика која знае да ве исклучи од реалноста. Имам забележано често пати знае некое нивно дело да се проматне било низ филм, било низ серија, затоа што го носи филмското со себе. Обично кога се спомнува трип хоп, не знам оти али секогаш прво умот ми мава на песната што ќе ја објавам. Една од покомплетните песни ми е воопшто, од текстче, до музика и понатамошен развој кој кулминира и на крај стишува.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Дека без оваа? @turvior ногу ја сака. :-D

И спото ми е мадафака. Го гледав со внимание ко ми умре кучето и толку силно ме жегнал шо малку тешки чувства ми буди. Но нели и со такви чувства се заситуваме внатрешно некако :)

Ајде малку не-песна од нив, но интересен текст со музика склопен.

 
S

StormRage

Гостин
@Andrew ме труеше со овие некое време, добра музика ама листата за преслушување ми е премногу долга па не можев баш да ги вметнам преку ред :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ајде да се делат казнени за непостирање во темава.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom