Uhd Philips телевизор

Член од
3 јануари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
1
Конектиран е на wifi,меѓутоа нема интернет.Јавува Philips server is not found.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.120
Поени од реакции
4.630
Ај ресет на фабрички подесувања направи го
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
1
Решен е проблемот...наводно одреден тип на рутери од македоски телеком не биле компитабилни со некои Philips телевизори.После фабрички ресет,се поврзав ама преку hotspot,на wifi пак не можеше.Решение,промена на рутер,чекам одговор од Македонски Телеком.Поздрав и Среќна Нова 2021 година.
 
На врв Bottom