Ugly Betty

Ј

јовица11

Гостин
Ја гледа ли некој серијава на ХРТ ?Претставена е како римејк на колумбиската теленовела Yo soy Betty la fea,(истата ја гледаме и во мексиканска верзија на Pink+ како La fea mas bella(Ружна Лети)и однеодамна ја гледаме и хрватската верзија Ne daj se Nina),но оваа американската е неспоредлива со горенаведените теленовели.
Се надевам дека серијава наскоро ке се најде некој и кај нас да ја откупи ,затоа што вреди да се погледне...


 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
ej,ubavo so ti teknalo da otvoris topic za serijava,stvarno e urnebes,nemam propusteno epizoda,Betty Rocks:wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Сега која е оригиналната? Ugly Betty или Yo Soy Betty La Fea?
Одвреме навреме ја гледам Лети и Нина, и интересни се!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Правилната серија се прикажувала негде 70 -80тите
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Која и да е оригинална, концептот е глуп глуп глуп.
 
Ј

јовица11

Гостин
ne,orginalnata serija e kolumbiskata yo soy betty la fea,emituvana kon krajot na 90-tite
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
ја гледав првата епизода , не ми се допадна и понатаму не сум гледал ниедна.... може да е интересна како што викате, ама и саботи па немам време да ја гледам.... ај во некоја друга прилика
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Многу ми е чудно како може од една толку провидна типично теле-новелска приказна да се направат толку многу римејкови. Не е ништо посебно, напротив, ама оваа Нина што ја даваат кај нас сепак ја подгледнувам, некако сакам да ги гледам хрватскиве глумци. Бети ја имам фатено еднаш, а Лети не ја гледам никако!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
прееска гледав 3-4 минута на а1, шо демек типката е ружна у последна епизода ја прават најбољи пичка од сите таму, се зима со типот, среќно живеат?!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
ne,orginalnata serija e kolumbiskata yo soy betty la fea,emituvana kon krajot na 90-tite
Да, Yo Soy Betty La Fea е оригиналната а Ugly Betty е нејзина адаптација. Инаку серијава има и своја верзија наменета за гледачите од Дубаи :)
 
N

NeMiRnA

Гостин


Да не е неубава тука Бети м?:)
Имав слушнато за Ржната Лети,ама зошто е шпанска серија,никогаш не ми ни паднало на памет да ја гледам,се гадам од шпански серии...а Нина,ја подгледнувам од време на време,не е глуп концептот ко што рече Бада,лоша е глумата,а инаку малку исфилувана,но сепак до некаде на вистински начин како стојат работите во многу компании...Чисто забавна серија,за тепање време и пуштање на мозокот на пасење,треба и вакво нешто од време на време,типична женска серија :toe:
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Моментално ја гледам La fea mas bella инересна е ама ептен ја должат, 224 епизода е а уште не е напраена убава.
 
Ј

јовица11

Гостин
La Fea ima 280 epizodi i mnogu naskoro ke "bidne" ubava:)A Uglly Betty i Lety nemaat bas nisto zaednicko vo prikaznata,osven sto se grdi:)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Многу е добра серијата, редовно си ја гледам секоја епизода.
Инаку, да ве информирам, Лети има 300 и кусур епизоди и негде кај 300-та ќе се разубај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom