Uefa U21 Championship Italy 2019 (16.06 - 30.06)

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Uli Hoeneß, 10 јуни 2019.

 1. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  957
  Допаѓања:
  930

  Многу тешко ќе биде Шпанија и Италија да се најдат во полуфинале.
  Три групи. Најдобриот тим се пласира во полуфинале и 4то место го пополнува вториот најдобро пласиран тим од сите тие групи.
  А стварно ќе биде тешко за една од овие две екипи да успее да освои 4 или 6 бодови со оглед на тоа што Белгија и Полска се во групата. Две доста надежни репрезентации. Особено белгијците.

  Португалија не е на европско заради тоа што изгубија во плеофот од Полска.

  За Италија, иако и јас сметам дека ќе стартуваат со Пелегрини-Заниоло-Барела-Мандрагора, сепак тоа многу ќе зависи од формацијата на Ди Биаџо.
  Ако играат 4-3-3, мислам дека Заниоло ќе биде тој што ќе биде на клупа, или евентуално да дејствува како втор шпиц/крило заедно со Киеза. Опционално го имаат и Орсолини кој имаше топ сезона во Болоња.
  Пинамонти отпадна поради повреда, па речиси сигурно Кин ќе е стартер сите натпревари. Можно е последната Кутроне да стартува доколку Италија обезбеди пласман.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.725
  Допаѓања:
  40.735
  Како што гледам националните РТС и ХРТ ќе пренесуваат, нема зашто и АС/СК да пренесуваат.
  Прашај зашто нашата национална не пренесува.
   
  На Uli Hoeneß и Boom Shaka Lakka им се допаѓа ова.
 3. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.754
  Допаѓања:
  7.067
  Да, ако игра 433 можно е Заниоло да го користи како десно крило заедно со Киеза и Кин во нападот, а средина Барела, Пелегрини и уште еден од Тонали, Локатели и Мандрагора..

  А тоа не сум знаел дека првите одат понатаму и втората најдобро пласирана. Можно е такво сценарио доколку Италија и Шпанија ги издоминираат Белгија и Полска резултатски, а меѓусебно изиграат нерешено, така да кој и да биде втор, со 7 бода и добра гол разлика може да отиде во полуфинале. Али као што кажа доста тешко тоа така да испадне :)
  --- Споено дупло мислење, 16 јуни 2019 ---
  Океј де и за нив се однаса тоа, генерализирам што нема кај да го гледам првенството...

  На ртс и хрт што ги даваат кај нас вајда има посебна програма и нема да ги дават или грешка сум??
  --- Споено дупло мислење, 16 јуни 2019 ---
  Дајте некој линк или телевизија на која би ја гледал утакмицата?
   
  Последно уредено: 16 јуни 2019
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.366
  Допаѓања:
  61.544
  Kinat zabarive, mnogu jaka generacija imaat.
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  92
  Pa na ovaa albanskata televizija prenesuvaa li nekoj natprevar vcera?
   
 6. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.754
  Допаѓања:
  7.067
  Прво полувреме во формацијата 4-3-1-2 што ја постави дудукот Ди Бјаџо неможеа ниту да напаѓат, ниту пресинг да вршат, ни па да се бранат, шпанците им играа шева, им правеа што сакат.. кога веќе во 30та минута смени во 433 и го стави Киеза лево а Кин шпиц тогаш почнаа да играт.
  Оној Селабос и Солар јаки играчишта.

  Мандрагора го ставил да глуме Пирло ама слаб, можда треба Тонали да почне наредната, Киеса и Кин класа играчи. Барела беше топло ладно додека Пелегрини у второ полувреме со неговата лењавост ја издоминира шпанската средина. Тој Ди Марко има надеж за него, можеби ќе постане добро бекче.

  Со Заниоло се надевам не е нешто сериозно.
   
  На Scirea, Stefan-kobe и Rick.Utd. им се допаѓа ова.
 7. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  957
  Допаѓања:
  930
  Мислам дека и да не е ништо страшно со Заниоло дека следната ќе си биде на клупа.
  Премногу е физички слаб и буквално како покосен паѓа после некој дуел. Сигурен сум дека во неговата кариера многу пати ќе има вакви инциденти освен ако не дигне нагло едно 10-15 кила.

  За Мандрагора не се сложувам зашто сепак дејствуваше повеќе на средина и како box-to-box. Тие играчи се најмалку забележителни ама сепак вршат па ако не и највеќе работа кога е во прашање одбрана.
  Тонали е премлад и он ако не се лажам прв пат му е да е повикан за У21 а да не е пријателска. Сепак за вакви нешта ти треба тим кој играл подолго заедно, а Мандрагора им е капитен па така да тешко да го видиш на клупа ако стварно му треба на Ди Бјаџо.
   
 8. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.754
  Допаѓања:
  7.067

  Да не збориме за грешка играч? И ти всушност виде ли во каков "дуел" Заниоло го соборија? :)

  Ако не си видел, да ти кажам дека беше соборен од голманот кога сакаше да ја боксува топката, а Заниоло влета со глава, па беше избоксиран по главата.

  Кога е во прашање дуел играта Заниоло е супериорен, најчесто ги освојува дуелите, физички е многу јак и тешко топка да му одземеш, незнам од каде ти таа констатација:toe: Сега наполни 19 години и оние неколку килограми кои му фалат(што јас сметам дека не му фалат) ќе ги придобие со тек на времето.

  Мандрагора имаше алиби утакмица, еден пас на напред не даде, а ништо подобар не беше во дефанзива, Барела и Пелегрини беа поактивни, едниот офанзивно другиот дефанзивно.

  И свесен сум дека Тонали нема да добие многу шанса пред Мандрагора, ипак овој има сериа а искуство и е за две три години постар. Али ги гледав овие играчи, скоро пола од нив го играа финалето до 20год. лани летото против Португалија. Тогаш Тонали беше незаменлив како регистра. Затоа сум љубопитен како би изиграл сега.
   
  На Сладоледџија и Rick.Utd. им се допаѓа ова.
 9. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  11.608
  Допаѓања:
  18.228
 10. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.366
  Допаѓања:
  61.544
  И зашо му даде црвен?
   
 11. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  10.154
  Допаѓања:
  5.201
  Mandragora e tipicno isforsiran da igra destruktivec pa i MC... deckoto koa pocna kariera bese stoper
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.146
  Допаѓања:
  161.119
  Хендерсон го фати пеналот или Дембеле го промаши голот?
   
 13. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.725
  Допаѓања:
  40.735
  Го одбрани
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ashburton Grove

  Ashburton Grove

  Член од:
  28 ноември 2009
  Мислења:
  3.341
  Допаѓања:
  4.261
  Ауу Фоден :aplauz:
   
 15. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.725
  Допаѓања:
  40.735
  6 играчи исфрли :cuc:
   

Сподели преку: