Uefa U21 Championship Italy 2019 (16.06 - 30.06)

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.496
Поени од реакции
1.723
Кој црни Локатели и Тонели, Лоренцо Пелегрини лагано пред нив... прв состав у средина Пелегрини, Барела и Заниоло, овие тројца вака у комбинација и за сениорската репрезрнтација имат играно... гледам Пелегрини не го болдирале, а е играч со најголемо искуство во оваа репрезентација и еден од постарите, наспроти Тонали кој е талент али има само Сериа Б фудбал.. исто така покрај Бастиони, во одбрана има уште еден играч кој е поквалитетен, Џанлука Манчини.

Можно е италијаните да дојдат ако не друго до полуфинале, заедно со Шпанија, Франција и Англија, нормално тука се и Германија, Белгија и Србија... како тоа Португалија нема пласман??

Многу тешко ќе биде Шпанија и Италија да се најдат во полуфинале.
Три групи. Најдобриот тим се пласира во полуфинале и 4то место го пополнува вториот најдобро пласиран тим од сите тие групи.
А стварно ќе биде тешко за една од овие две екипи да успее да освои 4 или 6 бодови со оглед на тоа што Белгија и Полска се во групата. Две доста надежни репрезентации. Особено белгијците.

Португалија не е на европско заради тоа што изгубија во плеофот од Полска.

За Италија, иако и јас сметам дека ќе стартуваат со Пелегрини-Заниоло-Барела-Мандрагора, сепак тоа многу ќе зависи од формацијата на Ди Биаџо.
Ако играат 4-3-3, мислам дека Заниоло ќе биде тој што ќе биде на клупа, или евентуално да дејствува како втор шпиц/крило заедно со Киеза. Опционално го имаат и Орсолини кој имаше топ сезона во Болоња.
Пинамонти отпадна поради повреда, па речиси сигурно Кин ќе е стартер сите натпревари. Можно е последната Кутроне да стартува доколку Италија обезбеди пласман.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.982
Поени од реакции
41.248
Ц ц ц овие арените и спортклуб уште какви не глупости пренасат, а овој настан у период кога нема ни европско ни светско не го пренасат хрк пу
Како што гледам националните РТС и ХРТ ќе пренесуваат, нема зашто и АС/СК да пренесуваат.
Прашај зашто нашата национална не пренесува.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
9.964
Поени од реакции
7.356
Многу тешко ќе биде Шпанија и Италија да се најдат во полуфинале.
Три групи. Најдобриот тим се пласира во полуфинале и 4то место го пополнува вториот најдобро пласиран тим од сите тие групи.
А стварно ќе биде тешко за една од овие две екипи да успее да освои 4 или 6 бодови со оглед на тоа што Белгија и Полска се во групата. Две доста надежни репрезентации. Особено белгијците.

Португалија не е на европско заради тоа што изгубија во плеофот од Полска.

За Италија, иако и јас сметам дека ќе стартуваат со Пелегрини-Заниоло-Барела-Мандрагора, сепак тоа многу ќе зависи од формацијата на Ди Биаџо.
Ако играат 4-3-3, мислам дека Заниоло ќе биде тој што ќе биде на клупа, или евентуално да дејствува како втор шпиц/крило заедно со Киеза. Опционално го имаат и Орсолини кој имаше топ сезона во Болоња.
Пинамонти отпадна поради повреда, па речиси сигурно Кин ќе е стартер сите натпревари. Можно е последната Кутроне да стартува доколку Италија обезбеди пласман.
Да, ако игра 433 можно е Заниоло да го користи како десно крило заедно со Киеза и Кин во нападот, а средина Барела, Пелегрини и уште еден од Тонали, Локатели и Мандрагора..

А тоа не сум знаел дека првите одат понатаму и втората најдобро пласирана. Можно е такво сценарио доколку Италија и Шпанија ги издоминираат Белгија и Полска резултатски, а меѓусебно изиграат нерешено, така да кој и да биде втор, со 7 бода и добра гол разлика може да отиде во полуфинале. Али као што кажа доста тешко тоа така да испадне :)[DOUBLEPOST=1560691569][/DOUBLEPOST]
Како што гледам националните РТС и ХРТ ќе пренесуваат, нема зашто и АС/СК да пренесуваат.
Прашај зашто нашата национална не пренесува.
Океј де и за нив се однаса тоа, генерализирам што нема кај да го гледам првенството...

На ртс и хрт што ги даваат кај нас вајда има посебна програма и нема да ги дават или грешка сум??[DOUBLEPOST=1560711691][/DOUBLEPOST]Дајте некој линк или телевизија на која би ја гледал утакмицата?
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
552
Поени од реакции
207
Pa na ovaa albanskata televizija prenesuvaa li nekoj natprevar vcera?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
9.964
Поени од реакции
7.356
Kinat zabarive, mnogu jaka generacija imaat.
Прво полувреме во формацијата 4-3-1-2 што ја постави дудукот Ди Бјаџо неможеа ниту да напаѓат, ниту пресинг да вршат, ни па да се бранат, шпанците им играа шева, им правеа што сакат.. кога веќе во 30та минута смени во 433 и го стави Киеза лево а Кин шпиц тогаш почнаа да играт.
Оној Селабос и Солар јаки играчишта.

Мандрагора го ставил да глуме Пирло ама слаб, можда треба Тонали да почне наредната, Киеса и Кин класа играчи. Барела беше топло ладно додека Пелегрини у второ полувреме со неговата лењавост ја издоминира шпанската средина. Тој Ди Марко има надеж за него, можеби ќе постане добро бекче.

Со Заниоло се надевам не е нешто сериозно.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.496
Поени од реакции
1.723
Прво полувреме во формацијата 4-3-1-2 што ја постави дудукот Ди Бјаџо неможеа ниту да напаѓат, ниту пресинг да вршат, ни па да се бранат, шпанците им играа шева, им правеа што сакат.. кога веќе во 30та минута смени во 433 и го стави Киеза лево а Кин шпиц тогаш почнаа да играт.
Оној Селабос и Солар јаки играчишта.

Мандрагора го ставил да глуме Пирло ама слаб, можда треба Тонали да почне наредната, Киеса и Кин класа играчи. Барела беше топло ладно додека Пелегрини у второ полувреме со неговата лењавост ја издоминира шпанската средина. Тој Ди Марко има надеж за него, можеби ќе постане добро бекче.

Со Заниоло се надевам не е нешто сериозно.
Мислам дека и да не е ништо страшно со Заниоло дека следната ќе си биде на клупа.
Премногу е физички слаб и буквално како покосен паѓа после некој дуел. Сигурен сум дека во неговата кариера многу пати ќе има вакви инциденти освен ако не дигне нагло едно 10-15 кила.

За Мандрагора не се сложувам зашто сепак дејствуваше повеќе на средина и како box-to-box. Тие играчи се најмалку забележителни ама сепак вршат па ако не и највеќе работа кога е во прашање одбрана.
Тонали е премлад и он ако не се лажам прв пат му е да е повикан за У21 а да не е пријателска. Сепак за вакви нешта ти треба тим кој играл подолго заедно, а Мандрагора им е капитен па така да тешко да го видиш на клупа ако стварно му треба на Ди Бјаџо.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
9.964
Поени од реакции
7.356
Мислам дека и да не е ништо страшно со Заниоло дека следната ќе си биде на клупа.
Премногу е физички слаб и буквално како покосен паѓа после некој дуел. Сигурен сум дека во неговата кариера многу пати ќе има вакви инциденти освен ако не дигне нагло едно 10-15 кила.

За Мандрагора не се сложувам зашто сепак дејствуваше повеќе на средина и како box-to-box. Тие играчи се најмалку забележителни ама сепак вршат па ако не и највеќе работа кога е во прашање одбрана.
Тонали е премлад и он ако не се лажам прв пат му е да е повикан за У21 а да не е пријателска. Сепак за вакви нешта ти треба тим кој играл подолго заедно, а Мандрагора им е капитен па така да тешко да го видиш на клупа ако стварно му треба на Ди Бјаџо.

Да не збориме за грешка играч? И ти всушност виде ли во каков "дуел" Заниоло го соборија? :)

Ако не си видел, да ти кажам дека беше соборен од голманот кога сакаше да ја боксува топката, а Заниоло влета со глава, па беше избоксиран по главата.

Кога е во прашање дуел играта Заниоло е супериорен, најчесто ги освојува дуелите, физички е многу јак и тешко топка да му одземеш, незнам од каде ти таа констатација:toe: Сега наполни 19 години и оние неколку килограми кои му фалат(што јас сметам дека не му фалат) ќе ги придобие со тек на времето.

Мандрагора имаше алиби утакмица, еден пас на напред не даде, а ништо подобар не беше во дефанзива, Барела и Пелегрини беа поактивни, едниот офанзивно другиот дефанзивно.

И свесен сум дека Тонали нема да добие многу шанса пред Мандрагора, ипак овој има сериа а искуство и е за две три години постар. Али ги гледав овие играчи, скоро пола од нив го играа финалето до 20год. лани летото против Португалија. Тогаш Тонали беше незаменлив како регистра. Затоа сум љубопитен како би изиграл сега.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.530
Поени од реакции
5.567
Да не збориме за грешка играч? И ти всушност виде ли во каков "дуел" Заниоло го соборија? :)

Ако не си видел, да ти кажам дека беше соборен од голманот кога сакаше да ја боксува топката, а Заниоло влета со глава, па беше избоксиран по главата.

Кога е во прашање дуел играта Заниоло е супериорен, најчесто ги освојува дуелите, физички е многу јак и тешко топка да му одземеш, незнам од каде ти таа констатација:toe: Сега наполни 19 години и оние неколку килограми кои му фалат(што јас сметам дека не му фалат) ќе ги придобие со тек на времето.

Мандрагора имаше алиби утакмица, еден пас на напред не даде, а ништо подобар не беше во дефанзива, Барела и Пелегрини беа поактивни, едниот офанзивно другиот дефанзивно.

И свесен сум дека Тонали нема да добие многу шанса пред Мандрагора, ипак овој има сериа а искуство и е за две три години постар. Али ги гледав овие играчи, скоро пола од нив го играа финалето до 20год. лани летото против Португалија. Тогаш Тонали беше незаменлив како регистра. Затоа сум љубопитен како би изиграл сега.
Mandragora e tipicno isforsiran da igra destruktivec pa i MC... deckoto koa pocna kariera bese stoper
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.470
Поени од реакции
166.207
Хендерсон го фати пеналот или Дембеле го промаши голот?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.982
Поени од реакции
41.248
6 играчи исфрли :cuc:
 
На врв Bottom