UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

R

red.devil

Гостин
Екстра понуда! Продавам карти за финалето 350 евра. Праќам по карго, плаќање однапред.
П.С Исто лице макс. 3 карти.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Јас сакам 5. Е сега, бидејќи исто лице може само 3, дали ќе е во ред ако за мене уште две купи брат ми?
Ти пишав и ПП, плс кажи ми брзо!!!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
https://www.facebook.com/Manchesterismyheavencom/?fref=ts
Пак некако не е јасен одговорот од УЕФА. По ова се чини е сосема легално на една апликација да си апликант а на друга гостин, меѓутоа финтата е што ако имаш дупла среќа и си извлечен на двете, ќе ги платиш двете, а ќе користиш една. Сосема реално според законите на физиката :LOL: Нигде не вика дека е забрането или дека ќе бидат поништени двете апликации. По мое, ова јасно се решаваше со дополнителни лица во апликациите, нешто како листа на чекање. Пример јас поднесувам на мое име апликација за 2 карти и сум добитен. Плус на друга апликација фигурирам како гостин бод реден број 4. Пошто сум добитен на личната апликација си одам со таа карта, а моето место во другата апликација го пополнува некој од, да речеме дополнителните едно или две лица кои ќе бидат наведени во апликацијата како “резерви“ и решен проблем, ем повеќе шанси за сите при влечењето ем ќе може некој да влета како резерва ако се ослободи место.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За лани и прехлани имало дополнителна продажба на карти кои не биле купени. Не верувам дека тоа било ради недоволен интерес, туку тие карти најверојатно биле од ваквите случаи, односно од случаите на дупли апликанти и случаите на неможност на трансфер на парите/наплата. Многу веројатно дека и годинава ќе има дополнителна продажба, не верувам сите карти да се продадат без грешка.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
За лани и прехлани имало дополнителна продажба на карти кои не биле купени. Не верувам дека тоа било ради недоволен интерес, туку тие карти најверојатно биле од ваквите случаи, односно од случаите на дупли апликанти и случаите на неможност на трансфер на парите/наплата. Многу веројатно дека и годинава ќе има дополнителна продажба, не верувам сите карти да се продадат без грешка.
Да, другото решение е и тоа, не ми текна воопшто, нема ваљда да има празни столчиња, башка и од регуларно купените 3-4 карти секогаш е можно некој поради оправдани причини да не присуствува, па ете некоја карта вишок за продавање.[DOUBLEPOST=1497467605][/DOUBLEPOST]http://www.fakulteti.mk/news/17-06-13/pepsi_kje_podaruva_sekoj_den_vleznici_za_uefa_superkup_skopje_2017.aspx
Повеќе на ова ќе имаме шанси него преку УЕФА :pos:
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
И после ние Охриѓаниве сме биле скапи со 20-30 евра апартман со поглед на езеро...:facepalm:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
До 21 Јули Кинезите цел стадион ќе изградат.
Сериозно за колку време се става бетон за паркинг ? Ебате мрзите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom