UEFA Nations League 2020-2021

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Cillessen, Dumfries, Blind, De Ligt, Van Dijk, De Roon, Wijnaldum, F. De Jong, Bergwijn, Babel, Memphis

Neuer; Ginter, Boateng, Hummels, Hector; Kimmich; Müller, Can, Kroos, Werner; Uth

Леви го игра веќе и ќе го игра понатаму Кимих во средина пошо има голем избор на десната бековска позиција, а нема доволно добри централ мидфилдери па од тука таа “логична“ одлука. Ете што предизвикува таа руда што ја вади од нос.
Многу некреативна срединава на Германија, освен Крос.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Многу некреативна срединава на Германија, освен Крос.
Милер игра десно, Вернер лево и Ут во нападот. Крос, Емре и Кимих во средина, но од таа тројка треба еден што знае повеќе офанзивно да игра. Слабо прво полувреме од Германија. Холандија имаа добра шанса и за 2:0.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Немаат креативност Германците, на СП 2014 во среден ред ги имаа Швајни,Крос и Озил, секој од овие 3ца можеше да даде одлична топка во 16ник, плус ја контролираа средината без проблем, денес средниот ред што играше за Германија е од технички аспект многу лош(освен Крос), плус крилата Милер и Вернер не нудат креативност ниту дриблинг, сакаат да втрчаат во простор, а нема кој да им даде квалитетна топка.Овој Лев не знам што прави со изборот на играчи и тактика.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Епа помина циклусот на Германија и златната генерација едвај се прости со светска титула. Лев со оваа генерација требаше да гази сега нема шанси поќе. Али репрезентацијата во Германија секојпат беше показател за јачината на лигата и Германските клубови. Реално е што Германија е очај моментално.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Не е до квалитетот туку до Левиот е.. Голманот и стоперите мора да ги смени.. Тер Штеген, Суле и Рудигер треба да се стартери, Кимих арно си играше десен бек.. Средината треба да е Крос+Гундоган или Горецка..Ројс зад напаѓачот Вернер а Сане и Бренд по крилата.. Ова уште на светското го пишав
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Срамота да изгубат од Холандија со онај состав..некојси рандом дечишта од ПСВ/Ајакс и Бабел во нападот ги направија партали..Левиот мора да го смени играчкиот кадар бидејќи има избор колку сака и да ги игра најдобрите т.е. оние што се во најдобра форма
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Јаките играчи Томас Мула и Вернер.[DOUBLEPOST=1539524866][/DOUBLEPOST]Бреј Тадиќ дното го допре со пеналов, на Меаца отиде топката.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Јаооо одбраната на Шпанија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Лелелеле најдобриот дефанзивец на сите времиња каква партија пружа засега


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Како по ѓаволите примија 3 комада у 20 минути луѓево :D Не ми е јасно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom