UEFA Europa League

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас познавам лично над 100 луѓе кои живеат во Скопје а се со жителство на други градови
Добар си брат, да не се расправаме на оваа тема бидејќи дискусијата ќе оди во недоглед, си имате завод за статистика и гласачи што гласале на последните избори на ниво на Скопје и сами увидете кој колку жители има.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Добар си брат, да не се расправаме на оваа тема бидејќи дискусијата ќе оди во недоглед, си имате завод за статистика и гласачи што гласале на последните избори на ниво на Скопје и сами увидете кој колку жители има.
Зошто имам чувство дека тролаш , не ми се верува нормален здрав човек стварно да мисли дека Скопје е 290 к
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зошто имам чувство дека тролаш , не ми се верува нормален здрав човек стварно да мисли дека Скопје е 290 к
Напишав дека е околу 500.000 сосе студенти, и вработени од дтуги градови што престојуваат.. 270 жители напишав за евентуалните подржувачи на Вардар, барем читајте попрецизно[DOUBLEPOST=1505578723][/DOUBLEPOST]
Mоже бил Скопје со 400.000 жители ама на крајот на 80ти години од минатиот век.
https://mk.wikipedia.org/wiki/Скопје
Ако гледаме по Википедија и Македонија е 2 милиони, ама реалноста е поинаква
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Напишав дека е околу 500.000 сосе студенти, и вработени од дтуги градови што престојуваат.. 270 жители напишав за евентуалните подржувачи на Вардар, барем читајте
Нека му каже некој на ботов дека ДИК има регистрирано 470000 гласачи лани од скопските општини...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Ако гледаме по Википедија и Македонија е 2 милиони, ама реалноста е поинаква
A каква е реалноста со тоа што на последните избори имаше над 1.700.000 гласачи?
Човек, на почеток на 90ти првпат се сретнав со Географија како предмет и Скопје се водеше како град од приближно 500.000 жители. Која е логиката сега да се намали тој број после 20 и кусур години? Колку што знам ни војна имало во Скопје, ни епидемија.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
A каква е реалноста со тоа што на последните избори имаше над 1.700.000 гласачи?
Човек, на почеток на 90ти првпат се сретнав со Географија како предмет и Скопје се водеше како град од приближно 500.000 жители. Која е логиката сега да се намали тој број после 20 и кусур години? Колку што знам ни војна имало во Скопје, ни епидемија.
Може он последен пат бил за Скопје баш почеток на 90ти...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Може он последен пат бил за Скопје баш почеток на 90ти...
По пишувањето веројатно е така. Само кај мене у маало за последните 2-3 години има направено згради со над 500-600 нови станови а да не збориме за другите маала и населби.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
И сега зошто тие 500-600-700 000 жители не можат да наполнат стадион од 34 000 , доста се натегате колку имало .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
И сега зошто тие 500-600-700 000 жители не можат да наполнат стадион од 34 000 , доста се натегате колку имало .
Пишувано е на претходните страни зошто не можат да наполнат. Кретените идат на стадион само ако противникот е атрактивен. Да не не знае некој ќе помисли дека секоја година играме со Јунајтед, Реал, Барса, Баерн па сега Зенит е неатрактивен противник и што бараме на стадион. Плус на ова додај дека голема беше веројатноста да се случи потоп каков што се случи. Значи имаш неатрактивен противник со мали шанси за Вардар да изненади= на полупразен стадион.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Пишувано е на претходните страни зошто не можат да наполнат. Кретените идат на стадион само ако противникот е атрактивен. Да не не знае некој ќе помисли дека секоја година играме со Јунајтед, Реал, Барса, Баерн па сега Зенит е неатрактивен противник и што бараме на стадион. Плус на ова додај дека голема беше веројатноста да се случи потоп каков што се случи. Значи имаш неатрактивен противник со мали шанси за Вардар да изненади= на полупразен стадион.
Јас за натпреварот поминав над 300км во два правци а некој неможе да иде од Аеродром до стадион.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Јас за натпреварот поминав над 300км во два правци а некој неможе да иде од Аеродром до стадион.
Едноставно или не ги интересира фудбал или противникот е неатрактивен. Ментален склоп е во прашање.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Videte vo temata za Vardar kako komiti gi precekuvaat provincijalcite i ke vi stane jasno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
601
Поени од реакции
2.485
  • Реалноста е та , Скопјани толку го сакат Вардар. То е прва и најбитна причина . Иначе послем таква летаргија кога играчите немаја со шо да си ги исперат дресојте , титула Вардар немаше видено со години , иди газда кој прај одлични услови , склопва респектабилна екипа , Вардар испишва историја а Скопјани нигде ги нема . Арно комити малце го обелија образо имаја добро изданије . Али ќе ги видиме нив на првенствени утакмици , дали ќе се вратат на трибина или ќе си биди се по старо .
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Videte vo temata za Vardar kako komiti gi precekuvaat provincijalcite i ke vi stane jasno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Мене не ми смета тоа што ме нарекуваат провинцијалец знам дека кога можам идам на утакмици и во лига и гостувања и никој не може да ми го оспори моето залагање за Вардар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom