UEFA Europa League

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Не смее Стек онаа цена на карти да биде оправдување за тоа што зјае стадионот. Тоа е максимумот на Вардар а истиот може да се наполни само ако Вардар (дај боже) пројде групи и донесе квалитетн противник во двомеч. Да беа пример со Милан во група, пун ќе беше стадионот, вака, тапа. Не е малку 15 илјади навивачи, со оглед на тоа што на рандом натпревар на Вардар во домашна лига немани 1000. На рандом натпревар на Вардар нема ни 200-300 Комити (еве нека ме поправат оние кои секогаш одат на трибина, без разлика на противник).
A Арсенал да беа па у група немаше да има слободно место на стадион . Сите фанови на премиер да се собереа сигурно 30к ќе имаше.
А вака со јаки и тешки противници со атракција 0% (Сосиедад и Зенит) ,без ѕвезди во тимовите ќе има само масакр на терен и досада на трибини.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Да се надоврзам за посетеноста на Вардар, искрено јас бев разочаран кога видов дека едвај 15 илјади имаше. Мене ми е Скопје 300+ километри во два правци, не сум никаков фан на Вардар, ама едноставно не можам како фан на фудбалот цел живот да пропуштам деби меч од групна фаза што се игра прв пат во Македонија. Цените на картите секогаш може да се критикуваат, се разбирам какви се платите во нашава држава, ама сепак реално 10-15-20 евра не е воопшто многу за меч од ваков калибар. Максимум ајде да кажеме да беа 400-700-1000 денари, ама и тогаш немаше да биде полн стадионот, едноставно не може да биде тоа причината, барем не во Скопје.

Во Скопје сигурно живеат над 600 илјади луѓе, едноставно неприфатливо е се на се да има 10 илјади на стадион (ако земаме дека 1/3 се сигурно од страна). Се гледа дека е до луѓето, дали нема доволно спортски дух, дали само успех се бара, па кога е речиси сигурно дека сме аутсајдери во нешто, освен ако противникот не е атрактивен, не одат луѓето. Сепак што и да се каже е само изговор, не може да се оправда вакво нешто.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
и
Во Скопје сигурно живеат над 600 илјади луѓе, .
Многу ме нервира ова што се манипулира со бројката за Скопје општо на интернет и сите си вадат бројки од памет....Скопје како град има редовни жители од околу 400.000,останатите луѓе се студенти,вработени,странци што не му е редовно живеалиште тој град и пак бројката којзнае дали стигнува до 500.000 што чисто се сомневам..не е толку голем град Скопје колку што се пиши само работата е тоа што има огромна френфренкција на луѓе и возила што доаѓаат секојдневно и од останатите градови како и туристи па затоа се создава таква слика..рачунајте од тие 400.000 околу 100 и кусуро се Албанци,Турци,Роми..и од тие 270+ илјади Скопјани не знам како очекувате да се наполни стадион од 34 илјади кога луѓето во глобала не ни гледаат фудбал и не се многу заинтересирани за спорт општо.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
и

Многу ме нервира ова што се манипулира со бројката за Скопје општо на интернет и сите си вадат бројки од памет....Скопје како град има редовни жители од околу 400.000,останатите луѓе се студенти,вработени,странци што не му е редовно живеалиште тој град и пак бројката којзнае дали стигнува до 500.000 што чисто се сомневам..не е толку голем град Скопје колку што се пиши само работата е тоа што има огромна френфренкција на луѓе и возила што доаѓаат секојдневно и од останатите градови како и туристи па затоа се создава таква слика..рачунајте од тие 400.000 околу 100 и кусуро се Албанци,Турци,Роми..и од тие 270+ илјади Скопјани не знам како очекувате да се наполни стадион од 34 илјади кога луѓето во глобала не ни гледаат фудбал и не се многу заинтересирани за спорт општо.
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
и

Многу ме нервира ова што се манипулира со бројката за Скопје општо на интернет и сите си вадат бројки од памет....Скопје како град има редовни жители од околу 400.000,останатите луѓе се студенти,вработени,странци што не му е редовно живеалиште тој град и пак бројката којзнае дали стигнува до 500.000 што чисто се сомневам..не е толку голем град Скопје колку што се пиши само работата е тоа што има огромна френфренкција на луѓе и возила што доаѓаат секојдневно и од останатите градови како и туристи па затоа се создава таква слика..рачунајте од тие 400.000 околу 100 и кусуро се Албанци,Турци,Роми..и од тие 270+ илјади Скопјани не знам како очекувате да се наполни стадион од 34 илјади кога луѓето во глобала не ни гледаат фудбал и не се многу заинтересирани за спорт општо.
Mоже бил Скопје со 400.000 жители ама на крајот на 80ти години од минатиот век.
https://mk.wikipedia.org/wiki/Скопје
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Слушај го судијава од селските лиги, Скопје немал ни 500к жители ццц
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
и

Многу ме нервира ова што се манипулира со бројката за Скопје општо на интернет и сите си вадат бројки од памет....Скопје како град има редовни жители од околу 400.000,останатите луѓе се студенти,вработени,странци што не му е редовно живеалиште тој град и пак бројката којзнае дали стигнува до 500.000 што чисто се сомневам..не е толку голем град Скопје колку што се пиши само работата е тоа што има огромна френфренкција на луѓе и возила што доаѓаат секојдневно и од останатите градови како и туристи па затоа се создава таква слика..рачунајте од тие 400.000 околу 100 и кусуро се Албанци,Турци,Роми..и од тие 270+ илјади Скопјани не знам како очекувате да се наполни стадион од 34 илјади кога луѓето во глобала не ни гледаат фудбал и не се многу заинтересирани за спорт општо.
Скопје има само 820.000 регистрирани жители и рачунај околу 200000 нерегистрирани без пријавено живеалиште студенти и вработени од други градови така да Скопје брои милион
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тоа цела Македонија има едвај 1300000 граѓани со 959.000 регистрирани, а вие Скопје го напрајвте 600.000 :pos: кога не сте информирани барем молчете. Скопје како град има околу 290.000 гласачи, како е можно да биди 600.000 нормални сте?[DOUBLEPOST=1505576299][/DOUBLEPOST]
Скопје има само 820.000 регистрирани жители и рачунај околу 200000 нерегистрирани без пријавено живеалиште студенти и вработени од други градови така да Скопје брои милион
:pos::pos::pos:Да бе 2 милиони
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Тоа цела Македонија има едвај 1300000 граѓани со 959.000 регистрирани, а вие Скопје го напрајвте 600.000 :pos: кога не сте информирани барем молчете. Скопје како град има околу 290.000 гласачи, како е можно да биди 600.000 нормални сте?[DOUBLEPOST=1505576299][/DOUBLEPOST]
:pos::pos::pos:Да бе 2 милиони
Слушај го идиотов. Скопје и двете изборни единици во кои влегуваат општините од Град Скопје на ланските избори имаат околу 470000 регистрирани гласачи. Провери и израчунај општина по општина пред да пишуваш срања.

А Државен завод за статистика вика дека имаат проценети оти во 2015 Скопје имал 810000 жители. Или они не знаат, треба да слушаме селски судија? Мрш.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Сега ко ќе распука со фактите.
Да ја распукам таа битолска проста глава, пишува дека имало 959000 гласачи, а на ланските избори има милион и 784 илјади. Тоа е кога си селски судија - математика слабо... Ние дали сме биле нормални да сме молчеле ццц, а селскиов судија е за грев. Жалосно дури.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom