UEFA Europa League

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Многу ме интересира премиерлигашите од форумов дали се уште убедени дека слабите екипи од Англија се многу појаки од останатите и тоа ја прави лигата најдобра.

Евертон-Аталанта 1-8 вкупен резултат :icon_lol:
Мислам тој мит отиде од кога Гвардиола ја спастри екипата и маливе тврди екипи јадат по 5 гола секоја утакмица.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
https://www.rezultati.com/utakmica/WAergyDF/#tablica;table;overall :bravobe::vozbud::cuc:
Зборувајте ми за тоа како Вардар не можел да прикаже нешто повеќе од мизерните 0 бодови и гол разлика 2:19 :facepalm: Батињата од факинг МОЛДАВИЈА со гол разлика 4-2 се први во групата и бод ги дели од пласман понатаму.
Тие батињата од факинг Молдавија би го рашљакале Вардар ко џандар наркоман. У тој Шериф веќе подолго време се инвестира и имаат пребогат газда. За мене е изненадување тие Остерсундси како и да се викаат, у група со Херта и Атлетик да се пласираш даље.:shok2::aplauz:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.415
Тие батињата од факинг Молдавија би го рашљакале Вардар ко џандар наркоман. У тој Шериф веќе подолго време се инвестира и имаат пребогат газда. За мене е изненадување тие Остерсундси како и да се викаат, у група со Херта и Атлетик да се пласираш даље.:shok2::aplauz:
Во ждребот пред извлекувањето на групите само Остерсунд имаа помал коефициент од Вардар , т.е. беа последни по квалитет според УЕФА параметрите.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Со оглед на тоа како игра Евертон оваа сезона и губи од кој стигнува,не ме чудат воопшто каква им е формата во ЛЕ.Воопшто не е до Аталанта работата или до било кој друг,моментално екипава би изгубила од Турново.Така да уопште не се никаков репер овие резултати на Евертон за било какво мерење со било кој,вклучувајќи ги и екипите од ВМФЛ.
Човеците после 100години трошење по еден цент,конечно дојдоа до пари и се испосраа.Блам.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Со оглед на тоа како игра Евертон оваа сезона и губи од кој стигнува,не ме чудат воопшто каква им е формата во ЛЕ.Воопшто не е до Аталанта работата или до било кој друг,моментално екипава би изгубила од Турново.Така да уопште не се никаков репер овие резултати на Евертон за било какво мерење со било кој,вклучувајќи ги и екипите од ВМФЛ.
Човеците после 100години трошење по еден цент,конечно дојдоа до пари и се испосраа.Блам.
и Келн губи од кој стигне , па ги тепаше Арсенал
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И Партизан влезе во нокаут фазата..зошто за Звезда би било изненадување а не за Партизан?
Многу полесна група, за разлика од нас каде имавме група со Арсенал, Келн и редовен учесник во европски такмичења Бате, друго прва екипа во историја каде што од прво коло квалификации успеала да пројде групна фаза, третто неверувам дека има Звездаш кој што да му било кажано во Јули дека ке поминеме групна фаза истиот не би ве направил луд, потоа се редеа успеси како Спарта Прага и Краснодар кој никој не веруваше во пролаз, така да и те како е успех.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Убо вака ко сам си си изненаѓење:D
Типа, како смо се надали , супер смо се удали!
Иако Звезда не ја варам у никаква агрегатна состојба, сепак честитки!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Убо вака ко сам си си изненаѓење:D
Типа, како смо се надали , супер смо се удали!
Иако Звезда не ја варам у никаква агрегатна состојба, сепак честитки!
Ни па ми те варимо у било коју агрегатну состојбу, у свак случај фала на честитку и спортски поздрав :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Многу полесна група, за разлика од нас каде имавме група со Арсенал, Келн и редовен учесник во европски такмичења Бате, друго прва екипа во историја каде што од прво коло квалификации успеала да пројде групна фаза, третто неверувам дека има Звездаш кој што да му било кажано во Јули дека ке поминеме групна фаза истиот не би ве направил луд, потоа се редеа успеси како Спарта Прага и Краснодар кој никој не веруваше во пролаз, така да и те како е успех.
Секако дека полесна група..со умрените Бате Борисов и отепаните Келн кои цела полусезона немаат победа во Германското првенство...ништо подобри од Јанг Бојс и Скендерберг..јас разбирам дека си гледаш од своја перспектива ама и за Партизан е изненадување што се наоѓаат во нокаут фазата на ЛЕ.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Секако дека полесна група..со умрените Бате Борисов и отепаните Келн кои цела полусезона немаат победа во Германското првенство...ништо подобри од Јанг Бојс и Скендерберг..јас разбирам дека си гледаш од своја перспектива ама и за Партизан е изненадување што се наоѓаат во нокаут фазата на ЛЕ.
Е уште да не пројдеа Партизан со албанска екипа у група и факинг Јанг Бојс. Изненадување ќе беше да не пројдат. Од друга страна Звезда беше во група со англиска, германска екипа и, како што рече членот, редовен учесник во европските натпреварувања. Значи Звезда ги надмина очекувањата а Партизан само ги потврди. У таа група на Партизан и Војводина би поминала.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Изненадување е и за двете екипи, реално. Со таа разлика што Звездашиве се испонашаа како да го освоиле турнирот.

Јанг Бојс се прво место у швајцарска лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom