UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.719
Поени од реакции
17.529
Со оглед на тоа дека се работи за Словачка и Романија а не за Германија и Шпанија гарант нема на гол да шутнат цел меч и ќе изиграат 0-0.
Како да не му шибнаа на Украина три гола ко од шала пред две кола.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
Со оглед на тоа дека се работи за Словачка и Романија а не за Германија и Шпанија гарант нема на гол да шутнат цел меч и ќе изиграат 0-0.
Ne pamtam godina na prvenstvoto, koga Danska i Shvedska,
svetite i pravichni skandinavski zemji izigraa 2-2 laganeze, za Italija da otpadne,
pa nikomu nishto. Za 0-0 e apla lesno, neka teraat.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.580
Поени од реакции
110.132
Ne pamtam godina na prvenstvoto, koga Danska i Shvedska,
svetite i pravichni skandinavski zemji izigraa 2-2 laganeze, za Italija da otpadne,
pa nikomu nishto. Za 0-0 e apla lesno, neka teraat.
Знам, и знаев дека некој ќе се фати за овој случај. Овде се работи за 2 репрезентации за кои пролаз даље е најголем успех и не верувам дека ќе ризикуваат да се отворат, да примат гол и да стрепат дали ќе влезат како третопласирани. Вака со 4 бода двете мирна глава и тоа е тоа. Технички, имаат шанса и за прво место двете така да не е баш под дифолт дека мора икс да се игра, ама верувам ако не се отвори порано утакмицата дека нема да ризикуваат и ќе си наштелуваат 0-0.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
Знам, и знаев дека некој ќе се фати за овој случај. Овде се работи за 2 репрезентации за кои пролаз даље е најголем успех и не верувам дека ќе ризикуваат да се отворат, да примат гол и да стрепат дали ќе влезат како третопласирани. Вака со 4 бода двете мирна глава и тоа е тоа. Технички, имаат шанса и за прво место двете така да не е баш под дифолт дека мора икс да се игра, ама верувам ако не се отвори порано утакмицата дека нема да ризикуваат и ќе си наштелуваат 0-0.
2-2 e apla mestenje, i se vide i na taa i na red drugi koga mestat skandinavci, i nikomu nishto.
0-0 zavrshuvaat eden ton utakmici.

Kje vidime sho kje bide, "interesen mech" pretstoi, od povekje aspekti :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.580
Поени од реакции
110.132
2-2 e apla mestenje, i se vide i na taa i na red drugi koga mestat skandinavci, i nikomu nishto.
0-0 zavrshuvaat eden ton utakmici.

Kje vidime sho kje bide, "interesen mech" pretstoi, od povekje aspekti :D
Јасно, затоа и ти реков знаев дека некој ќе се фати за тој меч пошо беше наместен. :D Ве сфаќам вие што велите дека нема да наместат, изводливо е и тоа сценарио пошо и првото место им е во игра, ама како што пишав ако не се отвори утакмицата порано верувам дека нема да ризикуваат ни едните ни другите и ќе си изиграат мирољубив икс.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
Јасно, затоа и ти реков знаев дека некој ќе се фати за тој меч пошо беше наместен. :D Ве сфаќам вие што велите дека нема да наместат, изводливо е и тоа сценарио пошо и првото место им е во игра, ама како што пишав ако не се отвори утакмицата порано верувам дека нема да ризикуваат ни едните ни другите и ќе си изиграат мирољубив икс.
Just for the record, jas mislam deka treba i kje odigraat na 0-0. Apla sum protiv debilniot sistem so 6 grupi
(pravi gi ili 4 ili 8, pola od tie sho gledaat ne ja znaat logikata na rangiranje sega), im se namesti da mozat da pominat
lesno i dvete. Losh moment e, na drugata strana se Belgija (Brisel) i Ukraina, taka da kje ima i pritisoci i plachki eventualno.

Poradi seto toa, ne bi staval kukja na X vo klagja :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279

Поздрав :tvg:
Е сега куќата многу сакаш и ти :D :P
На поситно ке се проба x :)
Штета што џаро не е повеќе жив за да каже дали ќе ја местат или не па да знаеш колку да ставиш.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.149
Поени од реакции
2.053
На полувреме ли ќе ги вадите маиците ИЗДРЖИ ДАКУ? Им кажа некој дека она знамето на терен треба да биде УЧК?
Што те боли кур тебе што ќе викаме ние?!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
Сеа коа ќе им спакуваат една 5ка со кромид со втор состав,ќе ги раштрафат како голф 3 на авто плац у Брвеница.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom