UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.816
Поени од реакции
24.135
Составов не е ништо посебно. Типични преценети мајмуни ама битно ќе почнат да какаат со Its coming home глупоштините.
Дајбоже ни група да не поминат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Холандија вадење топ состав, ептен талентирани играчи имаат, сите со добра сезона зад себе.
Ќе видиме Куман како ќе ги среди ама мислам дека ќе истуркаат далеку на ова Европско.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.816
Поени од реакции
24.135
Холандија вадење топ состав, ептен талентирани играчи имаат, сите со добра сезона зад себе.
Ќе видиме Куман како ќе ги среди ама мислам дека ќе истуркаат далеку на ова Европско.
Па дај да видиме што е толку топ.

Португалциве филм снимиле :
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.333
Поени од реакции
57.830
Холандија вадење топ состав, ептен талентирани играчи имаат, сите со добра сезона зад себе.
Ќе видиме Куман како ќе ги среди ама мислам дека ќе истуркаат далеку на ова Европско.
Пичку матер.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Холандија вадење топ состав, ептен талентирани играчи имаат, сите со добра сезона зад себе.
Ќе видиме Куман како ќе ги среди ама мислам дека ќе истуркаат далеку на ова Европско.
Специјално гуглав за да го видам составот и можам да ти кажам само дека кур ќе скршат.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.404
Поени од реакции
21.986
Одличен состав имаат Холандија, не знам зашто овој хејт.

Дамфрис, ван Дајк, де Лихт и Аке е солидна одбрана. Во средината Френки де Јонг, Вајналдум, Чави Симонс, Мартен де Рон. И во нападот ги имаат Гакпо, Депај, Мален, па и Вегхорст (¿Qué miras, bobo?)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Одличен состав имаат Холандија, не знам зашто овој хејт.

Дамфрис, ван Дајк, де Лихт и Аке е солидна одбрана. Во средината Френки де Јонг, Вајналдум, Чави Симонс, Мартен де Рон. И во нападот ги имаат Гакпо, Депај, Мален, па и Вегхорст (¿Qué miras, bobo?)
Фримпонг го заборави, исто и Матсен е играч кој треба да се обрати пажња на ова Европско, Копмајнерс ... гарантирам дека ќе имаат трансфери во поголеми клубови после првенството.
Депај е стакленко ама ако успее да остани здрав цело првенство ќе им се најде во клучни натпревари, има искуство

Имаат искуство во играчи како Депај, Ван Фајл, Де Јонг, Вајналдум и слични и во состав имаат премногу млади играчи со огромен потенцијал. Има иднина оваа репрезентација, мене навидум вака ми се топ репрезентација, тоа е мое мислење .
Останатите ако гуглате и барате звезди од типот на Мбапе и слични тоа е ваш проблем, не секогаш таквите репрезентации постигнале успех, ене ја Белгија имаа топ три состав па кур свиткаа на сите првенства.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.985
Поени од реакции
14.089
Фримпонг го заборави, исто и Матсен е играч кој треба да се обрати пажња на ова Европско, Копмајнерс ... гарантирам дека ќе имаат трансфери во поголеми клубови после првенството.
Депај е стакленко ама ако успее да остани здрав цело првенство ќе им се најде во клучни натпревари, има искуство

Имаат искуство во играчи како Депај, Ван Фајл, Де Јонг, Вајналдум и слични и во состав имаат премногу млади играчи со огромен потенцијал. Има иднина оваа репрезентација, мене навидум вака ми се топ репрезентација, тоа е мое мислење .
Останатите ако гуглате и барате звезди од типот на Мбапе и слични тоа е ваш проблем, не секогаш таквите репрезентации постигнале успех, ене ја Белгија имаа топ три состав па кур свиткаа на сите првенства.

И Броби од Ајакс е интересен млад напаѓач.
На Холандија и Австрија гледав на репрезентации, кои што би можеле да изненадат од втор, трет план и да стигнат далеку. Но, се паднаа во иста груп, а и Франција е таму, па и двете да поминат во нокаут фаза, таа што ќе е трета би имала тежок противник во 1/8 финале.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.208
Поени од реакции
4.954
Се заебавате, така?

Имаат јака одбрана и ништо повеќе. Де Јонг го чекаме со години веќе да покаже што знае, Вајналдум е бивш играч, Де Рон може само во Атланта да функционира.

Депај, Мален, Гакпо, Вергхорст, немојте ве молам. Холандија беше синоним за напаѓачи, а овие набројаниве во ниедна друга репрезентација нема да фатат место.

Ако поминат групи на коњ се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Прегледај го приврзокот 418030

Жабариве за греота, а каква фудбалска сила беа.
Taman si e, ne deka i toj sto osvoi EP sred engleska im bese pojak znacitelno od ovoj.
Jedino sto nemaat asalna 9ka napred, odbranata im e edna od podobri vo Evropa i momentalno mislam najaka karika, sredinata zavisi od raspolozenie na poveketo tuka, osven Barela koj im e mislam i najdobar od prilozenite, so Pelegrini se top tandem. Napadot im e totalna enigma so ovaa 433 na Spaleti, Kieza ko krilo e dobar, sve drugo diskutabilno za vakvo nivo, vklucitelno i glavnite napagaci ama eve Skamaka dobro se pokaza za LE nivo, narocito na Enfild.

Ama moze da iznenadi ovoj sostav, daleku od toa deka se za greota, ima iminja sto ne se eksponirani a vazat za dobri potencijali, ko Skalvini od Atalantana primer koj veke e meta na mnogu golemi klubovi i strasen potencijal, Kalafiori, Kambijaso, Ricci i Bonzorno od Torino.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Taman si e, ne deka i toj sto osvoi EP sred engleska im bese pojak znacitelno od ovoj.
Jedino sto nemaat asalna 9ka napred, odbranata im e edna od podobri vo Evropa i momentalno mislam najaka karika, sredinata zavisi od raspolozenie na poveketo tuka, osven Barela koj im e mislam i najdobar od prilozenite, so Pelegrini se top tandem. Napadot im e totalna enigma so ovaa 433 na Spaleti, Kieza ko krilo e dobar, sve drugo diskutabilno za vakvo nivo, vklucitelno i glavnite napagaci ama eve Skamaka dobro se pokaza za LE nivo, narocito na Enfild.

Ama moze da iznenadi ovoj sostav, daleku od toa deka se za greota, ima iminja sto ne se eksponirani a vazat za dobri potencijali, ko Skalvini od Atalantana primer koj veke e meta na mnogu golemi klubovi i strasen potencijal, Kalafiori, Kambijaso, Ricci i Bonzorno od Torino.
Све е јасно кога Торино ти дава најмногу репрезентативци.
Нека бидат среќни ако поминат група, секако се во најтешката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom