UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802
Баш ме изненади како Бранд не е на списокот. Ова не е конечниот него поширокиот список така?
прелиминарен, не конечен, но еден играч само ќе биде отстранет бидејќи дозволија за овс ЕП селекторите да повикуваат 26 играчи, наместо 23 играчи како во минатото.

The one player that will be left out of the final 26-man squad for the Euros will most likely be either Maximilian Beier or Robin Koch [@BILD]

 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802
^ Штета, Олис од Кристал Палас не е повикан.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Канте што бара само.:facepalm:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802
Густо од Челзи подобро да го повикале наместо Клаус за десната бековска позиција.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Шо има Нагелсман против играчите на Дортмунд ? При ваква сезона да ги изоставиш Бранд и Хумелс а земаш 4 факинг голмани :popce:
Дај Господ ни групи да не поминат
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802


Зиркзе нити во прелиминарниот список од 30 играчи не е повикан. :eek:
Чиниш јаки напаѓачи имаат.
Вегорст ќе си гази :roker:, а ќе си стартува и Вајналдум во средниот ред, првотимец бе
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Која им е логикава на репрезентацииве што викаат преку 30 играчи, кога 26 е дозволено. Сега црепов Саутгејт треба 7 души да избаци од списокот, сам си прави негативна атмосфера.
Португалциве избација 26 играчи и чао пријатно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Која им е логикава на репрезентацииве што викаат преку 30 играчи, кога 26 е дозволено. Сега црепов Саутгејт треба 7 души да избаци од списокот, сам си прави негативна атмосфера.
Португалциве избација 26 играчи и чао пријатно.
Секогаш викале повеќе играчи пред припремите. Чисто ради потенцијални повреди и слично. Плус да им даде шанса на некои да го убедат со добри перформанси на тренинзите и пријателските.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Секогаш викале повеќе играчи пред припремите. Чисто ради потенцијални повреди и слично. Плус да им даде шанса на некои да го убедат со добри перформанси на тренинзите и пријателските.
7 плус е премногу, ќе играат 2-3 пријателски само.
После ќе има плачки и негативна атмосфера на сам почеток до ЕУРО.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.466
Поени од реакции
4.985
Зш брат? Ако е зицер што има врска, вреди да се уплати. Хехехех


Ок ок сам ќе побарам бан не паничете одма.
Pa ne gledam druga pricina za Ivan Toney na spisokov osven mlatenje pari na kladza :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom