UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.655
Поени од реакции
17.399
Ајде вечер уште префриганите да се истребат и да се гледа на рает финале, па кој освои од Шпанија и Холандија ќе ми биди мило :love:
Двете репки кои ги прогнозирав се тука, да играв на ливче досега ќе излезеше уште еден одмор :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.975
Поени од реакции
64.159

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.963
Поени од реакции
24.739
Родри треба да е играч на турнирот и добитник на балондор. Абнормално јак играч, да играш на вакво ниво цело сезона во ПЛ, ЛШ, ФА и сега на Еуро е за секоја почит, и тоа цела сезона е стартер, Пеп само него не може да го одмара затоа што презначаен и нема достојна замена за него. Играчиште!
Зашто не се праеше муабетов за Родри минатата сезона кога освоија treble и Родри постигна гол во финалето за освојување на ЛШ. Таа сезона исто освои трофеј со Шпанија, може не битен ко ЕВРО ама сепак. Минатата сезона му беше дури побрутална и подобра од оваа па никој не го ставаше ни во топ 10 контендери за Златна Топка.

Зашто оваа сезона да освои, кога и на индивидуален и на тимски и на национален, на секаков план, му е понеуспешна од претходната сезона?

Секоја чест за Родри, најдобар на неговата позиција, тотална доминација на терен али едноставно нема што да бара оваа сезона во било каков муабет за Златна Топка.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.198
Поени од реакции
4.916
Навистина на кој би му дале златна топка годинава?
Кај Шпанците освен европското на клубски план потфрлија играчите. Сигурно Јамал нема да добие со мртвата сезона на Барса.
Карвахал можеби ама не е медиумски експониран.
Од другите Белингам имаше добра сезона и плус ако освои и ЕП сигурно би му дале него.
Останатото се беше за нигде.

Меси ако земе со две победи над Канада и пенали со Еквадор нека се убијат.


Да не беше ЕП би му ја дал и на Крос, заслужи една ваква награда во кариерата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.540
Поени од реакции
109.930
Ако освојат Англија гарант Белингам ќе го фураат за златна топка, иначе ако освои Шпанија се освен Родри би било срамота. Ако освои Холандија дај му на Дамфрис што кур нека биде најнамрштениот освојувач на златна топка икада.
Автоматски споено мислење:

Има 50 милиони фунти клаузула до 15-ти Јули. Нешто ми вика дека Сити ке го собере, ако го дадат Де Брујне за луди пари кај Арапиве.
За Барса се збори, ама тие треба да продаваат зашо немаат вода у очи моментално. Не знам како порано не напраи трансфер во голем клуб, дечкото уште во Динамо кога играше беше апсолутна машина, а еве сеа и во Лајпциг исто така гази. Иначе да, можно е и Пеп да нагази за него ако го дадат КДБ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom