UEFA EURO 2020 - Панини албум со сликички

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477

Овие сликици ми фалат (тие обоени треба да ми ги даде другар, ама ако ги имате можам да ги земам од некој од вас, небитно).

Пишете ми ПП, да не ја тупиме темава, таман ќе ви пуштам листа на мои дупликати.
 

Attachments

Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ајде помагајте и кај мене

 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Ти кај си со сликичките? Те нема на размениве. :P
Па нема, ја мерачки натенане (како и да се спелува ова :P ) до мај ќе го соберам :D Ко ќе бидам при крај ќе се јавам да ви барам преостанати дупли :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Заборавив да спомнам една случка од денес. Во Куманово, на бензинска на Макпетрол, влегувам и му викам на продавачот: „да не имате сликички од албумот на Панини за Европско?“ Вика: „не збирамо, одамна пораснасмо“, или како и да звучи тоа правилно на кумановски. :sramezliv:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Заборавив да спомнам една случка од денес. Во Куманово, на бензинска на Макпетрол, влегувам и му викам на продавачот: „да не имате сликички од албумот на Панини за Европско?“ Вика: „не збирамо, одамна пораснасмо“, или како и да звучи тоа правилно на кумановски. :sramezliv:
А има воопшто на Макпетрол или само сакаа да се пофалат на фб? Во три сум бил досега немаше. Последно начекав завчера во Тинексот во Хром. Имам оставено број во две трафики да ми ѕвонат кога ќе набават. Многу е стресно се ова, а требаше да ме релаксира. Таков чоек сум, не за џабе извадија пола органи од мене.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Собран! (y)

@dragonsky не ти одговорив на прашањето, мислам дека не добива престава дека некои репрезентации или поедини сликички поретко се паѓаат од други.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
А има воопшто на Макпетрол или само сакаа да се пофалат на фб? Во три сум бил досега немаше. Последно начекав завчера во Тинексот во Хром. Имам оставено број во две трафики да ми ѕвонат кога ќе набават. Многу е стресно се ова, а требаше да ме релаксира. Таков чоек сум, не за џабе извадија пола органи од мене.
Па баш затоа прашав, прочитав дека има во Макпетрол. Јас, пак, за чудо, немав проблем со наоѓање на сликички. Првата кутија ја купив од Свет уште првиот ден кога излегоа. Втората кутија од трафиката карши Рамстор, пред Бункер. После уште 10 кесички од таму, и вчера последните 25 кесички од Рептил маркет во Порта Влае, пред размената. Макпетрол (и тоа во Куманово, не во Скопје) денес е првото место на кое сум прашал, а да немало сликички.
Автоматски споено мислење:

Собран! (y)

@dragonsky не ти одговорив на прашањето, мислам дека не добива престава дека некои репрезентации или поедини сликички поретко се паѓаат од други.
:bravobe:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Собран! (y)

@dragonsky не ти одговорив на прашањето, мислам дека не добива престава дека некои репрезентации или поедини сликички поретко се паѓаат од други.
Уште ги немаш залепено, чекај. :D

Инаку ја вчера земав во СуперТинекс кај кланица.


Еве уште кои ми фалат, 54 на број (маркираниве се утре за смени со @ob1 @Донев @naumdb @grande-juve @SK-92 ). Иам уште преку 100 дупликати на располагање.
 

Attachments

  • Љубов
Reactions: ob1

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
@Forza Milan!!! - Ти да не собираш? Каде би можело да има албум во Штип?
Трафиката кај Намата ги снемало во еден ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom