UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
1 април 2018
Мислења
1.537
Поени од реакции
2.799
Како бе Лукаку :facepalm: Кејн, Роналдо, Долберг, Шик сите заслужија пред него
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
14.146
Како бе Лукаку :facepalm: Кејн, Роналдо, Долберг, Шик сите заслужија пред него
Долберг заслужил пред Лукаку? Сериозен си? Другиве не ги коментирам да не испадне реферат ама не беа ништо подобри од Лукаку. Роналдо ама баш ништо не покажа ова ЕП. Особено против Белгија, потона.
А зашто баш за Лукаку се фати а не Киеза?
Или Киеза е заслужено пред Роналдо и Кејн а Лукаку не е? Да те потсетам ако не памтиш, Киеза не беше стартер се до третиот натпревар, а и против Австрија влезе при крај. Не го оспорувам неговиот квалитет, машина е дечкото ама сереш без везе затоа што Лукаку е играч на Интер.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.537
Поени од реакции
2.799
Долберг заслужил пред Лукаку? Сериозен си? Другиве не ги коментирам да не испадне реферат ама не беа ништо подобри од Лукаку. Роналдо ама баш ништо не покажа ова ЕП. Особено против Белгија, потона.
А зашто баш за Лукаку се фати а не Киеза?
Или Киеза е заслужено пред Роналдо и Кејн а Лукаку не е? Да те потсетам ако не памтиш, Киеза не беше стартер се до третиот натпревар, а и против Австрија влезе при крај. Не го оспорувам неговиот квалитет, машина е дечкото ама сереш без везе затоа што Лукаку е играч на Интер.
Роналдо со самото тоа што е најдобар стрелец заслужи да биде во тимот, иако не изигра ништо посебно. Дури според мене Шик заслужи повеќе од него, одигра ненормално првенство, сам ја влечеше Чешка. Ама колку Роналдо се покажа, толку и Лукаку. Што изигра па тој? Против Италија не постоеше, камен беше, празни голови промашуваше.

А Киеза е сосема заслужено овде, кога беше најтешко за Италија беше прав лидер напред. Даде 2 важни гола, гледај го импактот, не колку играл. И во финалево беше најдобар додека беше на терен. А и не знам кое крило па се покажа толку да биде место него.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.594
Поени од реакции
9.058
И за мене Шик пред Лукаку. Не дека Лукаку беше лош, ама Шик беше пријатно изненадување на турниров плус Лукаку пак разочара у битна утакмица.

Роналдо не е у тимот пошо доби за најдобар стрелец, сакаат сите да ги опфатат.

Киеза заслужено е у тимот, нема потреба од дискусија тука не знам што го спомнувате.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
461
Поени од реакции
1.252
Шик прв стрелец заедно со Роналдо. Го постигна можеби најубавиот гол на турнирот, гол во осминафинале, гол во четвртфинале, со Чешка. Не знам што требаше повеќе да направи..
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.893
Поени од реакции
32.072
Кејн бе :icon_lol: со два гола против големата Украина.

Moжда можеше Шик стварно, немаше да згрешат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.794
Поени од реакции
6.855
Уште една небитна работа што ќе ја прочитате.

Прв пат, барем на овој форум, хм_хм го има ставено Киеза во најдобри 11, тогаш за во италијанска лига, за првиот дел од сезоната. :)

Мислев дека ќе се покаже полошо во Јуве, но и покрај таа иритантна, лигава, плачипичкарска фаца, мора да признаам дека ми се свиѓа како игра.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.145
Поени од реакции
39.081
Инаку Перди и Киеза дефинитивно позитивни изненадувања на првенствово. Португалците во главно потфрлија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.107
Поени од реакции
1.202
Можеби е глупо прашање, но зошто го немаше Нигериско-Канадскиот дефанзивец со најдоброто Јапонско презиме Фикајо Томори во составот на Англија, не ја пратам Серија А толку, па можеби Серија А екипата знае повеќе.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.135
Можеби е глупо прашање, но зошто го немаше Нигериско-Канадскиот дефанзивец со најдоброто Јапонско презиме Фикајо Томори во составот на Англија, не ја пратам Серија А толку, па можеби Серија А екипата знае повеќе.
Пошто Англија моментално има бајаги солидни штопери што оваа сезона изиграа на одлично ниво у Премиер Лига, а таквите обично добиваат предност. Мегваер и Стоунс се топ комбинација у поглед на стил на игра, Мингс беше топ за Вила, Коуди искусен капитен за Волвс и погоден за коа играат со тројца штопери, а Вајт иако дојде како замена коа се повреди Трент е еден од најдобрите проспекти у Англија моментално. Сигурен сум дека и Гомез да не беше повреден ќе конкурираше.

Томори би дошол после сите овие, и тоа има уште неколку штопери кои се околу тоа ниво.

Вака коа набројувам, за разлика од некоја си златна генерација на Англија што била порано, овојпат мислам дека се бајаги квантитативно исполнети на сите позиции. И покрај тоа што имаа супер стартна 11ка, на секоја позиција имаат уште неколку играчи кои можат да влезат у тимот и да вадат добри резултати. За светското би требало да биде интересно како ќе се исцрта составот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom