UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.155
Поени од реакции
39.134
Се отвори ждребот во долната половина, Англија и Германија (веројатно) ќе се сретнат уште во 1/8 финале, ама после имаат Шведска/Финска/Украина во 1/4 и Холандија како најсериозен можен противник во 1/2 финале. Победа во 1/8 финалето многу лесно може да значи и пласман во финале.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.481
Поени од реакции
55.599
received_974129866691832.jpeg

Холандија и Франција лабаво во полуфинале? :D
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.272
Поени од реакции
881
Шо е форава шо ја стаиле Шведска-Украина од 21ч?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.333
Некоја од Германија или Англија лабаво до финале.
Од другава страна ги имаш Белгија. Португалија, Франција, Италија, Шпанија, Хрватска.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.968
Поени од реакции
58.801
Хрватска е посакуваниот противник.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.074
Поени од реакции
9.627
И пак како на прошлото Европско - едната половина кланица, другата ептен лесна. Холандија има отворен автопат до полуфинале. И тие, и Англија и Германија можат да загубат од пола од репрезентациите од другата половина ама некој ќе игра финале.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
595
Поени од реакции
219
Danska i Svedska kosat eden od niv e finalist
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.857
Поени од реакции
23.997
Каква курвина среќа ова Германците. Едвај се пласираа, и ултра лесна ждрепка.

Италијаните издоминираа се, и треба да минат низ Австрија во 1/8 финале, Португалија/Белгија во 1/4 финале, и евентуално некој од Франција/Шпанија/Хрватска во полуфинале.

Едит- Аа и лалињата биле од таа страна, не би ги потценил.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.966
Поени од реакции
5.101
По ваквиот "тенок" пласман на германците во 1/8, очекувајте сега да се прошетаат до финале. Е таму, видеќемо, дали Франција пак ќе ги преслуша или Белгија или можда Италија...Шампионот треба да се бара од левата страна на шемата.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.155
Поени од реакции
39.134
Италија и Холандија иначе имаа најлесни групи, па според мене тек треба да покажат "од што се направени". Мада Холандија има прилично лесен пат и до 1/2 финале.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.218
Поени од реакции
11.013
Нема лесен пат тука, секој секого можи да победи, видовме Унгарија како ја намачи и Франција и Германија.
Не ја потценувајте Шведска, како герилци се во одбраната а и нападот не им е лош.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.471
Поени од реакции
90.675
Италија и Холандија иначе имаа најлесни групи, па според мене тек треба да покажат "од што се направени". Мада Холандија има прилично лесен пат и до 1/2 финале.
Секако дека е лесен, особено ако игра против Данска. Холандија игра премногу отворен фудбал и има очаен тренер, нула од тактичар, а Данска е екипа што игра многу висок пресинг и тука може да ги прегорат, а и на контри. Не е Холандија толку јака колку што покажуваат резултатите во групата, имаа 3 мртви селекции за противници од кои едните им зачукаа 2 гола за 2 минути. И нашиве со нив до примениот гол имаа добри шанси, па дури и статива, така да ранлива е оваа Холандија и далеку е од лесен пат до полуфинале.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.155
Поени од реакции
39.134
Секако дека е лесен, особено ако игра против Данска. Холандија игра премногу отворен фудбал и има очаен тренер, нула од тактичар, а Данска е екипа што игра многу висок пресинг и тука може да ги прегорат, а и на контри. Не е Холандија толку јака колку што покажуваат резултатите во групата, имаа 3 мртви селекции за противници од кои едните им зачукаа 2 гола за 2 минути. И нашиве со нив до примениот гол имаа добри шанси, па дури и статива, така да ранлива е оваа Холандија и далеку е од лесен пат до полуфинале.
Нормално дека нема да има лесен пат и лесен противник во 1/4 финале на ЕП де.. Мислев лесен, во споредба со тоа каков би можел да биде (види ја другата половина од ждребот). Според мене, Холандија не би имала никаква шанса за 1/2 финале таму, а тука барем на хартија се фаворити, тоа сакав да кажам. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.064
Поени од реакции
9.571
Нормално дека нема да има лесен пат и лесен противник во 1/4 финале на ЕП де.. Мислев лесен, во споредба со тоа каков би можел да биде (види ја другата половина од ждребот). Според мене, Холандија не би имала никаква шанса за 1/2 финале таму, а тука барем на хартија се фаворити, тоа сакав да кажам. :)
Што се секираш !? Битно се разбравте.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.471
Поени од реакции
90.675
Нормално дека нема да има лесен пат и лесен противник во 1/4 финале на ЕП де.. Мислев лесен, во споредба со тоа каков би можел да биде (види ја другата половина од ждребот). Според мене, Холандија не би имала никаква шанса за 1/2 финале таму, а тука барем на хартија се фаворити, тоа сакав да кажам. :)
Па си пишал има "прилично лесен пат и до 1/2 финале". Прилично лесен е со умрени екипи, не со една Данска на пример. Ок Боро те сфатив уживај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom