UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Од Карвахал и Азпиликуета е Дани Алвес.

Треба повеќе шанса да му се даде на Чурлинов. А не знам шо стана со уште еден добар фудбалер што игра/ше во Спортинг Лисабон а редовно решеташе во у21.
Да ама Љоренте не е бек, зошто да го десеткува на таа позиција, ајде ќе видиме на терен како ќе изгледа формацијата
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689

Горе-доле очекуван состав. Изненадување секако е повикот на Распадори кој имаше добра сезона у Сасуоло. Извиси Мојзе Кеан.
Бернардески пред Политано е глупа одлука.
Сенси сезонава ништо не изигра у Интер и се мачеше со повреди мада на таа позиција едино што би можеле да добијат повик се Кастровили и Тонали рецимо, плус Песина или Закањи ама они у споредба со Сенси се неискусни и послаби играчи. Во иднина сигурно ќе се планира на нив на сметка на овој стаклениов доколку не се опраи од повредите.
И позади извиси Манчини од Рома на сметка на Рафаел Толои. Бираги не најде место за лев бек на сметка на Емерсон кој не ни играше годинава.
Ромањоли од Милан го нема ама тој веќе подолго време не е у состав поради слаба форма.

3 штопери леваци има Манчини, еден лев бек деснак кој не е ни лев бек у одбрана со 4.
Кастровили или игра многу поофанзивно, него можеле да го уфрлат само на местото на Пелегрини
Автоматски споено мислење:

вој е тој тим сигурно :) Манчини и Спинацола не се за репрезентација, Калабрија сигурно заслужи ако ништо повеќе да е замена за Флоренци.
Кастровили е таков играч што им фали на Италија и требаше да добие шанса, Бастони би играл само ако игра 3-5-2.
Бернадески пред Политано, тоа може само он да го направи..
Како тоа Спинацола не е за репрезентација, а Калабрија е??
Еве и да го земале Калабрија место Спинацола, тогаш би имале 3 десни бела, а само еден лев :toe:

Кастровили е добар и е сличен на Пелегрини, доста се офанзивни и двајцата, но Манчини повеќе сака подефанзивно ориентирани средњаци, таква му е тактиката и формацијата, затоа е земен Сенси, да го мења Верати, затоа се тука Барела, Локатели и Кристанте.. можел место Кристанте да го земе Кастровили, Али не сака таков тип на средњаци како Кастровили и Пелегрини што се нешто повеќе офанзивни.. и Пелегрини иако е земен нема да се изнаигра, ќе го пушта во игра доколку бркаат резултат, а на подготвителните знаеше и крило да го стави, иста е ситуацијата и со Кастровили
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Кастровили или игра многу поофанзивно, него можеле да го уфрлат само на местото на Пелегрини
Па и Сенси е офанзивец.
У таа 433 што ја игра Манчини сите играчи можат да играат со секого у комбинација. Немаат некој изразит дефанзивец како Де Роси или Гатузо на времето. А немаат ни 10ка класична треквартиста, нешто што ги красело низ целата историја со играчи како Баџо, Тоти.


Ок да, Кастровили и Пелегрини се поише напаѓачки ориентирани, Сенси исто.
Локатели, Жоргињо и Верати као задњи везни плејмејкери и Барела све и свашта у средината. :D
 
Член од
7 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13
Момци, другари откажаа заради Ковид имам 4 карти Втора категорија за дветр утакмици во Букурешт.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Дечки дали случајно има место кај некој што ќе иде у Букурешт??

Или да сака да се организира со мене и другарче со наша кола?
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2010
Мислења
11
Поени од реакции
5
Дечки дали случајно има место кај некој што ќе иде у Букурешт??

Или да сака да се организира со мене и другарче со наша кола?
Друже имам ја едно другарче што исто така бара превоз. Ќе ти пишам во приватна порака.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85

Спомени...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

Спомени...
Дедо ми колку само пати ми има раскажувано за финалињата од 1968... Уште му е непребол што Југославија не освоила...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Динст ^
Автоматски споено мислење:

Kaжи му - дедо а Динст го знаеш ли? Велат многу добар судија од тоа време бил.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Му се свиѓало на некој или не "Рисови" е еден од најоригиналните прекари на ЕП. Ептен се клише овие што имаат прекар по бојата на дресот. А прекари како "Наши" или "Екипата" ми се многу мутави.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Му се свиѓало на некој или не "Рисови" е еден од најоригиналните прекари на ЕП. Ептен се клише овие што имаат прекар по бојата на дресот. А прекари како "Наши" или "Екипата" ми се многу мутави.
Па тие се прекари што репрезентациите првично си ги добиле од своите навивачи а по тоа станале познати и надвор. Не е клише по боја на дрес, едноставно така ги викаат и така се познати отсекогаш.

Кој побогу некогаш нас не нарекол РИСОВИ, ти се молам, па да биде најоригинален прекар. Како тоа ние сме рисови, од кога, според кој?
Сеа ние може и Пики Блајндерс да се викаме ако веќе бираме кул ник.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Па тие се прекари што репрезентациите првично си ги добиле од своите навивачи а по тоа станале познати и надвор. Не е клише по боја на дрес, едноставно така ги викаат и така се познати отсекогаш.

Кој побогу некогаш нас не нарекол РИСОВИ, ти се молам, па да биде најоригинален прекар. Како тоа ние сме рисови, од кога, според кој?
Сеа ние може и Пики Блајндерс да се викаме ако веќе бираме кул ник.
Знам како ги добиле ама тоа не значи дека се интересни или оригинални. Па имаме еден куп репрезентации што се "црвени" или "плави".

А за нашите, кога сме имале друг прекар? Еве мене стварно не ми текнува некој некогаш да не' викал некако. Така да ова "рисови" иако беше смислено онака "формално" а не од навивачите е сосема океј прекар. Ниедна друга репрезентација нема таков прекар, а не е нешто лупнато онака, сепак одамна рисот си стои на петденарката и си има поврзаност со Македонија.

Јас немам никаков проблем со прекарот. Напротив, иако ме изненадија кога го објавија, одма си помислив дека стварно не е лош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom