UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.056
Поени од реакции
23.571
Дали кога го прележа вирусот се тестираше и беше позитивен? Доколку го имаш тестот тогаш тоа ти е доказот, само преведи си го на англиски. Доколку не си се тестирал и немаш доказ тогаш отиди направи си тест на антитела, сигурно ќе имаш и тогаш немаш гајле само на англиски нека ти е. Тие две варијанти ти се најлесни и најевтини. Нема потреба ПЦР да правиш, тоа нека ти биде последна опција.
Да, се тестирав, го имам тестот на меил ќе го преведам само. Супер, одлично, таман ќе заштедам пари, не се малку 2000 и кусур за ПЦР тестови. :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
11
Поени од реакции
5
Да, се тестирав, го имам тестот на меил ќе го преведам само. Супер, одлично, таман ќе заштедам пари, не се малку 2000 и кусур за ПЦР тестови. :)
Хахаха среќник! Јас во понеделник ќе одам да тестирам антитела, може сум го поминал асимптоматски. Ако немам тогаш не ми бега тестирање таму... да сме живи и здрави.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Член од
13 март 2009
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.742
А и тука си газиме.

Прегледај го приврзокот 297353

Вака така најјака репрезентација ќе испаднеме :/

Иако не знам зошто играч од Исланд ставиле..
Не знам колку е валидна категорија каде што најдобар е Џака али ајде, да се радвиме. :D Додуша, Џака во Швајцарија и Џака од Арсенал не е баш истиот играч.
 
Член од
31 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Dokolku ima nekoj zainteresiran prodavam 2 karti za Avstrija 150 evra za dvete, pisete dm ke se dogovorime
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.540
Поени од реакции
18.395
Да, се тестирав, го имам тестот на меил ќе го преведам само. Супер, одлично, таман ќе заштедам пари, не се малку 2000 и кусур за ПЦР тестови. :)
Не го преведувај и не барај на мејл да ти го пратат.
Отиди директно кај нив, кажи им дата на раѓање они на лице место ќе ти го испринтаат на англиски и плус ќе ти стават печат на него.
Со тоа нема да имаш никаков проблем.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.491
Поени од реакции
1.616
Продавам карта (за со австриски навивачи). Купена од австриец 65 евра, ја продавам исто толку. 65 евра = 4000. Најдобро е ако е некој заинтересиран од Скопје, за трансфер на лице место.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.008
Поени од реакции
10.727
Леле стварно онај гревот Енрике Љоренте бек планира да го игра :busi:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.104
Леле стварно онај гревот Енрике Љоренте бек планира да го игра :busi:
Од Карвахал и Азпиликуета е Дани Алвес.

Треба повеќе шанса да му се даде на Чурлинов. А не знам шо стана со уште еден добар фудбалер што игра/ше во Спортинг Лисабон а редовно решеташе во у21.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom