UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.470
Поени од реакции
3.994
:)))))
Ова, точно е?
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.804
Поени од реакции
36.908
Вака коа ќе погледнеш испаѓа дека најселски дрес иаме. :D

Ко некоја рандом афричка репрезентација што прв пат ќе се пласира на Светско првенство.
 
M

Macedon1um

Гостин
Нашиов баш супер е и двои, до некаде и оние на Белгија и Унгарија другиве сите како по ист шаблон правени досадни
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.804
Поени од реакции
36.908

Горе-доле очекуван состав. Изненадување секако е повикот на Распадори кој имаше добра сезона у Сасуоло. Извиси Мојзе Кеан.
Бернардески пред Политано е глупа одлука.
Сенси сезонава ништо не изигра у Интер и се мачеше со повреди мада на таа позиција едино што би можеле да добијат повик се Кастровили и Тонали рецимо, плус Песина или Закањи ама они у споредба со Сенси се неискусни и послаби играчи. Во иднина сигурно ќе се планира на нив на сметка на овој стаклениов доколку не се опраи од повредите.
И позади извиси Манчини од Рома на сметка на Рафаел Толои. Бираги не најде место за лев бек на сметка на Емерсон кој не ни играше годинава.
Ромањоли од Милан го нема ама тој веќе подолго време не е у состав поради слаба форма.

3 штопери леваци има Манчини, еден лев бек деснак кој не е ни лев бек у одбрана со 4.
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
856
Поени од реакции
3.331
Нашиов многу нападен бе.. Некако според мене требаше малку да се модифицира сонцето да не е толку забалежително. Комбинација со рисот и сонцето требаше. Оти од дека па ние лавови??
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.449
Поени од реакции
3.945
Нашиов многу нападен бе.. Некако според мене требаше малку да се модифицира сонцето да не е толку забалежително. Комбинација со рисот и сонцето требаше. Оти од дека па ние лавови??
На истово помислив, зашто не комбо со тоа што сонцето ќе е поизбледено да се совпадне со нијансата на рисот некако, или па сонцето да е позади рисот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom