UEFA EQ FANTASY - Daily 11s

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734

http://eqfantasy.uefa.com/en/daily11s

Фантази за квалификациите на СП 2018 од европските земји.

Истото како за ЕП што го игравме, но со разлика сега ќе бираме по 11 играчи дневно кои мислиме дека највеќе ќе поентираат, без ограничувања, можете сите 11 играчи да ви бидат напаѓачи или дефанзивци, сеедно.
Повеќе за правилата клик

Натпреварите почнуваат на 4-ти септември (недела, 18ч.), се играат натпревари и на 5-ти и 6-ти.

Повелете кодот приклучете се
Challenge code
02289DQV4FA6OYD

Одите во Challenges, кликнувате на accept a challengе и го внесувате кодот што сум го постирал.

daily11.jpg
Мојот тим за недела, но сигурно ќе правам промени во недела откако ќе ги видам стартните формации на репрезентациите.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има и предиктор кој сака да игра > http://eqpredictor.uefa.com/en

Линк за challenge http://eqpredictor.uefa.com/match/chllg/i7e93jmfl7rogjxw9oc3
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.919
Поени од реакции
35.186
Mnogu losho ja napravile spored mene.. Podobar e standardniot format, vaka daily za prvovo kolo bar nema da iam vreme da pravam ekipi :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734
fantdaily.jpg

Супер ден, 78 поени и overall rank 32, но можев да растурам уште повеќе. Моментално тој што е на првата позиција има 10 поени повеќе. Али како сум горе може лесно и да паднам подолу. Ќе има и лоши денови.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Вчера ја утнав работата со Ирците, само еден гол дадоа, али денес има добри утакмици да се надомести изгубеното од вчера.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734
Untitled.jpg

@Зајче ти ли си на 2та позиција? Да те потсетам дека петок почнуваат натпреварите па да си селектираш 11 играчи.

Инаку си има награди и за најдобриот за секое квалификационо коло посебно па може да се приклучи и некој што нема играно од стартот на квалификациите доколку има желба.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.944
Прегледај го приврзокот 167183

@Зајче ти ли си на 2та позиција? Да те потсетам дека петок почнуваат натпреварите па да си селектираш 11 играчи.

Инаку си има награди и за најдобриот за секое квалификационо коло посебно па може да се приклучи и некој што нема играно од стартот на квалификациите доколку има желба.
не сум тоа јас :)
 
На врв Bottom