UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
13.061
Поени од реакции
13.691
Шо ве гледам чудни.. и објаснувате на Чолка :D
Да,мене и уште на двајца членови кои ја почнаа дискусијата. Зошто нив не ги спомнуваш куре едно мало
Автоматски споено мислење:

El Cholo has spent a total of 987 million euros on 60 different players since arriving at Los Rojiblancos in December 2011.
Автоматски споено мислење:

Инфово од 2020 било
Ај сеа оди види хау мач има инкасира и од продадени играчи и врати се.
Она 60 играчи па во очи мава, тоа ти е една лига играчи.
Вие на 5 играчи имате над 300 милиони фукнато
Еве вокеру јас ќе ти помогнам, друг пат линк стави од инфото или копирај го цел текст, инаку вака делуваш како некој фиромски новинар кој пишува статии само за кликови.
Автоматски споено мислење:

El Cholo has spent a total of 987 million euros on 60 different players since arriving at Los Rojiblancos in December 2011.It's worth noting that, during that time, Atletico have also made 850 million euros from player sales.

Автоматски споено мислење:

Инфово од 2020 било
Fixed :rolleyes:
Автоматски споено мислење:

Glupost. Ima razlika ako na pazarot za ist igrac konkuriraat City i na primer Marsej. Na City po defolt ke mu postavat solena suma, dokolku konkurira samo Marsej,istiot igrac bi vredel 3x pomalku. Atleti poslednive 10 godini, samo sto krena malku reputacija vo svetskiov fudbal pocnaa i oni soleno da gi plakaat igracite. Zatoa ova ne e nikakvo merilo za menadzmentot na eden trener. Rezultatite za klub so takva reputacija i menadzer so takvo pedigre se. Zatoa Cholo, Pep , Klop , bilo koj igrac da go pobaraat (bezrazlika na cenata ) klubskiot menadzment ke im go donese. Zatoa sto ovie treneri generiraat uspeh. Klop, Pep, i vo Bornmut da pojdat ke dobijat solidni resursi i ke izgradat konkurenten tim ( duri i po cena klubot da otide vo nekoj minus ) ama zatoa nema da se spremni na takov rizik istoto da go napravat so Dajch recimo. Eve ti City, potroseno na pocetokot (vo faza na izgradba na timot golema suma ), poslednive 3 sezoni ne trosat kako ludi (kupuvaat samo po potreba), prodavaat isto taka bajagi. Zemi i na toa sto se standardno vo top 2 ekipi vo PL, standardno vo top 4 v LS, se brend i posakuvana destinacija i son za sekoj golem igrac. Ova generira golem klubski uspeh a i mnogu pari. City poslednive sezoni e konstantno vo dobar plus. Sega ti vidi sto e podobro...
Трансферот од 60 милиони за Халанд кој во моментот беше еден од најбараните играчи заедно со Мбапе ти ја побиваат оваа теза дека кога овие клубови би конкурирале играчот ќе вредел тродупло.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
36.401
Поени од реакции
100.571
Трансферот од 60 милиони за Халанд кој во моментот беше еден од најбараните играчи заедно со Мбапе ти ја побиваат оваа теза дека кога овие клубови би конкурирале играчот ќе вредел тродупло.
Откупна клаузула е платена за Халанд. СТЕФИ ДАЈ БЕ ПРЕКИНИ ДА ЛУПАШ
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.271
Поени од реакции
15.472
Интересно е како од некои членови се добива впечаток дека ова шо го направиле Милан и Интер е успех, додека Јувентус кога играше финале против almighty Барса беше неуспех дека не освоиле :) илу па кога стигале 1/4 или 1/8 финале.

Иначе тоа што Клоп стигнал таму каде што е тотално заслужено пособено дека градел тимови од 0 и сигурно сега нема да речи не не фала не трошам па и Гвардиола, Инзаги од др страна добива шанса да го менаџира бившиот италијански шампион со солиден тим и потфрла. Не се сите напраени за да водат топ тип додуша и некогаш коцките треба да ае наредени и да научиш нешто (Како Спалети на стари години). Пиоли е уште еден Раниери за мене лично. Тренер кој мислам дека некој од останатите клубови во ЕУ би ги менаџирал во најдобар случај само 6 месеци додека бараат др тренер.

Има причина зошто не добиле шанса во некој клуб со буџет како на пр Конте.
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
1.794
Поени од реакции
7.089
Уу Сити-Баерн, ке гледаме добар фудбал
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.475
Поени од реакции
22.906
Трилогија, Реал и Челзи. Бринг ит он.

Никогаш среќа на ждребот, ама некако ми е драго што повторно со Реал се среќаваме во оваа фаза.
Не е ова фрка, погадно е што победникот од Реал и Челзи ќе сврзе со победникот од Сити и Баерн.

Ни криви ни дужни, италијаните ќе имаат претставник во финале.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.315
Поени од реакции
36.900
Se podredi zdrebov za da vo finale definitivno ima eden autsajder, zasto edna ekipa od Benfika, Milan, Inter i Napoli ke bide vo finaleto, retko koj go ocekuvase ova.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.532
Поени од реакции
55.507
Не е ова фрка, погадно е што победникот од Реал и Челзи ќе сврзе со победникот од Сити и Баерн.

Ни криви ни дужни, италијаните ќе имаат претставник во финале.
1679052162490.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom