UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2007
Мислења
937
Поени од реакции
1.338

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.520


Не бе, ова само на Балканот го има. Дивјаците балкански, неартикулирани.

Се надевам дека карабињерите ќе го измрсат вечерва пендрекот. Или уште подобро, ултрасите на Наполи.
Јас би да го снема Наполи од фудбалската мапа, или во најмала рака да се исфрли од ЛШ поради тоа што не можат да овозможат да присуствуваат гостински навивачи, па за кого се игра фудбалот?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.741
Поени од реакции
19.589
Јас би да го снема Наполи од фудбалската мапа, или во најмала рака да се исфрли од ЛШ поради тоа што не можат да овозможат да присуствуваат гостински навивачи, па за кого се игра фудбалот?
Се игра за луѓе кои нема да тероризираат цел град, веројатно.

Што е проблемот? Властите процениле дека се работи за меч со висок ризик (којзнае зошто) и решиле да нема гостински навивачи. Ниту прв, ниту последен пример.
За да не се загрози безбедноста се преземаат такви мерки.
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.520
Се игра за луѓе кои нема да тероризираат цел град, веројатно.

Што е проблемот? Властите процениле дека се работи за меч со висок ризик (којзнае зошто) и решиле да нема гостински навивачи. Ниту прв, ниту последен пример.
За да не се загрози безбедноста се преземаат такви мерки.
Којзнае зошто? Затоа што навивачите на Наполи се животни и не можат да ги приберат, плус да не спомињам дека и скоро секоја утакмица бодат гостински навивачи, да дозволеа гостински навивачи немаше да има нереди, оди забрани му ти на човек на кој клубот му е приоритет во животот да присуствува па и покрај забрана, тоа ти се вика менталитет.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.475
Поени од реакции
22.906
Една повратна утакмица во ЛШ без драма барам само, доста ни беше од минатата сезона.
Мирољубиво 0:0, аплаузи, гушкања и насмевски на сите страни.
Не барам премногу реално.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.401
Поени од реакции
100.571
Еден куп чисти шанси изнапромашија
На пример? Освен на крај тие во последниот напад, други изнапромашени шанси...??? После се лутиш кога ќе те дупчат у Ла Лига темана, резултати точка ком пратач на фудбал.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
115
Поени од реакции
222
Се игра за луѓе кои нема да тероризираат цел град, веројатно.

Што е проблемот? Властите процениле дека се работи за меч со висок ризик (којзнае зошто) и решиле да нема гостински навивачи. Ниту прв, ниту последен пример.
За да не се загрози безбедноста се преземаат такви мерки.

Како бе така? Што тогаш другиве клубови и нивниот град да се замараат да делегираат повеќе полиција обезбедување етц боље и они нека банираат гостински навивачи и готово. Како навивачиве на Наполи беа во Франкфурт ништо не се деси. Како лани толку навивачи на Франкфурт беа и влегоа на камп ноу исто ништо не се деси.

Ако Неапол неможе да гарантира безбедност УЕФА е крива треба да си играат на неутрален терен вака се дава лош преседан.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.061
Поени од реакции
13.691
На пример? Освен на крај тие во последниот напад, други изнапромашени шанси...??? После се лутиш кога ќе те дупчат у Ла Лига темана, резултати точка ком пратач на фудбал.
Па за последните 20 минути зборам, в шише ве напикаа, да имаше Порто класа напаѓач сега ќе беа во 1/4 финале.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
755
Поени од реакции
457
Ногу убајо град, да ти е жал да го гледаш вака, тој и така наликва на воена зона, ѓупци дилери, криминалци, наркомани и рекетари, за друго не знаат, нешто налик на браќата наши. Штета шо Лега отстапи од оригиналната сепаратистичка и сецесионистичка идеологија со цел независност на Паданија и северот и создавање на три независни републики од север до југ според развојот, да се удаат ѓупците од југо во нивните лајна и да не ја кочат цела држава, а северниот дел да продолжи да се развива слободно без даноците на вистинските Италијанци да одат во бунар за италијанските љочки на југ.
Forza Napoli!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.401
Поени од реакции
100.571
Па за последните 20 минути зборам, в шише ве напикаа, да имаше Порто класа напаѓач сега ќе беа во 1/4 финале.
Легитимно. И Интер да имаше послаб Лукаку за 10 кила ќе тепаше 5-0 на првиот меч.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.061
Поени од реакции
13.691
Шо се кекелите бе, и во првиот меч Порто имаа шанси кои не ги искористија.
Еве нека се падни со било кој Интер освен Челзи и Милан, екипа со поквалитетен напад па ќе видиме тогаш дали вака ќе се кикотите.
Макар што и Челзи и Милан се потценуваат.
Автоматски споено мислење:

Легитимно. И Интер да имаше послаб Лукаку за 10 кила ќе тепаше 5-0 на првиот меч.
И тоа е легитимно.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.243
Поени од реакции
24.706
Па за последните 20 минути зборам, в шише ве напикаа, да имаше Порто класа напаѓач сега ќе беа во 1/4 финале.
Порто уште 2 дена да играше, немаше да даде гол. Евентуално ќе примеше и тоа е тоа, безидеен тим со бескрајно кружење околу гол. Интер се одбрани максимално, мислам дека освен стативата на крај, немаше никаква друга посериозна опасност да примат гол.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.061
Поени од реакции
13.691
Порто уште 2 дена да играше, немаше да даде гол. Евентуално ќе примеше и тоа е тоа, безидеен тим со бескрајно кружење околу гол. Интер се одбрани максимално, мислам дека освен стативата на крај, немаше никаква друга посериозна опасност да примат гол.
Две стативи имаа и една од гол линија ја изваде играч на Интер, ова ти кажвам од шанси чисти. Со класичен напаѓач од типот на Халанд сега ќе беа 1/4 финале, ова го зборам оти и првиот натпревар имаа солидни шанси.
Екипа како Интер не смее да дреми и да чека Порто гол да дај, факинг Порто е не е Реал Мадрид па да му се браниш онака.
Јас затоа се нервирам со Атлетико кога ќе го имаат истиот пристап со такви полу екипи.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.107
Поени од реакции
4.097
Две стативи имаа и една од гол линија ја изваде играч на Интер, ова ти кажвам од шанси чисти. Со класичен напаѓач од типот на Халанд сега ќе беа 1/4 финале, ова го зборам оти и првиот натпревар имаа солидни шанси.
Екипа како Интер не смее да дреми и да чека Порто гол да дај, факинг Порто е не е Реал Мадрид па да му се браниш онака.
Јас затоа се нервирам со Атлетико кога ќе го имаат истиот пристап со такви полу екипи.
I Liverpool da imaa stoper kako Nesta nemase da popijat 5 na Anfield, i Baba da imase kur ke bese Dedo :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.061
Поени од реакции
13.691
I Liverpool da imaa stoper kako Nesta nemase da popijat 5 na Anfield, i Baba da imase kur ke bese Dedo :D
Па тоа де, затоа и Ливерпул ќе се спаковаат вечер а Клоп ќе букира хотел ама Анталија во некој ресорт :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom