UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 март 2022
Мислења
502
Поени од реакции
867
Ја заслужија да ама каков е оној меч, каков менталитет остава на екипава, не ми е ни чудно што Интер е таму кај што е на табелата, дури и многу им е со ваков лимитиран, лузер од тренер, ја што не ни навивам за Интер па не знам зошто ама некако ме нервира кога ќе го погледам, ме потсеќа на депресија, анксиозност, апсолутен губитник, цела утакмица се бранеа и губеа време против ебан Порто. На 50 години грицка нокти ебате лузерот.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.564
Поени од реакции
2.351
Интер класично катанаџо.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
36.903
Кој тим и да се падне против Интер во 1/4 финале частење ќе му биде.
Taka i za Roma vikaa pred nekolku godini, so los tim, i trener parodija sto momentalno mislam deka nema ni angazman, od segde izbrkan, pa doguraa do polufinale.
Da, Inter se posakuvan protivnik za site skoro, isto i Milan, ama pa deka nema sansa teoretska so 3-4 od onie sto ostanaa, ili ke ostanat zasto ocekuvam i Napoli da pomine, ima, baska fudbal e inace ne bi go gledale ovoj sport ako pobednikot e odnapred poznat ko sto vo globala se desava vo rakomet ili kosarka koga eden tim e 2 klasi bolji od drugiot.

Ne boli kur, svesni sme deka top 8 bese maksimumot, sve drugo ni e bonus i nadevanje deka ke ni se posreki pak zdrebot. Siti, Real, Baern na rutina ke ne pobedat taka da ne bi da gleam sea 2 jezivi tekmi protiv edna od ovie u sledna faza, veke polufinale neizbezni se. So drugive moze da ima grebenje i 'rzenje i nekakva neizvesnot. A i sekoe dopolnitelno iskustvo u slednive fazi e poise od dobredojdeno za igracive, za parite da ne zboram. :pijanco:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.446
Поени од реакции
2.424
Сме заборавиле како играат жабариве нокаут фаза во ЛШ, класика два меча еден гол, лежење по терен 5 сати и чао пријатно.
Милан и Интер мислам дека можат со било кој освен со Баерн и Сити, против овие топка нема да фатат.

Најубаво би било сега Интер и Милан меѓусебно да се паднат за да може една сигурна да има во полуфинале.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.476
Поени од реакции
22.908
Taka i za Roma vikaa pred nekolku godini, so los tim, i trener parodija sto momentalno mislam deka nema ni angazman, od segde izbrkan, pa doguraa do polufinale.
Da, Inter se posakuvan protivnik za site skoro, isto i Milan, ama pa deka nema sansa teoretska so 3-4 od onie sto ostanaa, ili ke ostanat zasto ocekuvam i Napoli da pomine, ima, baska fudbal e inace ne bi go gledale ovoj sport ako pobednikot e odnapred poznat ko sto vo globala se desava vo rakomet ili kosarka koga eden tim e 2 klasi bolji od drugiot.

Ne boli kur, svesni sme deka top 8 bese maksimumot, sve drugo ni e bonus i nadevanje deka ke ni se posreki pak zdrebot. Siti, Real, Baern na rutina ke ne pobedat taka da ne bi da gleam sea 2 jezivi tekmi protiv edna od ovie u sledna faza, veke polufinale neizbezni se. So drugive moze da ima grebenje i 'rzenje i nekakva neizvesnot. A i sekoe dopolnitelno iskustvo u slednive fazi e poise od dobredojdeno za igracive, za parite da ne zboram. :pijanco:
Да во право си, скроз изумив дека можно е 3 италијански екипи да играат во 1/4 финале.
Освен против Наполи и Милан, не гледам против другите дека би имале шанса да поминете понатаму.
И тоа не дека Интер е подобар од Наполи или Милан, туку дека се знаат од лигата и пристапот против Наполи и Милан би им бил друг во однос на останатите европски екипи.
Нормално е дека како фан на Интер ќе се надеваш дека можно е да се деси нешто како Рома, ама искрено и Бенфика да ви падне мислам дека ќе ве избаци.
Едноставно прелош и неквалитетен фудбал игра сезонава Интер, поготово во моментов.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
860
Поени од реакции
484
Ako se padne Inter -Milan , tolku ke mu bide zal na Uefa za toa kolku se tapa i dvata ekipi ke go preskoknat ovoj mec , zalno ako ne e za smeenje kako top8 e uspes za da se zboruva po 1 mesec deka ova e golem uspeh , tim luzerski


Inter, Inzaghi: "Mia rivincita? No. Oggi abbiamo fatto la storia e siamo secondi in Serie A" vakvo nesto izjavil i Maldini pred edna nedela
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.944
Поени од реакции
17.447
Парадоксално, на Интер и Милан најмногу им одговара меѓусебно да се паднат.

Против Реал, Баерн и Сити немаат никакви шанси, Наполи може да го добијат на притисок, иако многу поквалитетни се наполитанците од нив, додека со Челзи и Бенфика имаат солидни шанси, дури би рекол 50-50.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
36.903
Да во право си, скроз изумив дека можно е 3 италијански екипи да играат во 1/4 финале.
Освен против Наполи и Милан, не гледам против другите дека би имале шанса да поминете понатаму.
И тоа не дека Интер е подобар од Наполи или Милан, туку дека се знаат од лигата и пристапот против Наполи и Милан би им бил друг во однос на останатите европски екипи.
Нормално е дека како фан на Интер ќе се надеваш дека можно е да се деси нешто како Рома, ама искрено и Бенфика да ви падне мислам дека ќе ве избаци.
Едноставно прелош и неквалитетен фудбал игра сезонава Интер, поготово во моментов.
Abe sea ko od vcera da gledas fudbal pa vaka da rezoniras, totalno nebitno e sve sto do sega se desilo za ona sto ke se desava vo LS, drug univerzum e ova i toa koj kakov bil do naredniot LS mec e totalno nebitno, zatoa i Roma so Di Francesko gi zemav za primer.

Benfika i Celzi vo nieden univerzum momentalno ne se ekipi protiv koi Inter pod difolt nema sansi, prvite se impresivni godinava da, ama cim so Porto se nosea Inter pod difolt mozat i so Benfika bez problem, sto ne znaci deka sigurno pominuvaat, pata pata e. Celzi od ovie uslovno receno nefavoriti gi gledam ko najopasni zasto LS im e posleden voz za ... LS sledna sezona, a i imaat roster, ama i 1 ton problemi taka da sekako ranlivi ke dojdat u sledna faza so nadez deka ako veke igraat protiv Inter, problemite sto im se aktuelni ke im ostanat akutelni i togas. :) Da ne zaboravime deka ednas veke bea Celzi u slicna situacija koga prv pat i osvoija LS, umreni vo liga, Di Mateo caretaker, zemaa, i toa protiv Baern u Minhen a prethodno ja eliminiraa Barsa na Pep ako ne se lazam, a i da iskoristam tvoj recnik, igraa prelos i dosta nekvaliteten fudbal togas.

Eve da ne se favoriti Inter so ovie ili bilo koj od Napoli ili Milan, taa nefavoritska uloga i gap od fudbalska perspektiva e neznacitelna, nebitna, klasicna coin flip situacija, sprotivno na ona ako Inter primer igra so Siti ili Baern/Real. Ke vidime ae. :ROFLMAO:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.268
Поени од реакции
5.637
Сакам да се избегнат Реал, Сити, Баерн и Наполи за да гледаме прејаки полуфиналиња. Навивам за Наполи да освои.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.971
Поени од реакции
2.860
Реал - Наполи
Челзи - Милан
Баерн - Интер
Сити - Бенфика
Само што ми се сонија :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.359
Поени од реакции
3.586
Милан - Бенфика
Наполи - Реал
Интер - Челзи
Сити - Баерн

Финале Милан - Интер, ја мислам светот заслужува едно такво финале да видиме кој е поголем мистер од Пиоли и Инзаги :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.032
Поени од реакции
16.245
Што уште треба да направи за да има оцена 10.0 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom