UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 јуни 2018
Мислења
115
Поени од реакции
222
Нека облече плав дрес судијава на полувреме барем да не крие ова е веќе смешно што се дешава.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.152
Поени од реакции
26.293
Овој Вернер која превара од играч е
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.463
Поени од реакции
4.285
Судењево не е лошо поради грешки на судијата, намерно суди овој за сити.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
691
Поени од реакции
1.475
Ne znam sto e cudno, sankcionira raka vo 16-terec. Sumliv penal ama ako ima kontakt e penal.Ne e ni prv ni posleden bezvezen "VAR-raka vo 16-terec". Bukvalno mocanje na fudbalov.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.550
Дал ли некој до сега 5 гола во ЛШ на еден натпревар? Свака част :cuc:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.152
Поени од реакции
26.293
Океј даде 5, еден од пенал а другите 4 кај него се одбија, Инзаги има наследник
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.152
Поени од реакции
26.293
Дај ги ти де
Па нели беше така ајде реално?
Автоматски споено мислење:

Еј Пеп педер само да не го стигне Меси
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.550
Па нели беше така ајде реално?
Па добро да, ама пак мора некој да ги даде. И Роналдо имал вакви голови. Напред игра, сигурно не очекуваш Аканџи и Аке да ги дадат тие голови.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.152
Поени од реакции
26.293
Па добро да, ама пак мора некој да ги даде. И Роналдо имал вакви голови. Напред игра, сигурно не очекуваш Аканџи и Аке да ги дадат тие голови.
Муабетот ми е ни еден не даде од акција, само една му направија у прво полувреме кога му пушти долга топка Аке, тоа ќе беше голчина.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
691
Поени од реакции
1.475
Муабетот ми е ни еден не даде од акција, само една му направија у прво полувреме кога му пушти долга топка Аке, тоа ќе беше голчина.
Haland ti e tipicen poacher, nesto nalik na Luka Toni, samo sto ovoj e seriozna upgrade verzija. Neverojaten sens ima za pozicioniranje, moken vo duel i so dosta dobar finis. Ne znam kakva akcija ocekuvas ? 90 % od negovite golovi se vo ovoj stil. Sreka sto Guardilola igra tipicen poziciski fudbal (bez mnogu fudbaleri vo zavrsnata linija pri polukontri i bez konkretno izgradeni napadi vo zadnata linija) pa ocekuva Haland da se bori so najmalku 2 do 4 defanzivci. Uste pocudno e sto ocekuva poveke da sorabotuva vo igrata, da se vraka i da gradi igra nadvor od 16-terec, namesto da promeni koncept vo finisot (da se aktiviraat poveke igraci vo zavrsniot del). Ako ova uspee da go uigra ovoj Haland ima najmalku 50 gola po sezona da roka.
By the way ,Ronaldo bese ist profil vo napad (poacher) samo sto bese tehnicki podobar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom