UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

confusion

Гостин
Секоја чест.
Каков испрдок од фанови екипа, класични цигани.
Потсети ме кога ви е последна титула у ЛШ?
Затаи малку фудбалскава доминација а, ко да се изгубивте на фудбалската мапа.
Во ред е да постирам слики од шлакањата против Баерн?
:coffee:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Без грам срам стаил слика од ноер и меси демек баварците биле искомплексирани од нив. Ако земеш да споредуваш од сите филевци, ликот што ќерка му ја крстил аргентина ќе испадне меѓу поасалните.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Без грам срам стаил слика од ноер и меси демек баварците биле искомплексирани од нив. Ако земеш да споредуваш од сите филевци, ликот што ќерка му ја крстил аргентина ќе испадне меѓу поасалните.

Па најјакиот момент е што тие демек се оградуваат од него и неговите ставови.
Мислат дека се помалку имбецилни. :pos:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
На страна тоа што Чави е глупав и огорчен човек, искомплексиран миџет со фризура у боцки кој мисли дека е некаков фактор у фудбалот.

Еве ај реално да погледнеме со што куровми Барселона па заслужи да победи вчера? Со сите буквално 0 шанси за гол. Со големиот Левандовски кој не ни допре топка? Со тие Фати мати, Педри, Гави преценетите миџети што само му подаваат на Бускетс? Со Дембеле и неговите ципи рипи дриблинзи и центаршутеви точно нигде? Со Маркос Алонсо што има метла у грб стаено и што се движи ко виљушкар, со своите 0 употребливи топки и центаршутеви? Со тој шугавиот Серџи Роберто со бела фризура што точно 0 пати помина центар? Со тој лево крило што играше што не му ни го спомнаа името?

Со што заслужи да тепа Барса бе?
Врска немаат од фудбал, натиго дајмиго фудбал, ципи рипи, ко онаа досадната Шпанија на Дел Боске што скурчија едно време со тоа подавање бесцелно.

Ако е точна изјавава чао, го заслужува сето мочање што ќе му следи низ кариерата. Печен е овој за у Англија да му го горат газето а не у Примера каде е заштитен ко бела мечка и годишно играат против точно 2 сериозни противници.
Ебате лингурот.

Не постои погаден створ од шпанец, поготово каталонец.
Ибериските Албанци. Им ебам гз мајчин циганска, само за плачење се створени.
Најгадна нација.

Пуши ми го курот Чави, ќеркичето да ти го ебам уште еднаш.
И на тебе Филе да ти ја наебам Аргентина у уста.
И на тебе Бетмен затворенику одвратен што те ебел цел затвор.
@Serpico читај уста да ти напунам.

Редовни пациенти на Меаца. :cool:
img_20191211_174553.jpg
Редовни пациенти?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.006
Поени од реакции
4.173
Вакви објави ни Латас не правеше во најубавото време на Сител и ВМРО.

Слика од Баерн, гол разлика -100 имаат со нив ама битно ги победиле еднаш пред 10год и сега овие се ископлексирани.

Слика од Челзи, ги победија еднаш со милион судиски одлуки, а забораваат дека и они се елиминирани од нив. А и доволно збори фактот што најголема радост им е таа победа.

Слика од Интер, со head to head слика од времето на дедо Ное, а најбитните утакмици од нив ги изгубија.

Останува само Арсенал, а Арсенал како Арсенал нема кој ги нема натртено во ЛШ.


Сега ние сме на ред. :kuracc:

Единствениот голем клуб што успеал од Рома да испадне.
4196.jpg

Кога Меси доби просветлување
660da919a7d25e886a708dba2c8b00b1.jpg

Кога Барса ја продаде куќата.
220415085253-frankfurt-fans.jpg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.580
Секоја чест.
Каков испрдок од фанови екипа, класични цигани.
Потсети ме кога ви е последна титула у ЛШ?
Затаи малку фудбалскава доминација а, ко да се изгубивте на фудбалската мапа.
Во ред е да постирам слики од шлакањата против Баерн?
:coffee:
2015 ни е последната. Ништо полошо од Интер, Јуве, Милан, и вечно транзициониот проект Јунајтед.

Фудбалската доминација си беше генерациска јбг, староста ги стигна сите. Али освен фанови на Реал Мадрид кој испиша неверојатна историја во последните години, ретко кој од вас може да се пофали дека клубот му освоил 4 лш титули и 10тина домашни првенства од кога почнал да навива за нив.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.629
Поени од реакции
81.522
А Филе има правено свадба на Камп Ноу? Имињана на децата паѓаат во вода ако овој обред го има прескокнато...
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.014
Dosta navijaca Barse prica kako je ostecenjo juce, evo da im objasnim.
Gol je ponisten jer je Fati igrao rukom, znam da nije dao gol, ali deco ima to pravilo u fudbalu da igraci ne smeju da igraju rukom. Vi sad verovatno mislite, a kako to Onana sme da igra rukom, a Fati ne, evo sad ce cika admin i to da vam kaze, on je golman i oni u 16 metara smeju da igraju rukom.
Barsa je inace poznata po tome sto ih sudije redovno kradu.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Лео бе. Најочекуваното нешто на планетата беше коа се породи таа голманката. :D
Мада ова рака на срце се јаде, Лео не е лошо име за денешни стандарди, таман ќе израсне у некое педерче труено со Каталонија, Барса, Аргентина и слични бљувотини у коишто забегал овој Крилин од човек.

За Аргентина останува жал и сочувство за сиот хумор што го јаде при претставување.
Здраво јас сум Аргентина.
Мило ми е Аргентина, јас сум Сао Томе и Принципе.

Не знам дали сум изел некој вид на блок од глупакот, не можам да му коментирам ама битно го опсипав со хаха и тажно на сите коментари вчера што ги пишал кај него на тоа срцепарателниот ретардиран профил.
Очекувам сеа краен бан.

Се курчи еј, повеќе од јасно било дека петарда ќе следело следна недела, ќотек и што уште не.
А милион пати му е пенетрирано до грклан после вакво чаталење.
Автоматски споено мислење:

Имал уште едно бе, ова Марио му се вика.
Добро е имал малце акал у тоа зелката, очигледно жена му извршила притисок пошто најверојатно ќе скренела ако добиела некоја понуда за Диего, Нестор, Валтер, Ариел, Хуан Себастијан, Роман, Естебан, Хавиер, Аруабарена.

Мада и ова е по Кемпес гарант ама ај, нека го.
Иначе стварно по Кемпес го крстил, мислам дека имаше некоја статија или интервју со Филе. :D
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Дајте му ја и топката и копачката и се,Халанд не е нормален
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.166
Хејт ?!
Абе небитни сте како влошка у ташна на Боки 13
Добро бе Барса фан бојс, заебанција беше, мим, шега на ваша сметка. Истрпете еднаш, не дека ќе умрете од тоа. Се понашате како да сте растеле играјќи со барбики, а не гледајќи фудбал.

Реално само @Del Boy не си ги зема при срце заебанцииве, ама тоа е пошо е наше дете вмровче. :icon_lol:

Халанд гази реално најјак фудбалер моментално у свет е. Не застанува братот. Прав Таргеријан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom