UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Таму е парата. Во Шпанија и во Италија треба властите да преземат некои мерки да го спасат фудбалот. Инаку за десет години ќе има само една лига која ќе биде НБА во однос на останатите, кои ќе се сведат на нешто налик на Холандско првенство.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Јас мислам дека за некоја година ќе им додадат уште две места, на кој основ незнам но ќе го имаат.

Во Англија Јунајтед може да троши стотици милиони и да не освои ништо, а Интер ако не освоеше лига лани ќе беа со пола распродаден тим сезонава.

Ево Јуве чист пример, не освои лига и неможат да си дозволат малце поскап играч.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Таму е парата. Во Шпанија и во Италија треба властите да преземат некои мерки да го спасат фудбалот. Инаку за десет години ќе има само една лига која ќе биде НБА во однос на останатите, кои ќе се сведат на нешто налик на Холандско првенство.
Нема нишо лошо у тоа, одувек ми било симпатично Холандско првенство.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Јас мислам дека за некоја година ќе им додадат уште две места, на кој основ незнам но ќе го имаат.

Во Англија Јунајтед може да троши стотици милиони и да не освои ништо, а Интер ако не освоеше лига лани ќе беа со пола распродаден тим сезонава.

Ево Јуве чист пример, не освои лига и неможат да си дозволат малце поскап играч.
Јунајтед и Арсенал потрошија повеќе пари од Интер без притоа да продадат ниту еден битен играч.

Интер и покрај освоена титула пак мораше да продаваат. Дали 1 дали 2 играчи не е битно.

Едноставно премиите во ПЛ се многу поголеми од Серија А и Ла Лига. Многу е тешко Шпанци или италијанци да се борат за Англичаните на слободниот пазар за играчи или тренери.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Нема нишо лошо у тоа, одувек ми било симпатично Холандско првенство.
И мене, ама само пошо први почињаа у недела у 12 ипол, и топ беа за кладење дур чекаш да почнат другите.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
После поразот од Реал и нерешениот резултат со Шахтјор, во првите две кола со освоени 1 бод:




Сега кога веќе се 99% сигурни во нокаут фазата:



Тоа е се што треба да знаете за фан на интер или такозвани кенгури.
хехе не поеба.
Give me FOUR. hhhhhhhhhhhhhhh
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.656
Поени од реакции
13.156
Јас мислам дека за некоја година ќе им додадат уште две места, на кој основ незнам но ќе го имаат.
Не сум сигурен, но изгледа со промените што ги донесе УЕФА и ќе имаат плус уште едно место.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Гледам никој не му го пренел поздравот од Лондон на братот @Сладоледџија.
*не отварај од лап топ, стриктно од мобилен и вечер покасно кога ќе се осамиш, да не направиме беља.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не е само до трансферите и порано трошеа па имаше суша од 10год. Ама што се случи во последниве години? Дојдоа најдобрите тренери, Пеп, Клоп, Тухел и овие три екипи значително рипнаа за разлика од остатокот. Видете ги тренерските имиња во Италија и Шпанија и видете ги во Англија.

Моментално само Баерн може да се носи со овие три екипи, ни ПСЖ, ни Реал, ни Атлетико, само Баерн. Интер ми е енигма, одамна не стигнале до тука па не знам што да очекувам.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Не е само до трансферите и порано трошеа па имаше суша од 10год. Ама што се случи во последниве години? Дојдоа најдобрите тренери, Пеп, Клоп, Тухел и овие три екипи значително рипнаа за разлика од остатокот. Видете ги тренерските имиња во Италија и Шпанија и видете ги во Англија.

Моментално само Баерн може да се носи со овие три екипи, ни ПСЖ, ни Реал, ни Атлетико, само Баерн. Интер ми е енигма, одамна не стигнале до тука па не знам што да очекувам.
Трошеа и другите.
Сега освен нив и псж моментално никој, Бајерн ако начека некој во нивната лига, Реал послабо ама ќе почнат и тие, другите неможат да си ги споредат приходите со тие на англиските тимови.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
37
Поени од реакции
44
Некако ми смрди дека Челзи ке ја одбрани титулата и ке стане 2 екипа што го напраила тоа , незнам зошто..

Има доста јаки екипи , но шо знам , некако Челзи премногу цврсто ми делуваат :coffee::coffee:
:love::vozbud:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Не му кажале на овој што куцал фискални во Џакомо дека живее во Чоловата ера.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Ќе ги замолам сите тука шо даваа прогнози дека Милан лагано ќе испадни од група и нема шо да бара понатаму да ја заобиколат темата на неопределено, фала многу пријатно :love:
ПС Атлетико не заслужи да ја помини групата а се надевам и дека ќе завршат последни во група за да избегнат ЛЕ.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ќе ги замолам сите тука шо даваа прогнози дека Милан лагано ќе испадни од група и нема шо да бара понатаму да ја заобиколат темата на неопределено, фала многу пријатно :love:
ПС Атлетико не заслужи да ја помини групата а се надевам и дека ќе завршат последни во група за да избегнат ЛЕ.
Ве чекаме во ЛЕ :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom