UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Украинскиве тимови можат за претпоследно место да се борат сега.

Ќе биде интересно ако Шериф пак го победи Реал. :icon_lol:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Алелуја, конечно нешто ново во наредна фаза. Доста беше се едни исти екипи.

англиските, Баерн, Дортмунд, Јуве, ПСЖ, Реал, Барса, Атлетико, Порто. Истиве екипи се вртеа 10год по ред.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Ако Милан го победи Атлетико вечер со 2 гола разлика и следно коло ако победи со Ливерпул под услов Порто да изигра нерешено или изгуби со Атлетико, тогаш Милан иде даље така?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дали ќе погодат некое име на фудбалериве дебиливе од Мтв,уште од стар ми се лоши

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ако Милан го победи Атлетико вечер со 2 гола разлика и следно коло ако победи со Ливерпул под услов Порто да изигра нерешено или изгуби со Атлетико, тогаш Милан иде даље така?
Да, ама поголеми се шансите метеор да падне во Милано него ли ова да се случи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Интер слабите у ЛШ.
Имаат среќа што нивната група е слаба, со оглед на тоа дека реал се ептен слаби сезонава. Во нокаут фаза ако паднат со некој јак тим, има бродолом да им се деси. :zloo:
Автоматски споено мислење:

Дали ќе погодат некое име на фудбалериве дебиливе од Мтв,уште од стар ми се лоши

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Уште во 2ра минута промаши играч со друг. За жалење се сите коментатори на мрт.
Автоматски споено мислење:

,,Со фризурата Хакими го спаси Кејлор Навас" - ова е врвот :vozbud: :pos::(
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
Би мачел луѓе во Гвантанамо со играва од прво полувреме на Атлетико-Милан.
Немој, можеби ќе умрат во заблуда дека Тео оставил кој знае каков траг во Мадрид, додека ги слушаат свирежите кон него.

А ти си за ќотек што не гледаш Сити и ПСЖ, кога можеш да бираш за разлика од мене.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Немој, можеби ќе умрат во заблуда дека Тео оставил кој знае каков траг во Мадрид, додека ги слушаат свирежите кон него.

А ти си за ќотек што не гледаш Сити и ПСЖ, кога можеш да бираш за разлика од мене.
Не можам да бирам, гледам со фан на Милан така да осуден сум да ја гледам оваа текма. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Дали ќе погодат некое име на фудбалериве дебиливе од Мтв,уште од стар ми се лоши

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Нема да му е тешко на Нејмар да биде на ова ниво, како во претходните натпревари... пауза... а тоа нема да му е тешко, затоа што немаше претходни напревари на високо ниво хехехе.

А бе кој им ги кажува вицовите на овие од МТВ, нема шанса волку да се неписмени.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
652
Kako moze da bide ovoj Atl M sampioni lanska sezona koga od eden Milan se branat vo nivni teren e mu treba pobeda ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom