UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.671
Поени од реакции
16.361
Секоја чест за Челзи, честитки до фановите, особено до @RATM. На Донев не му честитам, предосаден лик е.

Најсмешно од се ќе биде и покрај резултатов вчера, Челзи да се лизне последно коло против Зенит. Не дека игра улога нешто, објективно Јувентус си заврши работа со пласманот понатаму, се друго ќе беше бонус. Проблемот вчера не е поразот, туку начинот на кој тој дојде. Иако е добар шамар за реалните можности на тимот, плескање 4-0, кое сепак и не ја зашеметува многу сезонава.

Аталанта како и секогаш си комплицира, иако имаат чиста ситуација во последно коло. Победа и пласман понатаму или останување дома. Барем нема да калкулираат со нерешено, затоа што тие тоа и не знаат да го прават.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.056
Поени од реакции
9.580
Златна шанса испушти Барса сама да си заврши работа. Посебно ми е криво што воопшто не одиграа лошо за сегашни стандарди, ама Бенфика беа добро организирани во одбрана. Отаменди одигра една од најдобрите партии на дефанзивец што ги имам видено во последно време. На крај фалеше и Сеферовиќ да не‘ попари...

Веќе мислам сите фанови очекуваме елиминација, мада знаеме дека во фудбалот никогаш за ништо нема сигурно. Бенфика ќе игра под голем притисок и тоа може да ги кошта победа против Динамо. Нема да биде прв пат тим што му треба победа да киксне против тим што веќе е отпишан. Ми текнува на Интер кога пред 2-3 години се изрезилија со ПСВ. Нормално помило ќе ми биде на Баерн да му се случи нов meltdown како против Менхенгладнах или Аугсбург, ама тоа е малку веројатно.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.570
Златна шанса испушти Барса сама да си заврши работа. Посебно ми е криво што воопшто не одиграа лошо за сегашни стандарди, ама Бенфика беа добро организирани во одбрана. Отаменди одигра една од најдобрите партии на дефанзивец што ги имам видено во последно време. На крај фалеше и Сеферовиќ да не‘ попари...

Веќе мислам сите фанови очекуваме елиминација, мада знаеме дека во фудбалот никогаш за ништо нема сигурно. Бенфика ќе игра под голем притисок и тоа може да ги кошта победа против Динамо. Нема да биде прв пат тим што му треба победа да киксне против тим што веќе е отпишан. Ми текнува на Интер кога пред 2-3 години се изрезилија со ПСВ. Нормално помило ќе ми биде на Баерн да му се случи нов meltdown како против Менхенгладнах или Аугсбург, ама тоа е малку веројатно.
Ја би рекол повеќе златна шанса испушти Бенфика. После ова промашување целиот товар оди на Сеферовиќ.

 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
62
Тренеров на Бенфика ќе пукнеше од мука. Шо промаши па и овој па, ццц..
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
62
Ќе си тепаат дома со Динамо, Барса ќе јаде 3-4 парчиња во Минхен и тоа би било.
И ќе се паднете со Челси во финале ЛШ и ќе ве тепа у сред Минхен на Алианц Арена. :kuracc:

1637767442967.png

Гејови едни германски.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.134
И ќе се паднете со Челси во финале ЛШ и ќе ве тепа у сред Минхен на Алианц Арена. :kuracc:

Прегледај го приврзокот 314430

Гејови едни германски.
Костич, дај сметка да ти пуштиме пари да си купиш неколку килограми добра трева и да ги олабавиш сите овде од појавување секоја недела со нови профили, барем следните неколку месеци. Цитрони им ги направи на сите. Бива?
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
62
Костич, дај сметка да ти пуштиме пари да си купиш неколку килограми добра трева и да ги олабавиш сите овде од појавување секоја недела со нови профили, барем следните неколку месеци. Цитрони им ги направи на сите. Бива?
1637768167569.png

:sekcza::sekcza::sekcza:
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
32.218
Костич, дај сметка да ти пуштиме пари да си купиш неколку килограми добра трева
Да да ние сме од Wall Street собрани овде па ќе му купуваме кило трава на Костич.

Зодијак Рокфелер.
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
62
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.134
Да да ние сме од Wall Street собрани овде па ќе му купуваме кило трава на Костич.

Зодијак Рокфелер.
Подобро дај пари, отколку да ти ги потекнува јајцата, побезболно е.
Ма да Костич е дизел машина, и некоја прсканица би го задоволил, или мешавина со оригано, само повторно ќе има испади како претходно.
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
62
Подобро дај пари, отколку да ти ги потекнува јајцата, побезболно е.
Ма да Костич е дизел машина, и некоја прсканица би го задоволил, или мешавина со оригано, само повторно ќе има испади како претходно.
Večer City - PSG.

Daj analiza tvoja za derbivo ajde. :coffee: :misticen:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom