UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
715
Поени од реакции
1.520
Кои се другите 4?
Koj sakas stavi go, Pep ke ti bide vo top 5 bilo koja godina od 2008 pa navaka.
Mozebi, mozebi prvata sezona so City mu bese potprosecna se drugo e na nivo.
Istovo nemozes da go reces za Klop, Zidan, Andzeloti, Mourinho i.t.n kade imale odlicni sezoni no isto taka i prosecni ili potprosecni.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Ispaganjata od Monako, Lyon i Real koga bese vo Baern mu bea potfrlanja. So Atletico, Barcelona 2015, Pool, Totenhem e klasicno nemanje sreka vo klucni momenti. Drugo, site potfrlanja mu se vo prva sezona so nov tim( vrz osnova na ova Monako i Real tesko moze da se rece deka mu bea voopsto potfrlanja).
Ne znam, neblagodarno e da se sudi ucinokot na menadzerot samo vrz osnova na LS koe e samo po sebe nenormalno natprevaruvanje kade nijansi odlucuvaat.Zatoa i ne e fer na bilo koj trener da mu se "sudi" samo vrz osnova na LS.
By the way, Guardiola e definitivno vo najdobrite 5 treneri vo kontinuitet veke 13 godini dodeka site drugi imaat "ups and downs" Pep e bajagi konstanten.
I ve molam so detskite muabeti kolku potrosil tolku imal, site trosat(Siti trosi poveke radi toa sto gi znaat deka se polni kako brod a ne deka vrednosta korelira so platenoto). Nepobiten fakt e deka kako trener znae da izvadi najdobroto od svoite igraci i bukvalno gi pravi zverki.
Јас не го потценувам Пеп, за мене он е врвен тренер и крај на дискусијата. Само изнесувам факти кои не треба да бидат занемарени, особено откако е тренер на Сити. Најди ми еден, значи само еден тренер во последниве 6-7 години што му носеле по 50 милионски засилувања само за на клупа. Реално сега да земам да гуглам којзнае какви бројки ќе извадам за мандатот на Пеп во Сити, а со тие астрономски трошења да испаѓаш од Монако, Лион и Тотенхем е и те како потфрлување па колку сака нека биде ЛШ тешко и зезнато такмичење.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Yea right, добаар!

Изгази Челзи. Одлично изгледаа на терен и откако ТунЏел ги зема препородени се и не примаат голови. Не знам што треба да направи човекот за да добие пофални зборови...
чотки метилави се вечерва 5 гола требаше да дадат,само да го најдеа голот
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Што сум напишал кога ги извлекоа Реал-Ливерпул...
Овие Реал Мадрид се најдовратна екипа со фудбалот што го играат...еден куп истрошени фудбалери,предвидливи во потезите и во нападот многу тупи со едноставни дупли пасој...пробивност нула,контри/полуконтри нула,некостантни до максимум..една утакмица играат, другата џогираат....колку да ги мразам сепак мислам дека се фаворити против Ливерпул....јбг презависни се Ливерпул од Хендерсон на средина кој заедно со Фабињо му се root players и скелетот на тимот...едноставно Алкантара нема капацитет да го замени Хендерсон ...премек и преспор е за таа позиција и одговорност која му ја дава Клоп..и тука Ливерпул губи на цврстина која со повредите оваа сезона ја изгубија и затоа дојдоа лошите резултати.


Што значи дека Челзи многу лесно можи да стигни до финалето и да се бори за втор трофеј во ЛШ со оглед на формата која ја имаат и противниците кои му следат.
Нормално РАТМ братот се двоумеше во мене
А што сме ти згрешиле толку? Зошто? Мораше ли?
После со уште една лабава експертиза...
Реално Челзи делуваа најспремни моментално од таа гранка (каде се добива финалистот)..Реал и Ливерпул имаат многу мани,недостатоци,повреди,форма и се останато...Челзи се со комплетен состав,во форма,компактни и се останато...уште Вернер со Зијеш да постигнат некој гол и да добијат на самодоверба бидејќи се добри играчи ама не му оди едноставно.
Растурам со прогнозите:uzi::uzi::uzi::uzi:...хехехе
:uzi: :uzi: :uzi:
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Бреј ПСЖ најглупа екипа. Онака ништо од екипа, не знам како на сметка на 3 АМА БУКВАЛНО 3 играчи некој ги смета за сериозен фактор у фудбалов.
Е сеа, јес да 2 од тие 3 играчи се врвна класа фудбалери, ама сепак... ништавило од екипа. Нит имаат одбрана, нит среден ред, нит па имаат менталитет. Класична циганска екипа.
Кимпембе јакиот според Џимеј Лизаразу. Дно изби. Ради него испаднаа, т.е испаднаа ради точно 2 непуштени клизачи. Головите ги примија зашто не клизнаа. Поготово тоа зублето мртво што игра штопер. И Флоренци шиптарот.

Дно од екипа.

Фернандињо пичка една.

Среќно на Пеп у мизерното финале против наврнатиот Зидан и конечните 1-0 у 89та, Бензема на асистенција на Винчини после полуконтра која ќе ја повлече Лукас Васкес дупли пас со Крос, Модриќ у празно за Винчини, Бензема тап ин и ззз, Пеп ќе ркне и ќе им вика камон камон на своите а мош и бамос на Агуеро.
:pos: :kezec: :icon_lol::vozbud::drk::jeeee::sekc::zver:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Што сум напишал кога ги извлекоа Реал-Ливерпул...


Нормално РАТМ братот се двоумеше во мене

После со уште една лабава експертиза...


Растурам со прогнозите:uzi::uzi::uzi::uzi:...хехехе
:uzi: :uzi: :uzi:
Браво Џони. Ама те молам не пишувај ништо за финалето, за секој случај :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
Реално сега да земам да гуглам којзнае какви бројки ќе извадам за мандатот на Пеп во Сити
Потрошено околу 950 милиони.
Заработено околу 315 милиони.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Што сум напишал кога ги извлекоа Реал-Ливерпул...


Нормално РАТМ братот се двоумеше во мене

После со уште една лабава експертиза...


Растурам со прогнозите:uzi::uzi::uzi::uzi:...хехехе
:uzi: :uzi: :uzi:

Како да не се двоумам бе Џони бе. На средината на јануари изгледавме претажно, 11-ти во лига, тмурни, мртви, се прашував само кога ќе испаднеме во Чемпионшип и колку чинат гробните места во мојана провинција.

Што се случи за три месеци, не знам. Фудбал. Еби му мајката.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Респект за фановите на Реал овде на форумот и низ интернетот ги приметувам, честитаа и признаа дека заслужено загуби Реал. Поштовам реални луѓе.
Инаку, сепак оваа година ЛШ нема да биде година на Манчестер Сити, убеден сум дека Челзи го добива финалето, само заради една работа, Тухел е неверојатно одличен анализатор и тактички многу писмен тренер, очекувам реприза на полуфиналето од ФА купот и идентичен резултат.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
715
Поени од реакции
1.520
Јас не го потценувам Пеп, за мене он е врвен тренер и крај на дискусијата. Само изнесувам факти кои не треба да бидат занемарени, особено откако е тренер на Сити. Најди ми еден, значи само еден тренер во последниве 6-7 години што му носеле по 50 милионски засилувања само за на клупа. Реално сега да земам да гуглам којзнае какви бројки ќе извадам за мандатот на Пеп во Сити, а со тие астрономски трошења да испаѓаш од Монако, Лион и Тотенхем е и те како потфрлување па колку сака нека биде ЛШ тешко и зезнато такмичење.
Drzi bro, trosat kako ludi arapite.
Ama pak vidi, zasega kupenite igraci super mu se vklopuvaat vo sistemot . Deka se preplateni se slozuvam.
Za LS imame razlicni pogledi ama zatoa si pisime.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Како да не се двоумам бе Џони бе. На средината на јануари изгледавме претажно, 11-ти во лига, тмурни, мртви, се прашував само кога ќе испаднеме во Чемпионшип и колку чинат гробните места во мојана провинција.

Што се случи за три месеци, не знам. Фудбал. Еби му мајката.
Ve tepase Arsenal u ligata u dekemri, si go smenivte trenerot i se preporodivte, sega na prag na vtor LS trofej.

Na drugata strana od toj duel so taa pobeda i pocna renesansata sto rezultirase so fantasticen skok od 16 na 10 mesto na tabelata.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom