UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Освен Порто сите гостински екипи победија. :) Псж, Сити и Баерн се скоро па сигурни патници во 1/4 финале. Ливерпул исто, ама тие не се стабилни оваа сезона.
Севиља, Јувентус, Аталанта и Атлетико имаат шанси за пролаз, можеби минимални ама имаат.
Севиља треба да даде најмалце 2 гола без да прими гол во Германија за да помине. Дортмунд не верувам дека до толку ќе се шлогираат на реваншот. Дортмунд ако дае 1 гол на севиља ќе и требаат 3. Така да ГГВП ми е дуелов. Идат даље швабите.

Јуве бркаат 1 гол негатива, Порто ќе им влезе бункер и ќе им брка контри и прекини. Интересно ќе биде да се гледа јуве како екшли брка резултат. Иако мислам дека ќе кикснат тука и ќе си има мирољубиви 0-0 или 1-1.


Аталанта игра против Реал, зависи како ќе бидат со повреди ама тешко дека реал ќе може да го добијат со 2 гола предност, дури и ваков Реал на искуство ќе ги фати.

Атлетико, баш ќе ми биде забавно да го глеам Чоло као брка предност. Иако од сите пишани Атлетико ми е нај 50-50 утакмица, 1 гол е во игра, ако дае брз гол Атлетико тогаш ќе има очобол до 120та :D



Освен Дортмунд-Севиља сите други ми мирисаат на тешки „очоболи“. Добро и Јуве-Порто ќе си ја глеам со мерак, мојот човек Марега тука ќе ја реши утакмицата :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Зошто Јувентус минимални шанси? Со 1-0 идат даље. Италијанско 70-80% нема да освојат, така да би иделе на што подобар пласман во ЛШ.
Според мене идат натаму.

Севиља игра со Барса 2 пати, за 4 дена ќе бидат истеошени. Ќе си бркаат куп и лига, моментално се на 7 бода од Атлетико. Тешко дека ќе запнат во ЛШ.
Дортминд лагано ќе помине.

Реал е климав, ама у секој случај подобар од Аталанта. Овие ќе идат на се или ништо, вероватно на повеќе голови во гости, 1-2/2-3... ама 90% Реал оди понатами, знаат да ја умртват играта со Зидан.

Челзи - Атлетико ќе биде најинтересно, али моја прогноза Челзи натаму, Атлетико ќе се насочи на лигата.

П.С. ПСЖ - Барса 2:5 :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Баерн, Сити, Ливерпул и ПСЖ одат натаму сигурно (да не си правам филмови за нова ремунтада). :)

Дортмунд и Реал најверојатно, тука нема да биде толкаво чудо да се случи пресврт ама мали шанси давам за тоа. Кај Јуве - Порто и Челзи - Атлетико ништо не е решено.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
715
Поени од реакции
1.520
Освен Порто сите гостински екипи победија. :) Псж, Сити и Баерн се скоро па сигурни патници во 1/4 финале. Ливерпул исто, ама тие не се стабилни оваа сезона.
Севиља, Јувентус, Аталанта и Атлетико имаат шанси за пролаз, можеби минимални ама имаат.
Kako go plesna za Liverpool "Liverpool isto, ama ne se stabilni sezonava"
Ke pomini ama moze I da ne pomini :)))
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
Гарант во клаузулата има вметнато секогаш овој период да е слободен :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Dortmund Sevilla ne e uste resena. Dortmund bez Sancho i Guerreiro. Sevilla ocekuvam od start da napagja ako dadat gol ke bide veselo. Ako uspee Dortmund da gi fati na kontra ke bide poopusteno. Dobro e sto Haaland igra i Hazard mi dava nadez. Reus onaka so nedeli e dupka koga igra Dortmund e so igac pomalce. Dahoud jak poslednite partii ima potencijal vo nego ocekuvam da bide odlicen kako vo prviot mec.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
Не налетав на ни еден коментар дека Порто ќе го спушти на земја Јуве, тоа ме плаши, непишаното правило на Кајгана форум :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Dortmund Sevilla ne e uste resena. Dortmund bez Sancho i Guerreiro. Sevilla ocekuvam od start da napagja ako dadat gol ke bide veselo. Ako uspee Dortmund da gi fati na kontra ke bide poopusteno. Dobro e sto Haaland igra i Hazard mi dava nadez. Reus onaka so nedeli e dupka koga igra Dortmund e so igac pomalce. Dahoud jak poslednite partii ima potencijal vo nego ocekuvam da bide odlicen kako vo prviot mec.
Одбраната ви е ренде, среќа го добивте првиот натпревар па од контри ќе ги фаќате со Халанд ама и вака не е ништо решено.
Со вториот гол Севиља ги вративте во живот, ќе биди интересен меч.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Не налетав на ни еден коментар дека Порто ќе го спушти на земја Јуве, тоа ме плаши, непишаното правило на Кајгана форум :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Одбраната ви е ренде, среќа го добивте првиот натпревар па од контри ќе ги фаќате со Халанд ама и вака не е ништо решено.
Со вториот гол Севиља ги вративте во живот, ќе биди интересен меч.
Malce se nestabilni ama odbranata e daleku podobrena poslednite partii. Hitz e stabilen i go zameni Bürki kako prv golman. Hummels i Can se odlicni i Zagadou se vrati konecno. Edino Schulz i Mounier bea slabi tocki ama ne veruvam deka Mounier ke zaigra pak za skoro, ke igra Morey.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мислам дека Јувентус како така ќе тепа вечер и ќе оди понатаму. Не очекувам ништо посебно од нив во ЛШ и оваа година ама барем од Порто не верувам да попијат блам вечер.

И другата секако не е решена. Севиља се во очајна форма ама со Дортмунд никогаш не се знае. Пред три недели тие беа во лоша серија а победија во гости. Толку се непредвидливи што сега може обратно да им се случи.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Не налетав на ни еден коментар дека Порто ќе го спушти на земја Јуве, тоа ме плаши, непишаното правило на Кајгана форум :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Одбраната ви е ренде, среќа го добивте првиот натпревар па од контри ќе ги фаќате со Халанд ама и вака не е ништо решено.
Со вториот гол Севиља ги вративте во живот, ќе биди интересен меч.
Pa realno e favorit Juve, i se ocekuva da pobedi.. E sega sto kako ke vidime.. Sepak i 1:0 gi nosi dalje, a i da primat gol mozat da se vadat so 2:1... razlicna e situacijata od lani kade lion donese 1:0 i pritoa vo torino ik poklonivme penal u 5ta minuta, za potoa da ni idat bunker... vaka juve ako dade prv gol, porto ke se ottvorat i mozat da primat od kontri..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom