UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Морам да се сложам со мојата виртуелна љубов @HoT _iCe Менди изгледа како стабилен голман, Кепа освен во купот не смее да помириса терен, проблемот е инаетот на Лампард и немањето квалитетна одбрана, наместо Хавертц можеа тие пари да ги искористат на штопер и еден квалитетен везњак
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Лудост е 100м за Облак во секој случај.
А особено ако земеме во предвид дека Куртоа го продадоа за 35 во истата лига.
Ок, секој со свое мислење. Јас на пример да бев Лампард уште првиот ден од трансфер периодот ќе отидев до Мадрид и ќеш ко кичеец у торби ќе им ги однесов за Облак.
А Куртоа ѕверот им го земавме џаблк пошто влагаше у последна година од договорот, иначе...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Реал без Рамос имал катастрофални резултати, од 7 натпревари 6 порази и имаат примено 17 гола :shook:
Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можеа да напрат чешит денес.
Гледам и Зидан одмара неколку играчи, логично заради Ел Класико па ај да видиме шо ќе биди :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Стварно бе, интересен факт е ова без заебанција :D
Ама ми беше за општо од кога се врати коронава имавте некој рекорд, а продолжи и во останатите натпреварувања, сигурно е блиску до рекорд, не ми беше провокација ова :D

Не ми беше провокација постот, 99% од пеналите си беа чисти, јбг, ВАР има, такви се правилат и се по ред, не е само дека за Јунајтед ќе се случува ова, еве и во ЕПЛ секоја втора екипа добива пенал, ама Јунајтед имаше јака серија уште од рестартов на лигава... и поради тоа што многу мечеви ќе се играат (барем така делува од око) може да е блиску до рекорд некој си
Баце, реален притисок на една екипа, доведува до мноштво такви контакти, кои по новопедерски(новопромовирани де)правила се пенали! Факт е дека Јунајтед нема килери како Икарди во напад, него некои такозвани уметници, па им скиснуваат на одбранбените и ги косат и тоа е тоа :toe: Законот е на Ваша, а богами и наша страна! Факат болан;)
Автоматски споено мислење:

Лудост е 100м за Облак во секој случај.
А особено ако земеме во предвид дека Куртоа го продадоа за 35 во истата лига.
Зашто лудост? Реално е да идеш на забар кога те боли заб, не кај интернист! Ок може да е забоболката и од пад на имунитет, ама се лечи тоа што те боли! Ако стотката за Облак му го реши проблемот со каша-попара одбраната, супер инвестиција :toe:
Факт е дека не само голман, нив уште двајца и пред голманот им фалат! е од тука натаму, есапот е друг!
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Тетееее :pos: нуди реал милијарда за него ајмо.

Еси ми распаднат краљевцки клубе :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Реал без Рамос имал катастрофални резултати, од 7 натпревари 6 порази и имаат примено 17 гола :shook:
Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можеа да напрат чешит денес.
Гледам и Зидан одмара неколку играчи, логично заради Ел Класико па ај да видиме шо ќе биди :)
А тек замислете сите да играа :rolleyes:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Реал без Рамос имал катастрофални резултати, од 7 натпревари 6 порази и имаат примено 17 гола :shook:
Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можеа да напрат чешит денес.
Гледам и Зидан одмара неколку играчи, логично заради Ел Класико па ај да видиме шо ќе биди :)
Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можAT да напрат чешит денес.

Ете, корегирано , според ситуација на терен :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Послаби Реал и Барса немало во последниве 10 години!
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Реал без Рамос имал катастрофални резултати, од 7 натпревари 6 порази и имаат примено 17 гола :shook:
Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можеа да напрат чешит денес.
Гледам и Зидан одмара неколку играчи, логично заради Ел Класико па ај да видиме шо ќе биди :)
Lele, kakva usta prokleta :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom