UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.959
Поени од реакции
4.708
Манчини тренер
Жоржињо играч.

Тухел и Канте почесно второ место.


А да, Пеп не ни треба да е во математикиве тука.
Де Брујне беше доста повреден и не заслужува да биде на листава исто.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.215
Поени од реакции
9.836
Жоргињо и Манчио, иако и Тухел и Канте би било заслужено.
Не знам што кур бара она шпансконо педерче и идолот на Гарликлиш.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.078
Поени од реакции
9.635
Манчини и Жоргињо по секоја логика би требало да освојат.
Може и така, но мислам УЕФА повеќе важност ќе даде на трофејот ЛШ па ќе му ја даде на Тухел.

Жоргињо сепак да, некако не ми текна од прва дека ги зема двата трофеја. Но и Канте би било 100% заслужено.
Автоматски споено мислење:

Не знам што кур бара она шпансконо педерче и идолот на Гарликлиш.
А кој друг би бил третиот номиниран? Саутгејт? Мрме? Алексо Мацков?
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.215
Поени од реакции
9.836
А кој друг би бил третиот номиниран? Саутгејт? Мрме? Алексо Мацков?
Флик, Конте, Симеоне.
За разлика од смрдлево со 3 играчи на секоја позиција и трансфер средства до неба.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.333
Не постои веќе правилото гол во гости, така?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.078
Поени од реакции
9.635
И тоа го дочекавме, екипа од Молдавија е во ЛШ. Секогаш е убаво кога има вакви приказни во фудбалот.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.116
Поени од реакции
23.957
Бобан Николов сега си седи дома и мери температура на саат време и сатурација и си кова планови кои стадиони ќе ги посети во лига на шампиони. Ова испадна одличен потег за него, from zero to hero за краток период. Алал.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.589
Поени од реакции
50.582
Кој ќе спреми и отвори тема после ждрепката?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom