UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.436
Поени од реакции
16.857
Еве, за сите љубители на Супер лигата, а и за хејтерите на Супер лигата, догодина би требало да не очекуваат одлични средби во групната фаза на ЛШ!

Откако Челзи освои ЛШ, а Виљареал ЛЕ, дефинитивно ќе има интересни екипи во втор шешир догодина.

Прв шешир:

Челзи, Виљареал, Атлетико Мадрид, Манчестер Сити, Баерн Минхен, Интер, Лил, Спортинг Лисабон

Втор шешир:

Реал Мадрид, Барселона, Јувентус, Манчестер Јунајтед, ПСЖ, Ливерпул, Севиља, Дортмунд

Трет шешир:
Порто, Ајакс, Лајпциг, Аталанта, Зенит

Четврт шешир:
Милан, Волфсбург

Според ова, може многу реално да се случи група каде што ќе има четири поранешни прваци.

Речиси сигурно ќе гледаме "нокаут фаза" тип на средби уште во групна фаза, со можни дербиња од типот Реал-Баерн, Барса-Сити, Челзи-ПСЖ, Атлетико-Ливерпул и слично

А секако тука се Аталанта, Порто, Ајакс, Лајпциг што играа нокаут фаза...

Нормално, Милан, екипа со историја.

Плус од нокаут фаза ако влезат: Глазгов Ренџерс, Шахтјор, Бенфика, Монако, ПСВ, Селтик или од екипиве во комшии Олимпијакос, Динамо Загреб, Звезда..

Како прва цела сезона со фанови (дај боже) може да гледаме пеколни атмосфери на трибините
Vtoriot sesir ne e poslab od prviot, moze da ima interesni grupi.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
У цел пост нема еден нормален клуб :facepalm:
?
Не знам што имплицираш?

Стисни на спојлер, сите екипи со confirmed шешир за ЛШ догодина ги има

Vtoriot sesir ne e poslab od prviot, moze da ima interesni grupi.
Точно, дефинитивно следнава сезона ќе има поинтересни групи од оваа година, која од аспект на квалитет можеби беше најслаба во последниве години.
Ама догодина пак ќе има по 3-4 дерби мечеви во групната фаза...а до душа и поради тоа што постои добра шанса да се погодат пар групи каде сериозни екипи ќе мораат да завршат втори..тоа значи и добри нокаут мечеви ќе следиме, се наѕира одлична следна сезона во ЛШ!

Иако стандард, ќе има една до две типични групи од типот на:
Лил, Севиља, Бриж, Бронби или нешто слично...ама и тоа е дел од магијата на ЛШ :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.242
Поени од реакции
7.368
?
Не знам што имплицираш?

Стисни на спојлер, сите екипи со confirmed шешир за ЛШ догодина ги има
Зафрканција беше, ништо озбилно! Си напишал ферман со небитни клубови:kafence:, а најважните си ги скрил во спојлер :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Зафрканција беше, ништо озбилно! Си напишал ферман со небитни клубови:kafence:, а најважните си ги скрил во спојлер :D
Па добро, се подразбира за нив :D Горе доле секоја година играат, овие од првиве шешири не се толку битни за спомнување ги знаеме сите.
Поинтересно е да се видат тие од трет и четврт и тука ќе биде битното да не се киксне за овие од првите шешири, дали ќе влезат Глазгов у ЛШ и дали шкотите ќе имаат две екипи, дали ќе одиме пак во комшии на ЛШ у близина ако се пласира некој и дали Адеми и Ристовски ќе играат ЛШ, дали Бенфика пак ќе најде некој млад играч да го продаде за ептен пари и остали екипи што се така по-специфични :D

А и овие од трет шешир може да се позезнати од екипи од прв шешир ко Спортинг, Виљареал и Лил
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.432
Поени од реакции
4.035
Поставен рекорд за шампион со најмалце примени голови во ЛШ. 4 во 13 натпревари. Два во групна фаза, два во нокаут фаза.

Губеа само 5 минути во текот на целиот турнир. 4 минути во групна фаза и 1 минута во нокаут фаза.

Се прошетаа како да е Лига Европа.

Прегледај го приврзокот 297573
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
1623257764737.png

Колку е убав трофејов, у пм еј. Боље ми е и од она златноно трофејче на Свецко коа го даваат за светцкиот шампион.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
@Донев дај лупни уште пар слики да му ебам матер, за инат на хејтериве... Не помина ни месец што се вика од финалево. Освежи ја темава.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.074
Поени од реакции
38.862
Ова ќе донесе повеќе продолженија и повеќе минути во нозете на играчите. Интересно беше тактизирањето со голот на гости, требаше само од продолженија да го скинат можеби пошто тоа не беше фер, ама ај да видиме како ќе фунционира вака. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.867
Поени од реакции
8.615
Јас сум за оваа промена. Не само во продолженијата, некогаш се случуваше дуелите да завршат 0-0 и 1-1 па некој оди натаму со две нерешени што за мене не е баш фер.

Вака ќе има помалку калкулации. Ако некој сака позитивен резултат во гости нека брка нерешено или победа.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.563
Поени од реакции
29.870
Можеле единствено место тие продолженија да стаат одма пенали. Што вика Боро само поише минути у нозете на играчите.
Продолженија (без златен гол) е секако глупа работа општо.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
Јас сум за оваа промена. Не само во продолженијата, некогаш се случуваше дуелите да завршат 0-0 и 1-1 па некој оди натаму со две нерешени што за мене не е баш фер.

Вака ќе има помалку калкулации. Ако некој сака позитивен резултат во гости нека брка нерешено или победа.
1624552489777.png
Мамичето мамино циганско каталонско.
Затоа кармата се врати, ги посрамотија и Рома и Баерн и Ливерпул и ПСЖ.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.332
Одлукиве што ги носат се само на штета на фудбалот ама касно ќе биде кога ќе сфатат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom