UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.056
Поени од реакции
9.508
Прво да се запознаеме душо, има време за тоа и не мора да е со префиксот пре. Јас сум стара школа џентлмен и не би на прв состанок веднаш да те искористам, па после да викаш ама како сега ова, ама вака беше, не знаев јас исл.
Ona bi dala levo made samo za da bide iskoristena..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
Ако ги банираат овие два, ќе треба да ги банираат сите 12, барем тие што учествуваат во ЛШ...тоа што се повлекле од креирање на лигава поради гнев на навивачите и медиумите, и притисокот и заканите од Фифа, не ги прави невини или жртви на Реал и Јуве, или Перез и Ањели.

Фифа лејдис енд џентлмен...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.515
Поени од реакции
5.511
Ако им беше за навивачи, немаше да пумпаат до небо цени за карти. Ако им беше на играчите за фановите, немаше да бараат 10-тици милиони по сезона. Итн итн. Ако некој го пишал, шо ве онаквам. И така е небитно. :D
Истото е и за УЕФА и ФИФА. Ако им беше за фанови, немаше да пукаат цени до „свемир“, посебно кога се работи за финалиња и сл.

п.с. Ништо не ја мења ЛШ химната, иако „ние“ у неа сме со мотото, битно е да се учествува! :D
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
Фашизам и расизам на дело. Само нека се обидат, ќе им падне одлуката како круша во Стразбур, а Чеферин ќе одговара во Хаг.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.904
Поени од реакции
87.766
Фашизам и расизам на дело. Само нека се обидат, ќе им падне одлуката како круша во Стразбур, а Чеферин ќе одговара во Хаг.
Зш сакаш да го надминеш Драгонски бро?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.515
Поени од реакции
5.511
Не се важи ова, што знаат они што е добро.

Од кога почна СК да фура со EARN IT! ?? :pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.514
Поени од реакции
15.852
Новиов формат на ЛШ изгледа ужасно, крајно непривлечно и неинтересно.

36 екипи во една група, секоја ќе игра против 5 тимови дома, 5 на гости, првите 8 ќе се пласираат директно во нокаут фаза, а од 9то до 24то... немав живци да прочитам што ќе прават.

:sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom